بازدید 236759
۳
طبق بخشنامه بانک مرکزی، از دی ماه سال ۱۳۹۸، رمز‌های دوم ثابت از کارت‌های بانکی حذف خواهند شد و از این تاریخ به بعد خرید‌های اینترنتی و پرداخت‌های نیازمند رمز دوم، با استفاده از رمز دوم ثابت امکان پذیر نخواهند بود؛ بنابراین با توجه به حجم بالای کارت‌های صادر شده در شبکه بانکی، از هموطنان ارجمند تقاضا می‌شود پویا سازی رمز‌های دوم کارت‌های بانکی خود را به روز‌های پایانی مهلت تعیین شده موکول نکنند و هر چه سریعتر نسبت به فعال سازی آن اقدام نمایند.
کد خبر: ۹۳۵۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱ 09 November 2019

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

بانک‌ها در راستای ارتقاء سطح امنیت تراکنش‌ها، امکان دریافت رمز دوم پویا را فراهم کرده‌اند.

هموطنان ارجمند و دارندگان محترم کارت‌های بانکی؛ چنانچه هنوز از رمز دوم (رمز اینترنتی) ثابت برای کارت‌های بانکی خود استفاده می‌‌نمایید، ضروری است به منظور ارتقاء امنیت و محافظت از حساب‌های بانکی خود در برابر فعالیت‌های کلاهبردارانه و متقلبانه، هر چه سریعتر نسبت به فعالسازی رمز دوم پویا برای کارت‌های بانکی خود اقدام فرمایید.

برای آشنایی بهتر از نحوه دریافت و استفاده از رمز یکبار مصرف یا رمز پویا از بانک های مختلف ادامه این مطلب را بخوانید:

 

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

بانک ملت

بانک ملت جهت استفاده مشتریان از امکان جدید «رمز‌های پویا»، برنامه موبایلی «رمز نگار ملت» را ارائه کرده است. هدف از این محصول جدید، این است که به مشتریان این امکان را بدهد که  علاوه بر بهره‌گیری از  رمز‌های پویا  و یکبار مصرف به عنوان رمز دوم در تراکنش های غیرحضوری،  از رمزهای پویا در تراکنش‌های مبتنی بر رمز اول نیز بهره بگیرند. برای استفاده از برنامه رمز نگار ملت لازم است که در ابتدا با مراجعه به عابر بانک ملت، کد فعالسازی برنامه را دریافت نمایید. پس از دانلود رمز نگار ملت و نصب آن، با وارد کردن کد، برنامه را فعال کنید. از این پس، برای هر بار دریافت رمز پویا کافی است به رمز نگار ملت مراجعه نمایید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

بانک تجارت

بانک تجارت برای ارائه رمز دوم یکبار مصرف، اپلیکیشن «همراز» را تهیه کرده است. در حال حاضر بانک تجارت صرفا دستگاه‌های خودپرداز را به عنوان تنها روش برای فعال‌سازی اپلیکیشن همراز معرفی کرده است. در نتیجه برای استفاده از خدمات رمز پویا بانک تجارت لازم است ابتدا با مراجعه به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک، کد فعال‌سازی رمز پویا را دریافت کرده و با وارد کردن کد در برنامه همراز، اپلیکیشن را فعال نمایید. برنامه همراز را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

بانک سامان

بانک سامان برای ارائه خدمات رمز دوم از برنامه «رمزینه» استفاده می‌کند. برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمزینه باید به یکی از شعب بانک سامان مراجعه نمایید تا کد فعال‌سازی برای شما پیامک گردد. با دانلود و نصب اپلیکیشن رمزینه و فعال‌سازی این برنامه، می‌توانید از خدمات رمز پویا بانک سامان استفاده نمایید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

بانک ملی

برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف اول و دوم کارت‌های بانک ملی باید نرم‌افزار شصت(۶۰) را نصب کنید. توجه داشته باشید که از دانلود کردن این برنامه از دیگر سایت‌ها اکیدا خودداری نمایید. بانک ملی روش‌های متعددی برای فعال‌سازی برنامه رمز ساز خود دارد. در ادامه و برای فعال‌سازی نرم‌افزار شصت، به یکی از سه روش «مراجعه به سامانه بام»، «مراجعه به دستگاه‌های کیوسک» و «دستگاه‌های خودپرداز» می‌توان عمل کرد.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

بانک پارسیان

برای استفاده از خدمات رمز پویا بانک پارسیان لازم است که ابتدا برنامه پارسیان من را دانلود و نصب کنید. اپلیکیشن پارسیان من به صورت اختصاصی برای تهیه رمز پویا معرفی شده است. در ادامه و به منظور فعال‌سازی برنامه، می‌بایست به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک پارسیان مراجعه نمایید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

بانک پاسارگاد

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند از طریق موبایل بانک نسبت به دریافت و فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف اقدام کنند. فعال‌سازی موبایل بانک بدین صورت است که با مراجعه به خودپرداز بانک پاسارگاد کد کاربری و رمز عبور را دریافت می‌کنید. پس از آن با دانلود همراه بانک پاسارگاد نسبت به دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت‌های بانک پاسارگاد اقدام می‌کنید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

بانک سپه

برای دریافت رمز یکبار مصرف بانک سپه، ابتدا باید اپلیکیشن رمزساز سپه را روی تلفن همراه خود نصب کنید. برای نصب آخرین نسخه این برنامه، ابتدا به سامانه اینترنت بانک سپه به نشانی www.ebanksepah.ir مراجعه کنید و روی گزینه «اینترنت بانک قدیم سپه» کلیک کنید. از اینجا می‌توانید نسخه iOS یا اندروید برنامه «رمز ساز سپه» را متناسب با گوشی خود دریافت و نصب نمایید. توجه داشته باشید که برای دریافت کد فعال‌سازی باید به یکی از شعب بانک سپه مراجعه و فرم درخواست رمز یک‌بار مصرف را پر کنید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

ایران زمین

نرم افزار رمزساز ایران زمین، یک برنامه تولید رمز جهت افزایش ضریب امنیتی عملیات مالی و غیر مالی در سامانه اینترنت بانک و نیز تراکنش های کارتی بانک ایران زمین است که قابل استفاده بر روی گوشی های همراه با سیستم عامل اندروید و IOS است.

مشتریان این بانک می توانند پس از مراجعه به شعب و ثبت درخواست خود و همچنین نصب و فعال سازی نرم افزار بر روی سیستم عامل گوشی مورد نظر، نسبت به تولید رمز یکبار مصرف برای انجام عملیات مالی و غیر مالی در خدمات بانکداری مدرن بانک اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اپلیکیشن‌های مربوطه، به این صفحه از بانک ایران زمین مراجعه کنید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

بانک سرمایه

برنامه «رمزساز سرمایه» جهت تولید رمز یکبار مصرف اینترنت بانک، رمز دوم یکبار مصرف و رمز اول یکبار مصرف ارائه گردیده است. استفاده از رمز یکبار مصرف امنیت تراکنش‌های غیر حضوری را افزایش داده و احتمال سوء استفاده را به حداقل می‌‌رساند. به منظور استفاده هر چه بهتر از برنامه، لطفا راهنمای آن را به دقت مطالعه نمایید.

جهت فعال‌سازی برنامه رمزساز و استفاده از آن برای دریافت رمز یکبارمصرف ورود به اینترنت بانک، از طریق رمز ایستا که از یکی از شعب بانک دریافت نموده‌اید وارد اینترنت بانک شده و از طریق منوی تنظیمات اینترنت بانک و مطابق با فایل راهنمای برنامه نسبت به فعال‌سازی رمز یکبار مصرف خود اقدام نمایید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

بانک رفاه کارگران

مشتریان محترم بانک رفاه کارگران می‌توانند با مراجعه به شعب بانک نسبت به اخذ شماره سریال و شماره فعالسازی نرم‌افزار رمز یکبار مصرف موبایلی اقدام نمایند. سپس با استفاده از لینک‌های زیر و با توجه به اینکه شماره سریال اخذ شده از شعبه با FDL یا FDN شروع می‌شود، نرم‌افزار مربوطه را دانلود و طبق راهنما نصب کنند.

نرم‌افزار «رمز یکبار مصرف موبایلی» که به منظور تولید تولید رمز پویا بانک رفاه کارگران تهیه گردیده‌است، در نسخه‌های اندروید و iOS در دسترس است.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

بانک صادرات

بانک صادرات کد دستوری USSD را برای رمز دوم یکبار مصرف مشتریانش در نظر گرفته است. مشتریان بانک صادرات می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۷۱۹* و انتخاب گزینه پنجم نسبت به دریافت رمز پویا اقدام نمایند.

با انتخاب گزینه پنجم که به رمز یکبار مصرف مربوط است، سامانه از شما شماره کارت می‌خواهد. بعد از وارد کردن شماره کارت باید یک اسم چهار کارکتری به دلخواه خودتان برای کارت انتخاب کنید. بعد از انتخاب نام کارت، نوبت به تعیین رمز برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک صادرات می‌رسد.

بعد از انجام مراحل مذکور، هرگاه نیاز به دریافت رمز دوم یکبار مصرف داشته باشید، کافی است کد دستوری #۷۱۹* را شماره‌گیری نمایید و با انتخاب گزینه پنجم یعنی رمز یکبار مصرف و وارد کردن رمزی که برای سامانه USSD تعیین کردید، برای شما رمز دوم یکبار مصرف بانک صادرات تولید می‌شود.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

 

 

بانک صنعت و معدن

این بانک نرم افزار برنامک رمزساز را برای فعال سازی و ایجاد رمز یکبار مصرف ارائه کرده است و تاکید دارد: "با توجه به اينكه نصب و راه اندازي برنامك رمزساز بر روي تلفن همراه بدون هزينه است پیشنهاد می گردد به منظور ارتقاي امنيت تراكنش هاي بانكي كه يكي از چالش هاي اصلي بانك هاست، در اسرع وقت از طريق سايت اينترنت بانك نسبت به چگونگي دريافت برنامك رمزساز و راهنماي استفاده از رمز پويا در درگاه هاي غيرحضوري (پرداخت اينترنتي، اينترنت بانك، موبايل بانك و ...) اقدام نماييد."

این نرم‌افزار در نسخه‌های اندروید و iOS در دسترس است.

دریافت برنامک رمزساز برای گوشی های اندروید

دریافت برنامک رمزساز برای گوشی های آیفون

راهنماي برنامك رمزساز يكبارمصرف

 

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

 

 

بانک کشاورزی

مشتريان بانک کشاورزی می توانند با نصب برنامه كاربردي رمز پويا (ريما) ازسايت اصلي بانك (www.bki.ir) بر روي تلفن هوشمند خود، با يك بار ثبت درخواست از طريق خودپردازهاي بانك كشاورزي سراسر كشور نسبت  به تخصيص رمز دوم پويا به كارت هاي خود اقدام و پس از آن با خاطري آسوده و بدون نگراني از افشای رمز، از رمز يك بار مصرف با مدت اعتبار كمتر از 60 ثانيه استفاده کنند و تراكنش هاي اينترنتي ، خريد شارژ، پرداخت قبوض و انتقال وجه كارتي و .... را انجام دهند.

اپلیکیشن اندروید + راهنمای کاربری نسخه اندروید

دریافت مستقیم نسخه iOS + راهنمای کاربری نسخه iOS

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

 

 

بانک مسکن

بانک مسکن با هدف صيانت از حقوق مشتريان بانكي و كاهش مخاطرات مرتبط با رمز كارت‌هاي بانكي، اپلیکیشن رمزنما را رونمایی کرده است.

دریافت نسخه اندروید نرم افزار رمزنما + دستورالعمل نرم افزار رمز پویا بانک مسکن

دریافت نسخه IOS نرم افزار رمزنما

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

 

 

پست بانک ايران

این بانک، پویا سازی رمز دوم کارت را به دو روش پیشنهاد داده است.

الف ) روش اول : نصب برنامک رمز ساز یکبارمصرف طراحی شده توسط بانک (قابل بهره برداری از تاریخ 98/09/01)

            1- دانلود برنامک از لینک زیر و فعال سازی از طریق مراجعه به شعبه (راهنمای کاربری)

            2- دانلود برنامه از لینک زیر و فعال سازی از طریق سامانه اینترنت بانک (راهنمای کاربری)


ب ) روش دوم : دریافت رمز دوم یکبار مصرف از طریق پیامک (قابل بهره برداری از تاریخ 98/10/15)

- کلیه مشتریان به منظور استفاده از هریک از دو روش فوق می بایست به شعبه مراجعه و نسبت به تایید شماره همراه خود اقدام نمایند .

