بازدید 6390
تساوی عجیب ۵-۵
اوریگی در دقیقه ۹۴ بار دیگر لیورپول را نجات داد تا این جذاب بازی در عین ناباوری پنج بر پنج مساوی شود و کار به ضربات پنالتی بکشد.
کد خبر: ۹۳۳۶۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۳ 31 October 2019

لیورپول با بردی خاطره انگیز به دور بعد جام اتحادیه انگلیس راه یافت.

به گزارش تابناک ورزشی، یکی از زیباترین مسابقات فصل اروپا بین تیم‌های لیورپول و آرسنال در دور یک هشتم نهایی جام اتحادیه برگزار شد که لیورپول در نهایت در ضربات پنالتی برنده این جدال پرگل بود. دو تیم در شبی که به اکثر ستارگان شان استراحت داده بودند در پایان ۹۰ دقیقه به تساوی عجیب ۵-۵ رضایت داده بودند.

صعود لیورپول در جام اتحادیه در دوئل ۱۰گله با آرسنال!

تیم لیورپول در دقیقه ۶ با گل به خودی موستافی به گل رسید، اما توریرا در دقیقه ۱۹ بازی را مساوی کرد و مارتینلی در دقیقه ۲۵ توانست گل دوم آرسنال را بزند. این بازیکن در دقیقه ۳۶ در دهانه دروازه صاحب توپ شد و توانست گل سوم تیمش را هم بثمر برساند. لیورپول با گل دقیقه ۴۳ توسط میلنر از روی نقطه پنالتی به بازی برگشت تا نیمه نخست با نتیجه ۲-۳ تمام شود.

آرسنال در دقیقه ۵۴ روی پاس به عقب اشتباه میلنر توسط مایتلند نایلز به گل چهارم هم دست یافت، اما چمبرلین تنها ۴ دقیقه بعد موفق شد با یک ضربه تماشایی اختلاف را بار دیگر به یک گل برساند. اوریگی در دقیقه ۶۲ گل چهارم را هم زد تا بازی مساوی شود. آرسنال در دقیقه ۷۰ با شوت تماشایی ویلوک به گل پنجم خودش رسید، اما این پایان کار نبود و اوریگی در دقیقه ۹۴ بار دیگر لیورپول را نجات داد تا این جذاب بازی در عین ناباوری پنج بر پنج مساوی شود و کار به ضربات پنالتی بکشد.

میلنر، لالانا، بروستر، اوریگی و جونز پنالتی‌های خود را گل کردند، اما دروازه بان این تیم توانست ضربه پنالتی سبایوس را مهار کند تا لیورپول با نتیجه ۵-۴ پیروز پنالتی‌ها شود.

لیورپول با ترکیب کلهر، ویلیامز، گومز، فن دن برگ، میلنر، چمبرلین، لالانا، کیتا، الیوت، بروستر و اوریگی به میدان رفت. آرسنال هم ترکیب مارتینز، بیرین، موستافی، هولدینگ، کولاسیناچ، نایلز، توریرا، ویلوک، ساکا، اوزیل و مارتینلی را به وارد زمین کرد.

 

شرح گل‌ها
شکودران موستافی - ۶ (گل به خودی-لیورپول): ارسال ویلیامز به اوکسلید چمبرلین رسید و او نیز توپ را به درون محوطه آرسنال فرستاد که شکودران موستافی به اشتباه توپ را به درون دروازه خودی زد.

لوکاس توریرا - ۱۹ (آرسنال): آرسنال روی دروازه لیورپول فشار آورده بود و تعداد زیادی از توپچی‌ها درون محوطه لیورپول قرار داشتند. اوزیل به ساکا پاس داد و ضربه او را کلهر دفع کرد، اما در ادامه لوکاس توریرا بازی را به تساوی کشاند.

لوکاس توریرا

گابریل مارتینلی - ۲۶ (آرسنال): لوکاس توریرا ضربه آزاد آرسنال را سریع شروع کرد و توپ را به نایلز رساند. ارسال اول نایلز با دفاع میلنر همراه شد و پاس دوم او با دفع کلهر مواجه شد، اما توپ مقابل گابریل مارتینلی قرار گرفت و او گل دوم آرسنال را به ثمر رساند.

گابریل مارتینلی - ۳۶ (آرسنال): اشتباه خط دفاعی لیورپول باعث شد تا مسوت اوزیل توپ را به ساکا برساند و او نیز با پاسی دقیق مارتینلی را مقابل دروازه قرار داد تا او گل سوم تیمش را به ثمر برساند.

جیمز میلنر - ۴۳ (لیورپول): خطای مارتینلی روی الیوت، لیورپول را صاحب پنالتی کرد. جیمز میلنر پشت توپ ایستاد و با خونسردی توپ را به گوشه دروازه مارتینلی فرستاد.

میتلند نایلز - ۵۴ (آرسنال): اشتباه جیملز میلنر که می‌خواست پاس رو به عقب به دروازه بان بدهد، نایلز را صاحب توپ کرد و او کلهر را جا گذاشت، توپ به اوزیل رسید و او با پاس رو به عقب، دوباره نالز را صاحب توپ کرد و او دروازه خالی را گشود.

اوکسلید چمبرلین - ۵۸ (لیورپول): ضربه سر لالانا مقابل نایلز قرار گرفت، اما قبل از او چمبرلین سریع توپ ربایی کرد و با شوتی زیبا، گل سوم لیورپول را به ثمر رساند.

دیووک اوریگی - ۶۲ (لیورپول): حمله لیورپول با پاس جونز به اوریگی همراه بود که او با چرخشی زیبا خود را در موقعیت شوت زدن قرار داد و ضربه‌ای به سمت دروازه آرسنال روانه کرد که علی رغم واکنش مارتینز به گل تبدیل شد.

جو ویلوک - ۷۰ (آرسنال): پاس گوندوزی در میانه میدان به ویلوک رسید و او با سرعت به جلو حرکت کرد و سپس با شوتی از راه دور، بار دیگر آرسنال را جلو انداخت.

دیووک اوریگی - ۴ + ۹۰ (لیورپول): در حالی که چیزی تا پایان بازی نمانده بود، حرکت ویلیامز از سمت چپ دفاع آرسنال با ارسال او همراه شد و دیووک اوریگی با ضربه‌ای زیبا، بار دیگر لیورپول را به بازی برگرداند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شورای شهر ششم سید ابراهیم رئیسی انتخابات 1400 واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست