بازدید 1627
کد خبر: ۸۷۷۹۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵ 12 February 2019

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی مریم حضرتی را در سمت معاون پرستاری این وزارتخانه ابقا کرد.

به گزارش آنا، از روابط‌ عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سعید نمکی در حکمی مریم حضرتی را در سمت معاون پرستاری این وزارتخانه ابقا کرد.

متن حکم وزیر بهداشت خطاب به معاون پرستاری این وزارتخانه بدین شرح است: بدینوسیله حکم معاونت سرکار عالی به عنوان معاون پرستاری ابقا می‌شود. امید است با اتکا به خداوند بزرگ و بهره‌گیری از تجارب گذشته و ظرفیت کلیه همکاران در ستاد و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با پیروی از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید در انجام امور محوله موفق باشید.

در ادامه متن آمده است: منطبق با شیوه صدور احکام انتظار می‌رود موارد ذیل مورد توجه قرار گیرد: ۱)تکریم همکاران ارجمند پرستار در سراسر کشور و پاسداشت خدمات شبانه‌روزی این عزیزان از اولویت اینجانب در شرایط کنونی است. انتظار می‌رود به‌نحو مقتضی در راستای ارتقای معیشت ایشان و تقدیر معنوی از زحماتشان گام برداریم. لازم است در اسرع وقت با هماهنگی معاونت ذی‌ربط پرداخت معوقات این قشر زحمتکش انجام و نتیجه را گزارش نمائید. ضمناً در راستای تغییر نظام پرداخت مبتنی بر گروه پزشکی درمانی در طراحی مدل مناسب با مدیران و دست اندرکاران همراهی شود تا در آینده شکاف موجود بین گروه‌های ارائه دهنده خدمت به حداقل ممکن و سقف منطقی برسد.

در ادامه حکم تأکید شده است: ۲) همان گونه که دفاع از حقوق پرسنل زحمتکش از وظایف ما می‌باشد، حمایت از حقوق شهروندی بیماران نیز از مسئولیت‌های شرعی و قانونی همکاران اینجانب است. ضروری است راهکارهای مناسب ارزشیابی خدمات کادر پرستاری اعم از بخش خصوصی، دولتی و غیره را اعلام نمائید. احترام به بیمار و همراهان وی و انجام درست وظایف و تکالیف فنی و حرفه‌ای از اهم تعهدات کلیه همکاران پرستار است که ضرورت دارد مورد پایش مستمر قرار گرفته و به موقع گزارش شود. تشویق و قدردانی در مورد عزیزانی که با خدمات شبانه‌روزی و مشفقانه در خدمت مردم شریف می‌باشند و خوشبختانه در اکثریت هستد و همچنین برخورد مناسب با اقلیتی که خدای ناکرده قصور می‌ورزند، الزامی است.

در ادامه متن تصریح شده است: ۳) در تربیت نیروی انسانی پرستاری کشور ضروری است با معاون محترم آموزشی مطالب ذیل مورد توجه قرار گیرد: اولاً: تعطیلی مقاطع تحصیلی پائین و گرایش به سمت تحصیلات تکمیلی، علی‌رغم صرف منابع سنگین کشور را با کمبود کادر پرستاری در بعضی مناطق جهت راه‌اندازی تخت‌های جدید روبرو کرده که ضروری است در این مورد سریعاً بازنگری شود. ثانیاً: پرستاران ما هنوز به جای جامعه محور، به روش بیمارستان محور تربیت می‌شوند که با همکاری معاونت محترم آموزشی باید این نقیصه مرتفع گردد. ثالثاً: قابلیت پرستاران به‌عنوان یکی از ارکان نظام ارائه خدمت باید تقویت شود تا بتوانند به‌عنوان افراد چند وجهی در کلیه عرصه‌های نظام سلامت اعم از پیشگیری، درمان و توانبخشی ارائه خدمت نمایند.

در انتهای حکم وزیر بهداشت خطاب به حضرتی آمده است: ۴)گسترش و تقویت پرستاری در منزل و تعیین تعرفه مناسب بار سنگینی را از دوش نظام سلامت بر خواهد داشت. نگهداری طولانی مدت بیماران مزمن و کسانی که ماندنشان در بخش مراقبت‌های ویژه فقط به‌ دلیل مراقبت‌های پرستاری است، هزینه‌های کمرشکنی به بیمار و نظام سلامت تحمیل می‌کند که با شیوه پرستاری در منزل می‌توان علاوه بر کاهش بار روانی مردم، هزینه‌های نظام سلامت را نیز کاهش داد. بدیهی است باید تلاش کنیم تا این خدمات تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر قرار گیرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات آزادراه تهران شمال اف ای تی اف انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب