پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر برگزار شد؛
بهره برداری از یکهزارمین طرح اشتغالزایی روستایی، یکی دیگر از برنامه های این همایش بود که حکایت از تکاپوی خوب شکل گرفته در عرصه کارآفرینی روستایی در کشورمان دارد؛ تکاپویی که محمد سعیدی کیا در توصیفش گفت: بنیاد مستضعفان از دو سال پیش تاکنون با پرداخت تسهیلات از منابع خود، یکهزار و ۶۱ طرح اشتغالزا در مناطق روستایی و محروم کشور اجرا کرده است.
کد خبر: ۸۴۱۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴ 09 October 2018

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برکنار شد

پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر در حالی صبح امروز آغاز به کار کرد که در بخشی از آن، یک هزارمین طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش «تابناک»؛ در این همایش که به مدد بنیاد علوی و با حضور جمعی از مسئولان کشوری، کارآفرینان برتر روستایی و عشایری و اصحاب رسانه در سالن «تلاش» در تهران برگزار می‌شد، گزارش‌های مستندی از طرح‌های صورت گرفته در عرصه اشتغالزایی در مناطق روستایی ارائه شد تا دورنمایی از آنچه قرار است در این عرصه محقق شود، پیش روی حاضران ترسیم شود.

دورنمایی که برای عینیت بخشیدن به آن، جمعی از کارآفرینان موفق این عرصه دعوت شده و با دایر کردن نمایشگاهی در حاشیه همایش، کوشیده بودند توانمندی‌هایشان را به مخاطبان عرضه داشته و پاسخگوی پرسش های شرکت کنندگان در همایش باشند.

علاوه بر اینها، از جمله دیگر بخش‌های این همایش یک روزه، برگزاری کارگاه‌های هفتگانه به منظور آشنایی بیشتر همگان با برنامه مفصل اشتغالزایی در روستا‌ها و مناطق عشایری است که در آنها، توضیحاتی تفصیلی در خصوص مدل‌های مختلف حمایت از طرح‌های کارآفرینی در روستا‌ها و مناطق عشایری ارائه خواهد شد.

 

رئیس بنیاد مستضعفان: کشور با پول نفت آباد نمی‌شود

به این موارد، بهره برداری از یکهزارمین طرح اشتغالزایی روستایی در این همایش را می‌توان افزود که حکایت از تکاپوی خوب شکل گرفته در عرصه کارآفرینی روستایی در کشورمان دارد. تکاپویی که محمد سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در توصیفش گفت: بنیاد مستضعفان از دو سال پیش تاکنون با پرداخت تسهیلات از منابع خود، یکهزار و ۶۱ طرح اشتغالزا در مناطق روستایی و محروم کشور اجرا کرده است.

وی افزود: از حدود دو سال پیش کمک به اشتغالزایی در این مناطق را در دستور کار خود قرار دادیم و بر این اساس تا ۱۵ مهر ماه امسال، در مجموع سه هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال برای این کار تسهیلات پرداخت کردیم که منجر به ایجاد شغل برای هشت هزار و ۴۵۳ نفر شده است. البته ۲ هزار و ۱۱۸ قرارداد برای پرداخت ۱۱ هزار و ۴۰۸ میلیارد ریال تسهیلات دیگر نیز منعقد شده که می‌تواند برای ۱۶ هزار و ۴۵۲ نفر شغل ایجاد کند.

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با اشاره به برخی پروژه‌های در دست بهره برداری در حوزه اشتغالزایی در سراسر کشور گفت: با پول نفت کشور کامل آباد نمی‌شود بلکه با مغز و دست مردم آباد می‌شود و مدیران باید یک بستر امن برای آن‌ها فراهم کنند. باید با ایجاد اشتغال در همه مناطق کشور، به توسعه پایدار دست یابیم. مهم‌ترین هدف بنیاد مستضعفان، کاهش فقر و بیکاری و ایجاد اشتغال در روستا‌ها و مناطق محروم است، زیرا به بهبود وضعیت اقتصادی در این مناطق و کاهش مهاجرت به شهر‌ها منجر می‌شود.

گفتنی است که علاوه بر سعیدی کیا، جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و رضوی، معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری و محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دیگر سخنرانان این همایش بودند؛ همایشی یک روزه که تا عصر امروز ادامه خواهد داشت.

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: