1482بازدید
گزارش
حالا دیگر نام شاهین در تاریخ ورزش ایران ثبت شده است. او به وعده عجیبی که روز اول بازی های پاراآسیایی داده بود، تا آخرین طلایش عمل کرد و حالا با کسب شش مدال زرین می تواند به تهران بازگردد. این پسر 25 ساله در ماده های مختلف شنای معلولان صاحب رکورد است. این شناگر یک تنه بیش از 10 درصد طلاهای ایران را به خود اختصاص داده
کد خبر: ۸۴۲۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳ 13 October 2018

طلایی ترین عضو کاروان ایران نه تنها در بازی های پاراآسیایی 2018 بلکه در تاریخ ورزش ایران در تورنمنت های بین المللی ، دیروز صاحب ششمین طلای خود شد تا یک رکورد برای ثبت در تاریخ ورزش کشورمان ثبت کند.

به گزارش تابناک ورزشی، حالا دیگر نام شاهین در تاریخ ورزش ایران ثبت شده است. او به وعده عجیبی که روز اول بازی های پاراآسیایی داده بود، تا آخرین طلایش عمل کرد و حالا با کسب شش مدال زرین می تواند به تهران بازگردد. این پسر 25 ساله که در ماده های مختلف شنای معلولان صاحب رکورد است، اولین شناگر ایرانی بود که در بازی های پارالمپیک توانست به فینال برسد و پیش بینی می شود که در پارالمپیک 2020 اولین مدال آور شنای ایران هم باشد.

این 6 مدال طلا چگونه به دست آمد؟
شاهین در روز اول چراغ اول برای کاروان ایران روشن کرد و در ماده 100 متر پروانه کلاس S10 توانست طلایی شود. او بلافاصله بعد از پایین آمدن از روی سکوی قهرمانی، از هدف بزرگش سخن گفت: «این تازه آغاز کار من است و می خواهم در این دوره 6 مدال طلا کسب کنم.» شاید باورش سخت بود و برخی تصور کردند که شاهین نمی تواند به وعده ای که داده، عمل کند؛ اما هر روز که پیش رفت، همه را به خودش امیدوارتر کرد.

کوسه ای بنام شاهین ایزدیار با شش طلا درجاکارتا

* دومین مدال طلا در ماده 100 متر آزاد کلاس S10 توسط شاهین ایزدیار در روز دوم به دست آمد تا این مسیر ادامه دار باشد.
* سومین مدال طلای نابغه شنای ایران در ماده 200 متر مختلط کلاس SM10 ثبت شد تا او یک گام دیگر به عملی کردن وعده اش نزدیک شود.
* روز چهارم برای شاهین ایزدیار یک روز ویژه بود. او بعد از اینکه مدال طلای ماده 100 متر قورباغه کلاس SB9 را به ارمغان آورد، وقتی برای شادی کردن نداشت و دقایقی بعد دوباره به آب زد. شاهین در ماده 50 متر کرال آزاد کلاس S10 به مصاف حریفانش رفت و طبق عادتی که داشت، زودتر از بقیه به خط پایان رسید تا به فاصله چند ساعت 2 مدال طلا کسب کند.
* ایزدیار که در 7 ماده در این دوره از مسابقات شنای بازی های پاراآسیایی حاضر شده بود، بعد از کسب طلای پنجم اعلام کرد که در روز پنجم شانس زیادی برای کسب مدال طلا ندارد و همین اتفاق هم رخ داد. البته که او گفته بود خودش هم دوست دارد به خاطر پرسپولیس 6 مدال طلا کسب کند؛ در روز پنجم برای اولین بار نقره ای شد.
* وسرانجام امروز شاهین ایزدیار برای عملی کردن وعده بزرگش در ماده 100 متر کرال پشت کلاس S10 به آب زد. او مثل اکثر مسابقات قبلی اش اولین نفری بود که به خط پایان رسید هم قولش را عملی کند و هم با کسب 6 مدال طلا در 6 روز نامش را در تاریخ ورزش ایران کسب کند.

شاهین و تکرار خاطره درخشش «مایکل فلپس»
شاید قبل از این فقط در خاطر همه علاقه مندان ورزش از کسب چند مدال طلا در یک تورنمنت معتبر مثل المپیک یا حالا بازی های پاراآسیایی نام «مایکل فلپس» وجود داشت. شناگر آمریکایی که در 4 دوره المپیک 23 مدال طلا کسب کرد و اوجش در المپیک 2008 پکن بود که با در 8 ماده به آب زد و 8 مدال طلا برای کشورش به دست آورد. حالا شاهین ایزدیار با درخشش بی سابقه در بازی های پاراآسیایی 2018 توانست نامش درخشان از خودش به جای بگذارد و یادآور خاطرات مایکل فلپس باشد. شاهین هم نامش به عنوان یک اسطوره در تاریخ ورزش ایران ثبت شد و حالا باید به فکر درخشش در پارالمپیک باشد. او با کسب 6 مدال طلا سهم بزرگی در موفقیت های کاروان ایران در جاکارتا داشته و در حالی که تاکنون ایران 50 مدال طلا کسب کرده، این شناگر یک تنه بیش از 10 درصد طلاهای ایران را به خود اختصاص داده است.

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: