بازدید 4914

جهانگیری: راهبرد ایران راهبرد مقاومت است

معاون اول رئیس جمهور گفت: راه مبارزه این است این که ما می گوییم مقاومت می کنیم نه اینکه اسلحه برداریم، البته جایی که قرار باشد اسلحه برداریم برمی‌داریم.
کد خبر: ۹۰۶۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷ 18 June 2019
معاون اول رئیس جمهور گفت: راه مبارزه این است این که ما می گوییم مقاومت می کنیم نه اینکه اسلحه برداریم، البته جایی که قرار باشد اسلحه برداریم برمی‌داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، اسحاق جهانگیری ظهر امروز در دیدار مردمی با مردم روستای «دو تپه سفلی»، مردم شهرستان خدابنده را متدین و دین‌دار معرفی و اظهار کرد: شرایط کشور بسیار خاص است و در هیچ مقطعی از تاریخ کشور در چنین شرایطی نبوده است.

معاون اول رئیس جمهور به وقوع جنگ تحمیلی و زحماتی که کشور در آن باره زمانی متحمل شد اشاره کرد و گفت: در این ۴۰ سال ایران در معرض تحریم‌های بسیاری بوده ولی دشمن را شکست داده است.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن راهکار مقابله خود را تغییر داده است، عنوان کرد: امروز دشمن پس از توافق و عمل ایران به تعهدات خود و کاهش و یا تعطیل کردن برخی از امور مربوط به هسته‌ای بار دیگر خواستار آمدن ایران پای میز مذاکره است. ایران به وظایف خود در این توافق عمل کرده است و آژانس هسته ای در ۱۴ گزارش خود به اقدام مثبت ایران اعتراف کرده است، ولی حالا با تغییر رئیس جمهور، آمریکا توافق را زیر پا گذاشته است.

جهانگیری گفت: البته ناظران نیز به موضوع عمل به تعهد ایران به موضوعات مورد تاکید برجام شهادت داده و آن را تایید کرده‌اند، اما با آمدن رئیس جمهور جدید اعلام می‌شود که این توافق‌نامه به ضرر ما بوده و راهکار مقابله را در پیش گرفته است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران یک چیزی از امام حسین (ع) آموخته‌اند و آن این است که زیر بار ذلت نخواهند رفت، تصریح کرد: گاهی آمریکا اعلام می‌کند که هواپیمای ما به سمت خلیج فارس حرکت کرده است و سرنوشت سایر کشورها را اعلام می‌کند تا ایران بترسد.

وی با بیان اینکه آمریکا وقتی فهمید که ایران هیچ ترسی از تهدیدات نظامی ندارد، بحث مذاکرات را مطرح کرد، گفت: رهبر جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه دولت، نیروهای مسلح و ... فرموده‌اند که کسی که زورگویی کرده باید جواب پس دهد.

جهانگیری با اشاره به اینکه راهبرد ما راهبرد مقاومت است، گفت: ما باید نیازهای اصلی کشور را تامین کرده و اجازه ندهیم قشر نیازمند آسیب ببینند.

وی افزود: راه مبارزه این است این که ما می‌گوییم مقاومت می کنیم نه اینکه اسلحه برداریم، البته جایی که قرار باشد اسلحه برداریم برمی داریم.ایرانیان ثابت کرده‌اند که جنگ‌طلب نیستند بلکه ملتی با منطق هستند

وی با بیان اینکه راهبرد ایران راهبرد مقاومت است یعنی باید نیاز کشور تامین و زندگی در کشور با مشکل مواجه نشود، افزود: حال مقاومت به معنی این است که کالاهای مورد نیاز کشور را تامین و امنیت غذای ایرانیان تامین شود تا برای غدا نیازمند کشورهای دیگر نباشند.

جهانگیری در ادامه به واردات چشمگیر گندم در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: واردات گندم سالانه ۶ میلیون تن بود اما حالا ۳ سال است که در حوزه گندم خودکفا شده‌ایم و حتی صادرات نیز داریم طوری که سیل هم نتوانست در تولید ما مشکل ایجاد کند‌.

وی همچنین از افزایش رسیدگی به روستاها خبر داد و گفت: کانون تولید کشور متکی به روستا است و روستائیان با تولیدات خود به مسئولان قوت می‌دهد تا مقاومت کنند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار