بازدید 5205

امید مقامات پاکستان به واردات گاز از ایران با رفع موانع

کد خبر: ۸۹۴۴۸۵
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹ 25 April 2019

دستیار نخست‌وزیر پاکستان گفت: برخی مشکلات و چالش‌ها سبب شده طی ۱۰ سال گذشته پروژه واردات گاز از ایران اجرایی نشود اما سعی داریم با برطرف کردن موانع، آن را اجرایی کنیم.

به گزارش تابناک به نقل از فارس در اسلام آباد، ندیم بابر دستیار «عمران‌خان» نخست‌وزیر پاکستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضوع خط لوله واردات گاز از ایران موضوعی پیچیده است.

وی افزود: برخی مشکلات و چالش‌ها سبب شده طی ۱۰ سال گذشته این پروژه اجرایی نشود اما سعی داریم با برطرف کردن موانع آن را اجرایی کنیم.

«فردوس عاشق اعوان» وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان نیز گفته بود: قراردادهایی که دولت قبلی برای دریافت گاز مایع امضا کرده به نفع کشور نبود.

وی افزود: در حالی که نیاز شدید به تأمین انرژی داریم حاکمان قبلی قراردادهای 15 ساله برای دریافت گاز مایع از کشورهای عربی امضا کردند که دسیسه‌ای برای کسب منافع شخصی بود.

پیش از این پاکستان چندین قرارداد و تفاهمنامه برای واردات گاز مایع از قطر و نیز گاز از ترکمنستان با این کشورها امضا کرده بود.

اخیراً نیز تفاهمنامه‌ای با بانک توسعه اسلامی برای واردات گاز مایع امضا کرده است.

این در حالی است که پاکستان، پروژه دریافت گاز از ایران موسوم به خط لوله صلح را با وجود تمام مزایای اقتصادی و امنیتی آن، تحت فشار آمریکا رها کرد و پیگیر اجرای طرح تاپی برای واردات گاز شد که هنوز هم پس از سالها به نتیجه نرسیده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی