بازدید 3378
کد خبر: ۹۵۱۲۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱ 13 January 2020

اتلتیکومادرید در شبی که فرصت‌های خوبی را از دست داد و تیبو کورتوا نمایش درخشانی در دروازه رئال مادرید داشت، در نهایت مانند فیال لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۶ در ضربات پنالتی مغلوب رقیب همشهری شد و رئال به قهرمانی سوپرکاپ دست یافت.

به گزارش تابناک ورزشی، رئال مادرید بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقیق پنجم این فرصت را داشت که به گل اول دست یابد، اما ضربه محکم کاسمیرو از گوشه سمت چپ محوطه با مهار یان اوبلاک همراه شد. در ادامه اتلتیکومادرید حملاتی را روی دروازه رئال طراحی کرده و در دقیقه ۲۱ با حرکت سائول صاحب موقعیت شد، اما ضربه او بعد از برخورد به کارواخال به بیرون رفت.

دقایقی بعد رئال مادرید صاحب یک موقعیت دیگر شد. فرلان مندی از سمت چپ با یک دریبل دو طرفه تماشایی تریپیر را جا گذاشت و وارد محوطه شد، اما ضربه زمینی او در اختیار یان اوبلاک قرار گرفت.

در اواخر نیمه اول و در دقیقه ۴۲ رئال مادرید با ارسال یک ضربه کرنر از سمت راست صاحب موقعیت شد، اما ضربه سر کاسمیرو از بالای دروازه یان اوبلاک به بیرون رفت تا در نهایت نیمه نخست کم هیجان با تساوی بدون گل بین دو تیم مادریدی به پایان برسد.

در همان اوایل نیمه اول لوکا یوویچ می‌توانست گل اول رئال مادرید را وارد دروازه اوبلاک کند، اما حضور به موقع مدافعان اتلتیکو مانع رخ دادن این اتفاق شد. در دقیقه ۵۰ بهترین فرصت رئال مادرید ایجاد شد. لوکا یوویچ پشت محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شد، اما ضربه زمینی او با کمترین اختلاف ممکن از کنار دروازه اتلتیکو به بیرون رفت. در دقیقه ۶۶ و روی ارسال لوکا یوویچ، رئال مادرید صاحب موقعیت فوق العاده‌ای برای زدن گل اول داشت، اما توپ به جای سر والورده که هیچ یارگیری نداشت، به زانویش برخورد کرد و این فرصت از دست رفت.

در دقیقه ۷۹ شاید اولین و مهم‌ترین خطر اتلتیکومادرید ایجاد شد. روی پاس زیبای کوره آ. به پشت مدافعان رئال، موراتا به دروازه این تیم تک به تک شد، اما ضربه او با واکنش تماشایی کورتوا همراه شد و این فرصت فوق العاده از دست رفت.

در اوقات اضافی، رودریگو گوئس در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد، اما ضربه زمینی او در اختیار اوبلاک قرار گرفت. در دقیقه ۹۴ ضربه ایستگاهی پارتی با مهار کورتوا همراه شد و ۹۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید.

اولین فرصت اوقات اضافی در دقیقه ۹۴ و با پاس موراتا برای اتلتیکو ایجاد شد، اما ضربه زمینی کوره آ. با واکنش خوب تیبو کورتوا همراه شد. در دقیقه ۹۹ این تونی کروس بود که شانس خود برای گلزنی امتحان کرد، اما ضربه محکم او از کنار دروازه اتلتیکو به بیرون رفت تا نیمه اول اوقات اضافی نیز با تساوی ۰-۰ تمام شود.

اولین فرصت جدی اوقات اضافی دوم با ارسال کرنر بازیکنان اتلتیکومادرید ایجاد شد، اما ضربه برگردان و تماشایی موراتا را تیبو کورتوا با پا دور کرد. در دقیقه ۱۱۰ رئال مادرید تا آستانه زدن گل اول پیش رفت، اما دو ضربه متوالی و خطرناک مودریچ و ماریانو دیاز با عکس العمل تماشایی یان اوبلاک مواجه شد. 

در دقیقه ۱۱۵ موراتا با دروازه رئال تک به تک بود که فده والورده روی او خطا کرد و با کارت قرمز مواجه شد. روی این موقعیت، ارسال بازیکنان اتلتیکو بعد از برخورد با مندی در آستانه ورود به دروازه رئال مادرید بود که کورتوا با مهاری فوق العاده دروازه تیمش را نجات داد. در دقیقه ۱۱۸ این بار کوره آ. فرصت گلزنی داشت، اما باز هم دروازه بان رئال مادرید به زیبایی ضربه او را مهار کرد تا در نهایت ۱۲۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان برسد.

ضربات پنالتی:

دنی کارواخال: گل شد

سائول نیگز: به دیرک برخورد کرد

رودریگو : گل شد

توماس پارتی: کورتوا مهار کرد

لوکا مودریچ: گل شد

تریپیر: گل شد

سرخیو راموس: گل شد

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات احمد امیرآبادی فراهانی ایرج حریرچی محسن طاهری حسنی مبارک نمازهای ماه رجب