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

 

 

بانک توسعه تعاون

فعال سازی رمز پویای کارت بانک توسعه تعاون در سامانه های اینترنت بانک و همراه بانک، از طریق لینک زیر انجام می شود:

رمز دوم یکبار مصرف (پویا)

 

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

 

 

  بانک اقتصاد نوين

این بانک جهت استفاده مشتریان از امکان جدید رمز‌ پویا، اپليکيشن رمز يك‌بار مصرف (ارس) را رونمایی کرده است. در اين اپليکيشن، رمزهاي اول و دوم يک‌بار مصرف توليد مي‌شود و زمان معتبر براي استفاده از هر رمز تنها 60 ثانيه است. اين رمز پس از اتمام زمان مورد نظر منقضي مي‌شود و هر رمز تنها يک‌بار قابل استفاده است. با ابطال رمز قبلي، رمز جديدي توليد شده و به کاربر نمايش داده مي‌شود.

فرآيند فعال‌سازي اپليکيشن رمزهاي يک‌بار مصرف:

روش حضوري

• دريافت اپليکيشن از درگاه‌هاي اعلام‌ شده توسط بانک
• مراجعه به شعبه و تکميل فرم درخواست فعال‌سازي کارت‌هاي مورد نظر براي دريافت رمز يک‌بار مصرف
• دريافت بارکد و کد فعال‌سازي برنامه

روش غيرحضوري (صرفا براي مشترياني‌که سامانه ارسال پيامک تراکنش‌هاي مالي بانک اقتصادنوين براي آنها فعال است.)

• دريافت اپليکيشن از درگاه‌هاي اعلام‌ شده توسط بانک
• ورود به اينترنت بانک (در صورتي‌که اينترنت بانک شما فعال نمي‌باشد، مي‌توانيد از طريق منوي ثبت‌نام آن را به صورت غيرحضوري فعال نماييد.)
• فعال‌سازي کارت‌هاي مورد نظر از طريق منوي "کارت > فعال‌سازي رمز دوم يک بار مصرف کارت"

دانلود نسخه Android از GooglePlay

دانلود نسخه Android از CafeBazar

دانلود نسخه Ios از AppStore

دانلود نسخه Ios از Sibche

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

 

 

بانک شهر

بانک شهر، جهت تولید رمز یکبار مصرف، نرم افزار رمزنت را معرفی کرده است.

فرایند فعالسازی به این ترتیب می باشد که پس از نصب نرم افزار در تلفن همراه، مشتری اقدام به ورود اطلاعات هویتی خود نموده و با مراجعه به هر یک از شعب بانک شهر و انجام احراز هویت، اقدام به فعالسازی رمز یکبار مصرف از طریق اسکن بارکد دوبعدی می¬نماید. امکان فعالسازی به زودی از طریق سایر درگاههای بانک نیز فراهم خواهد شد.
 
دانلودنسخه اندروید با لینک مستقیم
لینک ایران اپس نسخه اندروید
لینک بازار نسخه اندروید رمزنت
دانلود نسخه ios
راهنمای کاربری
راهنمای گرافیکی نصب رمزنت

 

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

 

 

بانک دی

در راستای افزایش امنیت سامانه‌های بانکی و کاهش مخاطرات مربوط به رمز دوم کارت‌های بانکی در تراکنش‌های اینترنتی، اپلیکیشن رمزساز (ارس) در بانک دی راه اندازی شده است. 

با نصب و فعالسازی اپلیکیشن رمزساز (ارس) بر روی تلفن همراه خود، می‌توانید در درگاه‌های غیرحضوری (درگاه پرداخت اینترنتی، اینترنت بانک، همراه بانک و ...) به جای رمز دوم ایستای کارت، از رمز دوم یکبار مصرف که از طریق اپلیکیشن ارس دریافت می‌کنید استفاده نمایید. مدت اعتبار رمز تولید شده توسط اپلیکیشن ارس محدود است (یک دقیقه) و امکان استفاده مجدد از آن وجود ندارد.

با توجه به نوع گوشی خود، می‌توانید اپلیکیشن ارس را از طریق لینک‌های زیر دریافت و نصب نمایید.

نسخه اندروید ارس دانلود از کافه بازار

نسخه اندروید ارس دانلود از گوگل پلی

نسخه iOS ارس دانلود از اپ استور

نسخه IOS ارس نصب از سیبچه

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

 

 

 بانک حکمت ايرانيان

این بانک جهت تولید رمز یکبار مصرف کارت های بانکی، نرم افزار ارس را عرضه کرده است. در توضیحات تکمیلی بانک حکمت ایرانیان آمده است: برای فعال سازی نرم افزار ارس با مراجعه به یکی از شعبات بانک حکمت ایرانیان ویا ازطریق ورود به اینترنت بانک اقدام نمایید. همچنین برای فعال سازی این نرم افزار، نیاز به شبکه اینترنت می باشد وبعد از فعال سازی ،جهت دریافت رمز اول ودوم یکبار مصرف کارت نیاز به شبکه اینترنت نیست. (راهنمای نسخه اندروید و IOS)

دریافت نسخه اندروید 

دریافت نسخه اندروید

دریافت نسخه IOS

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

 

 

  بانک گردشگری

مشتریان این بانک می توانند از طریق اینترنت بانک و یا موبایل بانک خود رمز پویا کارت خود را فعال نمایند. در توضیحات تکمیلی بانک گردشگری آمده است: درحال حاضر امکان دریافت رمز پویا کارت فقط از طریق موبایل بانک گردشگری میسر می باشد، در غیر این صورت می بایست برای دریافت رمز پویا به شعب بانک جهت تایید صریح شماره همراه خود مراجعه فرمایید.
 
نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها
 
 
 
بانک قوامين
بانک قوامین (وابسته به بانک سپه) برای این منظور (تولید رمز دوم پویا) نرم افزار جی بی رمز را معرفی و عرضه کرده است. 
 
نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها
 
 
 
 بانک انصار
بانک انصار (وابسته به بانک سپه) در راستای پویا سازی رمز‌های دوم کارت‌های بانکی، نرم افزای تحت عنوان «آپان» را معرفی کرده است.
 
آپان (نسخه 1.0.8 اندروید)
 
آپان (نسخه 1.0.8 IOS)
 
نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها
 
 
 
بانک خاورمیانه
 
در حال حاضر بانک خاورمیانه ۳ نوع سازوکار رمز پویا (رمز دوم کارت، تراکنش اینترنت بانک و ورود به اینترنت بانک) ارائه می‌دهد که در ذیل با کلیات هر یک به تفکیک آشنا می‌شوید. 
 
الف) رمز پویا مخصوص رمز دوم کارت 
ب) رمز پویا مخصوص تراکنش اینترنت بانک
ج‌) رمز پویا مخصوص ورود به اینترنت‌بانک
 
لینک اپلیکیشن اندروید و آی او اس
 
نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها
 
 
 
 بانک آینده
بانک آینده جهت تولید رمزپویا برای خریدهای اینترنتی و پرداخت هایی که نیازمند رمز دوم می باشد، نرم افزاز رمز یک‌بار مصرف "ریما" را معرفی کرده است. 
 
برنامه رمز یک‌بار مصرف "ریما" نسخه اندروید + راهنمای استفاده
 
برنامه رمز یک‌بار مصرف "ریما" نسخه IOS + راهنمای استفاده
 
راهنمای فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق خودپرداز
 
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸۵
انتشار یافته: ۳
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
هر روز شرایط زندگی را برای مردم سخت تر می کنند . چرا دولت به جای این جنگولک بازیها ؛
مجرمان حرفه ای را نگرفته ؛ به قید وثیقه آزاد می کند؟!
پاسخ ها
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
این موضوع هیچ ارتباطی با انتقاد مطرح شده ندارد.این اقدام را بانکها باید در راستای حفظ منافع مشتریان انجام دهند.
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
عجب بدبختی گرفتار شدیم. هر روز یک برنامه جدید درست میکنند. آقا جان، بنده به پدر و مادر به زحمت استفاده از رمز اول رو یاد دادم، حالا شما میگی برنامه روی گوشی نصب کنند؟؟؟؟؟؟؟ پدرم با رمز دومش که ثابت است، هر ماه قبض پرداخت میکنه. اصلا میفهمید چه زحمتی برای افراد سن و سال دار درست میکنید؟ طرح رو اختیاری کنید، هر کسی فکر میکنه سرش کلاه میره با رمز ثابت، بسم الله، برود رمز دوم پویا نصب کنه روی گوشی
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت فرامرز صدیقی کوهرنگ