بازدید 4526

بارزانی: اعتراضات نباید به قانون گریزی تبدیل شود

رئیس منطقه کردستان عراق، با حمایت از اعتراضات مردمی در برخی شهر‌های این کشور، خواستار دوری از آشوب و تخریب اموال عمومی شد.
کد خبر: ۹۲۷۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷ 04 October 2019
به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، «نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق امروز (جمعه) در بیانیه‌ای به حوادث روز‌های گذشته عراق واکنش نشان داد و خواستار قانون‌مداری و حفظ ثبات و امنیت عراق شد.

به نوشته پایگاه خبری کردستان ۲۴، او بر رعایت «منافع اصلی» در عراق تأکید کرد و گفت: با نگرانی اتفاقات و فضای خشونت آمیزی که بغداد و چند استان دیگر را فرا گرفته، دنبال می‌کنیم. تظاهرات مسالمت آمیز حقی است که در قانون اساسی آمده است؛ اما شایسته نیست که به خشونت و درگیری و قانون گریزی تبدیل شود.

بارزانی تأکید کرد که مشکلات عراق زاییده حال حاضر نیست؛ بلکه نتیجه اقدامات و سیاست‌های اشتباه دولت‌ها در ده‌ها سال گذشته است و هیچ دولتی نمی‌تواند در یک شبانه روز آن‌ها را حل کند.

او لازمه تحقق خواسته‌های مردم را همکاری همه جریان‌ها دانست و گفت که دفاع از امنیت و ثبات و آینده کشور مسئولیت همگانی است.

در همین راستا «مسرور بارزانی» نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق نیز امروز (جمعه) در دیدار با «تامی بالدوین» عضو مجلس سنای آمریکا و هیأت همراه وی در اربیل، گفت که تنش در عراق به نفع هیچ کس نیست.

تظاهرات در بغداد و برخی استان‌های دیگر عراق از روز سه‌شنبه گذشته (نهم مهر ماه) در اعتراض به فساد و بیکاری آغاز شد، اما به سرعت با خروج از مسیر مطالبات اصلی، وارد فاز سیاسی و فرقه‌ای شد و به درگیری میان تظاهرات کنندگان با نیرو‌های امنیتی انجامید.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی
آخرین اخبار