بازدید 6783
۸

انتقاد اردوغان از ناتوانی اتحادیه عرب

رئیس جمهوری ترکیه اتحادیه عرب را به دلیل موضع گیری در قبال پرونده سوریه و عملیات «چشمه صلح» مورد هدف قرار داد.
کد خبر: ۹۳۲۵۶۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵ 25 October 2019
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه روز گذشته- پنجشنبه- در مصاحبه با شبکه «تی آر تی» تأکید کرد که اتحادیه عرب، به نوع خود فاجعه بوده و از پاسخگویی به هر نوع مسأله‌ای در جهان اسلام ناتوان است.

اردوغان درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: «سوریه را شش سال گذشته از این اتحادیه اخراج کردند و امروز به دنبال بازگشت مجدد این کشور هستند، چرا اخراج کردند و حال چرا به دنبال بازگشت آن هستند؟».

وی در پاسخ به این پرسش که موضع اتحادیه عرب در قبال پرونده سوریه، قومیت عربی بوده یا فقط برای ضربه به ترکیه است، گفت: «اگر به دنبال احیای قومیت عربی است، چقدر از ترکیه که سه میلیون و ۶۵۰ هزار سوری پناهنده را در خود جای داده، حمایت نکردید؟ عرب را زیر بشکه‌های انفجاری رها می‌کنید و سپس علیه ترکیه که از این مناطق دفاع می‌کند، موضع گیری می‌کنید».

اردوغان تأکید کرد که هیچ کس هنوز از طرح‌های عمرانی آنکارا در مناطق تحت سیطره در سوریه حمایت نکرده است.

وی خطاب به جهان اسلام گفت که خود و حزب عدالت و توسعه به دنبال قومیت منطقه‌ای نیستند و از اتحادیه عرب خواست که این نکته را درک کنند که آنکارا معتقد است مسلمانان برادر هستند و در کنار مظلوم ایستاده و علیه ظالم مبارزه می‌کنند.

اتحادیه عرب پیش از این عملیات نظامی چشمه صلح ترکیه را به شدت محکوم کرده بود.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۸
تو خودت اصل قوم و قبیله گرایی هستی . چه رویی داره بخدا
پاسخ ها
خان محمدعلی آقا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
«سوریه را شش سال گذشته از این اتحادیه اخراج کردند و امروز به دنبال بازگشت مجدد این کشور هستند، چرا اخراج کردند و حال چرا به دنبال بازگشت آن هستند؟»
ترکیه و اتحادیه غرب هیچ سخنی از کشتار در یمن فقیرترین کشور غرب نزدند و تنها به دنبال منافع خود هستند تا کمک به مسلمانان و یا اعراب و آیا هرکس کشور دیگری.
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
گوشهات ر. محکمتر ببند. همیشه به عربستان و ادحادیه اروپا بابت یمن معترضه ترکیه. دفعه پیش بود که گفت اگه دنبال نسل کشی هستید به یمن نگاه کنید
زمانی اتحادیه عرب قوی خواهد شد که تمامی کشورهای تجزیه شده و جدا شده توسط غرب به کشور اصلیشان یعنی تورکیه برگردند. زمانی لرزه بر تن هر کشور متجاوز می انداخت اسم امپراطوری عثمانی.
اینها همه جز خاک ما بودند: عراق سوریه لبنان عربستان اردن و قسمتی از ایران و حتی افغانستان. همشون بر می گردند با سیاستهای درست اردوغان.
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
ممد قلی پاشو صبح شده
زمانیکه کردها اعراب و ترکمنها را در کرکوک و موصل در عراق و مناطق شمالی سوریه از خانه هاشان بیرون میکردن و فرماندهان تروریستهای ی پ گ و پ ک ک می گفتن با اعراب کاری کنید که اسراییل هم نکرده، اون موقع اینها خفه خون گرفته بودن. الان از ترکیه بخاطر سرکوب این جنایتکاران انتقاد می کنن و زبون باز کردن.
همین اردوغان اوایل بحران و جنگ داخلی سوریه شب کلاهی بر سر گذاشته بود و در میان وهابی ها نماز می خواند و سیل تروریست ها را از اقسا نقاط دنیا از طریق خاک خود به سوریه گسیل داشت. و رهبران داعش و تکفیری ها چند سال اول جنگ به راحتی در هتل های ترکیه اتراق کرده بودند. داستان فروش نفت داعش به ترکیه که همه دنیا دیدند. الله و اکبر از این همه نفاق و دو رویی منافین باید بیایند از این اردوغان شیطان صفتی یاد بگیرند. وقتی که جنگ مغلوبه شد و حکومت بشار اسد توسط ایران و روسیه حفظ شد اردوغان فورا چهره عوض کرد.....
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی