بازدید 5609

چراغ سبز بانک آمریکایی به افزایش 10 دلاری قیمت نفت

بانک آمریکایی مریل لینچ اعلام کرد که قیمت نفت در سال آینده به دلیل کسری شدید در بازار با افزایش مواجه می‌شود و میانگین 70 دلار در هربشکه خواهد شد.
کد خبر: ۸۷۰۷۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۷ 17 January 2019

به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، بانک آمریکا اعلام کرد: کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش و همچنین کاهش ذخیره تولیدی نفت شیل، چشم‌انداز کسری عرضه نفت در سال ۲۰۱۹ در بازارهای جهانی را بیشتر تقویت می‌کند.

بر اساس گزارش جدید بانک ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مریلانچ آمریکا افزایش تولید نفتی که اکنون شاهد هستیم در سال آینده برعکس خواهد شد و بازار با کمبود عرضه مواجه شده و قیمت بالا می‌رود. 

این بانک همچنین خاطرنشان کرده است که قیمت نفت ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌در اواخر سال ‌‌‌‌‌‌‌‌گذشته ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به دلیل افزایش عرضه و نیز ‌عوامل ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌غیربنیادی به هم ریخت و با عوامل بنیادی نظیر یکجا فروشی نفت و ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترس و نگرانی از وضعیت ضعیف بازارهای مالی کاهش یافت. اما به هر حال نهایت ماجرا این است که بازارهای نفت در سه ماهه پایانی سال با افزایش شدید عرضه مواجه بود. تحلیل‌گر بانک مریلانچ آمریکا نوشت: به هر روی در حال حاضر در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸، حدود ۱.۳ میلیون بشکه در روز افزایش عرضه وجود داشت. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

درواقع این بانک معتقد است کاهش تولید نفت اوپک و غیراوپک می‌تواند منجر به کسری عرضه نفت در سال ۲۰۱۹ شود و شاخص قیمت نفت برنت به بیش از ۶۰ دلار در هر بشکه برود که میانگین آن در سال ۲۰۱۹، ۷۰ دلار در هر بشکه پیش‌بینی می‌شود،‌«بوفامل» حتی شرط می‌بندد که قیمت نفت ۷۰ دلار در هر بشکه خواهد شد. 

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه