بازدید 37327
هزار و دویست و پانزدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: کنایه وزیر ارتباطات به پیام‌رسان سروش/سایت خبرگان مجبور به تغییر عنوان بیانیه علیه دولت شد/پرداخت پاداش ۶۰۰ میلیونی به ۲۰۰ مقام دولتی/سرانه هر طلبه از بودجه کشور چقدر است؟ و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۷۹۹۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰ 14 May 2018

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

مردم عصبانی‌اند

محمد رضا تابش، نایب رئیس فراکسیون امید با انتقاد از خودسری‌ها گفت: اقدامات خودسرانه در شرایط فعلی سمی مهلک است. مردم از دلار بالای 8 هزار تومان و سکه بالای 2 میلیون عصبانی‌اند، نباید جامعه را عصبانی‌تر و مأیوس‌تر کنیم. متولیان امنیت کشور خودسرها را می‌شناسند. مجوز لازم برای مراسم، کنسرت و تجمع را حاکمیت صادر می‌کند./ اعتماد آنلاین

آقای جنتی توبه کنید!

عبدالله رمضان‌زاده در واکنش به بیانیه جنتی درباره برجام گفت: لازم است آقای جنتی صادقانه از پیشگاه ملت به خاطر حذف شایستگان در انتخابات دوره های مختلف مجلس و ریاست جمهوری، عذرخواهی کند. یکی از علل نابسامانی های فعلی کشور نظارت استصوابی آقای جنتی است. البته به خاطر حمایت کامل از احمدی نژاد باید علاوه بر عذرخواهی، صادقانه توبه کنند.

لاريجاني بايد بجاي مزاح مديريت مي كرد

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نایب‌رئیس فراکسیون مستقلین گفت: در روزي كه برجام را در مجلس آتش زدند بشخصه از آقای لاریجانی انتظار داشتم که بجاي لبخند و مزاح مجلس را به‌گونه دیگری مدیریت می‌کردند و اگر جمعی هم بنا به تفکر‌شان می‌خواستند پرچم آمریکا یا سند بین‌المللی برجام را که هنوز محل مذاکرات دولت با غرب است در جایی خارج از مجلس آتش بزنند نه در بهارستان و محلی که قداست خانه ملت را دارد! / همشهري

کنایه وزیر ارتباطات به پیام‌رسان سروش

وزیر ارتباطات در مورد شائبه قطع خدمات زیرساختی به پیام رسان بومی سروش توضیح داد و گفت: این پیام رسان به جای حل فنی مشکل، موضوع را به عملیات روانی کشانده است. وزیر ارتباطات در مورد شائبه قطع خدمات زیرساختی به پیام رسان بومی سروش توضیح داد و گفت: این پیام رسان به جای حل فنی مشکل، موضوع را به عملیات روانی کشانده است.

محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران در مورد شائبه قطع خدمات زیرساختی برای شبکه پیام رسان بومی سروش گفت: هم اکنون تنها یک پیام رسان در کشور نداریم و ۵ پیام رسان بومی در حال فعالیت هستند که یکی از آنها مرتباً به جای اینکه مسأله را در جلسات فنی حل کند، بحث را به عملیات روانی می کشاند که به نظر می رسد این نه به سود آنها و نه به سود کشور خواهد بود. وی گفت: همکاران ما در وزارت ارتباطات و اپراتورها بنا را بر همکاری کامل با پیام رسان های بومی گذاشته اند و این مصوبه را به عنوان یک تکلیف ملی پیگیری می کنند اما مدلی که این پیام رسان بومی در حال پیگیری مطالبات خود است، خیلی مرسوم نبوده و ایجاد ذهنیت منفی می کند و تأثیر منفی دارد. وزیر ارتباطات با اشاره به اخباری که از سوی پیام رسان بومی سروش مبنی بر عدم همکاری وزارت ارتباطات در ارائه زیرساختها منتشر شده است، گفت: اگر مشکلی وجود دارد باید منطقاً با استدلال و استناد به زیرمجموعه های وزارت ارتباطات منتقل شود. هم اکنون چهار پیام رسان دیگر به خوبی کار می کنند و تنها یک پیام رسان که ادعایی داشته و امروز به ادعایش نرسیده، شروع به پوروپاگاندا کردن می کند و انداختن مسئولیت گردن دیگران منطقی نیست.

سایت خبرگان مجبور به تغییر عنوان بیانیه علیه دولت شد

سایت رسمی مجلس خبرگان رهبری عنوان بیانیه منتسب به این مجلس را اصلاح کرد.سایت رسمی مجلس خبرگان رهبری عنوان بیانیه منتسب به این مجلس را اصلاح کرد. به گزارش ایران؛ پایگاه اطلاع رسانی مجلس خبرگان رهبری روز یکشنبه بیانیه ای را با عنوان « واکنش مجلس خبرگان رهبری به خروج آمریکا از برجام» منتشر کرده بود که تنها امضای آیت الله جنتی رئیس مجلس را داشت. برخی از خبرگزاری های کشور هم با استناد به همین خبر بیانیه یاد شده ـ که در آن تیم مذاکره کننده متهم به عبور از خط قرمزها شده و از رئیس جمهوری هم خواسته شده بود که بابت خسارات برجام از ملت عذرخواهی کند ـ آن را موضع کلیت مجلس خبرگان قلمداد کردند. اگر چه آیت الله هاشم زاده هریسی عضو مجلس خبرگان در یادداشت خود برای ایران تاکید کرد که آنچه در بیانیه آمده حداکثر می تواند موضع هیات رئیسه خبرگان باشد نه کلیت اعضا. این قبیل انتقادات سبب شد تا سایت مجلس خبرگان روز گذشته عنوان بیانیه مذکور را اصلاح کند و بنویسد« واکنش رئیس مجلس خبرگان به خروج غیر قانونی آمریکا از برجام».

شناسایی خانواده‌ای که ۳۰ هزار خودرو وارد کرده و مالیات ندادند

غلامرضا قبله ای در حاشیه بازدید خبرنگاران از سامانه های طرح جامع مالیاتی از مزایای سامانه های الکترونیکی اطلاعات مودیان مالیاتی خبر داد و گفت: به کمک سامانه های طرح جامع مالیاتی، آن دسته از افرادی که فرارهای مالیاتی داشته اند را شناسایی و مالیات آنها را دریافت کرده ایم. وی افزود: بر این اساس، یک خانواده سال گذشته شناسایی شدند که ۳۰ هزار خودرو وارد کرده و یک ریال هم مالیات نداده بودند. به کمک این سامانه آنها شناسایی شده و علاوه بر اخذ مالیات به مراجع قضای معرفی شدند. این مقام مسئول اظهار داشت: همچنین ۷۷ نفر شناسایی شده اند که معادل ۹۹۰ میلیارد تومان از آنها مالیات اخذ شده است ضمن آنکه در تراکنش های مالیاتی، وزارت اطلاعات و دستگاه های مسئول در حوزه پولشویی اطلاعاتی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار داده اند که پس از بررسی مالیات آنها را دریافت کرده ایم. وی خاطرنشان کرد: کل هزینه های اجرای طرح مالیاتی طی ۱۵ سال گذشته از محل برخی درآمدهای جدید مالیاتی شناسایی شده طی یک سال گذشته، پوشش داده شد./مهر

سایپا و ایران خودرو 90 هزار خودرو را احتکار کرده اند!

قاضی‌پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت: خودروسازان در آذر ماه سال 96 با دلار 3 هزار و 200 تومانی خودروهای جدید تولید کردند، اما هیچ کدام از این خودروها را پیش فروش نکرده و یا به روز و به صورت نقدی نفروختند. سایپا حدود 60 هزار و ایران خودرو 30 هزار خودرو احتکار کرده است. خودروهای داخلی به صورتمیانگین 10 تا 30 میلیون و برخی از این خودروها هم 40 میلیون تومان افزایش قیمت داشتند که این موضوع گران فروشی، نارضایتی های اجتماعی ایجاد کرده است. خودروسازان منتظر هستند، خودروهای خود را با قیمت دلار روز به مردم بفروشند./ بورس پرس

پرداخت پاداش ۶۰۰ میلیونی به ۲۰۰ مقام دولتی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: آنچه که در مجلس تصویب شد افزایش 20 درصدی کف حقوق کارمندان بود وبرای بقیه حقوق ها به روش پلکانی افزایش می یافت اما اکنون دولت افزایش حقوق را بین 12 تا 6 درصد اعمال کرده است. تاجگردون افزود: هرچه با دولت گفتگو می کنیم نمی پذیرد و پاسخ جدی نمی دهد. 987 نفر در دستگاه ها و شرکت های دولتی و بانک ها پاداش بازنشستگی بیش از 400 میلیون تومان گرفته و آخر سال 96 خود را بازنشست کرده اند. 200 نفر از این افراد بیش از 600 میلیون تومان پاداش گرفته اند و فردی نیز یک میلیارد و 280 میلیون تومان پاداش گرفته است. 14 نفر از کسانی که بیش از 400 میلیون تومان پاداش گرفته اند و خود را در سال 96 بازنشسته کرده اند امسال دوباره به کار بازگشته اند. ارز 4 هزار و 200 تومانی توان پوشش نیاز کل بازار را ندارد که این موضوع باید برای جلوگیری از زیان بخش های مختلف تولید مدیریت شود.

آتش زدن برجام به‌عنوان قانون مصوب مجلس، توهین به پارلمان است

عبدالکریم حسین‌زاده، نایب رئیس فراکسیون امید مجلس در تویتر خود نوشت: سوالم این است که آیا این‌که یک سند بین‌المللی که توسط اکثریت نمایندگان همین مجلس در دوره نهم نیز به تصویب رسیده است را آتش بزنیم، بی‌حرمتی به جایگاه مجلس نیست. این‌که نمایندگان و مجلس قانونی که خودشان تصویب کرده‌اند را بسوزانند. ممکن است زمانی به این نتیجه برسیم که باید از برجام خارج شویم که طبیعتاً باید اجماع کامل از مقام معظم رهبری تا دولت و نمایندگان مجلس و دیگر شئون حاکمیت صورت بگیرد که در آن صورت بحثی دیگر است اما آیا وقتی چنین اتفاقی نیفتاده، این اقدامات و آتش زدن برجام در شرایط کنونی، توهین به خود مجلس و حرمت قانون‌گذاری نیست؟!

بازگشت یازده مدیر نجومی بگیر به کار

عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات کل کشور در خصوص پاداش نجومی برخی مدیران بازنشسته کشور و بازگشت آن‌ها به کار توضیح داد: در اولین نشست بعد از تعطیلات سال با اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات این موضوع مطرح شد و نمایندگان از دیوان محاسبات خواستند گزارشی از مدیرانی که بیش از ۳۰۰ میلیون تومان پاداش دریافت کرده اند، تهیه کند. مبلغ دریافتی با احتساب پاداش خدمت و مرخصی ذخیره بود، معاونت‌های فنی دیوان گزارشی در سطح ملی و استانی تهیه کردند، این گزارش نهایی و دو هفته‌ای است که تقدیم کمیسیون برنامه و بودجه شده است. در آن گزارش مشخص شد، در سطح استان‌ها مقامی که پاداش ۳۰۰ میلیون دریافت و به کار برگشته باشد نداریم، اما در سطح وزارتخانه‌ها ۱۱ تن در پایان سال ۹۶ بازنشسته شده اند و باتوجه به اینکه از مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری بوده اند، از ظرفیت تبصره ۱ ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان استفاده کرده و به کار برگشتند. بازگشت به کار بعد از دریافت پاداش خدمت در عرف اداری پسندیده نیست، این ۱۱ تن از فرصت قانونی برای حضور دوباره در کار استفاده کردند. اگر کسی در جایگاه غیر مقام بازنشسته شود و مجددا به کار برگردد غیرقانونی است، اما در گزارشی که جمع آوری کردیم به چنین موردی برنخوردیم./مهر

کنایه آیت‌الله جوادی‌آملی به ترامپ

جمعی از شیعیان مقیم انگلستان، کانادا و بوسنی که جهت شرکت در همایش بین المللی «تعلیم و تربیت اسلامی مبتنی بر ارزش‌ها و چشم انداز اسلامی» به قم سفر کرده‌اند، با حضور در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله جوادی آملی دیدار کردند. آیت الله جوادی آملی در این دیدار عنوان کرد: خداوند، علوم بسیاری را در نهاد ما به ودیعه نهاده است؛ خدا ما را به عنوان لوح نانوشته خلق نکرده است بلکه صاحب خانه‌ای به نام «فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا» در نهاد وجودی ما آفرید. خداوند متعال در قرآن فرمود آنچه یاد می‌گیرید مهمان شماست، لذا شرک، کفر و شبهه که غارتگرند را به درون خود دعوت نکنید و علمی دعوت کنید که با صاحبخانه هماهنگ باشد. ترامپ یک مهمان ناخوانده ای به نام «غارتگری» را به درون خود دعوت کرده و صاحب خانه را در پای این مهمان کشته است و امروز زیر امضای خود می‌زند، کاری که هیچ کافری در دنیا انجام نمی‌دهد چرا که عهد، پیمان و وفای به عهد نزد همه انسانها مطلوب و محترم است./ انتخاب

خوشحالان از لغو برجام فرقی با ترامپ ندارند

مصطفی کواکبیان، عضو فراکسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ترامپ از پاره کردن برجام خوشحال است، افرادی هم که مثل ترامپ از برهم خوردن این قرارداد بین‌المللی خوش‌حال باشند مثل ترامپ هستند. کسی که می‌گوید برجام از اول غلط بود تفاوتی با ترامپ ندارد. اما از اول به پیش بینی نیاز داشتیم، همان طور که رهبری هم پیش بینی کردند به نتیجه برجام خوش‌بین نیستند، اما اینکه افرادی بگویند برجام غلط بوده، قابل پذیرش نیست.اگر برجام توانسته ترامپ را با آن خصوصیات رفتاری خشمگین کند، اتقاقا نشان‌دهنده درست بودن آن است. در مجموع اگر افرادی از برهم خوردن برجام خوشحال باشند فرقی با ترامپ ندارند./ ایلنا

سرانه هر طلبه از بودجه کشور چقدر است؟

در متنی که توسط دولت منتشر شد، بودجه مصوب شورای عالی حوزه‌های علمیه برای سال جاری مجموعا چهار هزار و ۴۶۴ میلیارد و ۵۵۷ میلیون ریال اعلام شده است؛ کمی کمتر از چهارصد و پنجاه میلیارد تومان. آنگونه که مشاور وزیر فرهنگ در امور روحانیون گفته بیش از 150 هزار روحانی در کشور داریم که با این ترتیب سرانه هر روحانی از این بودجه رقمی در حدود سه میلیون تومان است که توسط شورای عالی حوزه هزینه می‌شود. همچنین مرکز خدمات حوزه‌های علمیه که مسئول رسیدگی به «حق بیمه طلاب و روحانیون غیر شاغل» است، حدود ۸۱۵ میلیارد تومان بودجه دارد که سرانه هر روحانی از این بودجه نیز 5 میلیون تومان است. سیدحسن ربانی ریاست این مرکز را بر عهده دارد. دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه علمیه قم که زیر نظر احمد واعظی، برادر محمود واعظی وزیر اداره می شود، حدود 134 میلیارد تومان بودجه دارد. سرانه هر روحانی از این بودجه تقریبا یک میلیون تومان خواهد شد. البته نهادهای مذهبی و وابسته به روحانیون بودجه‌های دیگری هم دارند. در دو مورد می‌توان به حوزه علمیه خواهران و جامعه‌المصطفی اشاره کرد که هر کدام بودجه‌های مستقل خود را دارند. اما اگر فقط بودجه سه نهاد بالا را محاسبه کنیم، سرانه هر روحانی تقریبا نزدیک به ده میلیون تومان در سال 97 خواهد شد./رویداد 24

انتقاد وزیر ازبرخورد فیزیکی با معلمان

پنجشنبه‌ای که گذشت، تجمع مسالمت‌آمیز معلمان در هفته معلم روبه‌روی سازمان برنامه‌وبودجه با بازداشت معلمان و فعالان کانون‌های صنفی معلمان پایان یافت.محمد بطحایی، وزیر آموزش‌وپرورش، در گفت‌وگویی با «شرق»، ضمن تأکید بر پیگیری وضعیت معلمان بازداشتی می‌گوید از نیروی انتظامی انتظار خویشتن‌داری بیشتری داشته است.معلمان کشور در این تجمع در پی تحقق مسالمت‌آمیز مطالبات صنفی خود بودند؛ اما تجمع آنان در تهران به دستگیری 15 معلم و فعال صنفی منجر شد که تا این لحظه هنوز تعدادی از معلمان در بازداشت هستند و خبرها حکایت از‌ آن دارد که آنها ازجمله محمدتقی فلاحی، رئیس کانون صنفی معلمان، با دستبند و پابند روانه زندان شده‌اند./شرق

وضعیت حجاب و آرایش دختران در مدارس نامناسب شده است

امام جمعه بجنورد تأکید کرد: حق الزحمه طلبه‌ها در آموزش و پرورش باید پرداخت شود. حتی اگر آن‌ها نگویند شما حواستان به این موضوع باشد. ما جمع شدیم به مسائل کلان تر فکر کنیم و با ارائه راهکارها طرح نو بسازیم.یعقوبی تصریح کرد: برای جوان ها الگو باشید تا غفلت و جهالت٬ جوان‌ها را هدایت و تبدیل به جوان انقلابی کند. سالن های ورزشی را در مدارس دو منظوره بسازید تا نماز هم در آن خوانده شود. امام جمعه بجنورد با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در مدارس گفت: وضعیت حجاب و آرایش دختران در مدارس نامناسب شده است. دختران را با امر به معروف و نهی از منکر به سمت حجاب ببرید تا حریم و حرمت مدرسه حفظ شود./خبرآنلاین

واکنش صدا و سیما به ممنوع التصویری «ناصر چشم آذر»

صداوسیما درباره ممنوع التصویری ناصر چشم آذر گفته است که تنها مجری است و این تصمیم مربوط به صداوسیما نیست.

محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط‌عمومی صداوسیما در آغاز به این پرسش که آیا موضوع ممنوع‌التصویری یا ممنوع‌الورودی ناصر چشم‌آذر درست بوده، گفته است: من خیلی بعید می‌دانم این موضوع درست باشد، ضمن این‌که این را یادتان باشد اساسا صداوسیما مرجع این موضوعات نیست.محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط‌عمومی صداوسیما در آغاز به این سوال که آیا موضوع ممنوع‌التصویری یا ممنوع‌الورودی ناصر چشم‌آذر درست بوده، گفته است: من خیلی بعید می‌دانم این موضوع درست باشد، ضمن این‌که این را یادتان باشد اساسا صداوسیما مرجع این موضوعات نیست. به گفته رنجبران اساسا اصطلاح، ممنوع‌التصویری درست نیست و چیزی با این عنوان در صداوسیما وجود ندارد. توضیح بیشتر این مسئول در روابط‌عمومی سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران این است که مرجع صدور ممنوعیت برای برخی چهره‌ها، نهادهایی خارج از صداوسیما هستند. او بر این موضوع اصرار داشت که: اگر برای چهره‌ای چنین موضوعی مطرح شود، در اصل به واسطه دستور و حکمی است که از سوی نهادهای قضائی یا امنیتی مانند وزارت اطلاعات به صداوسیما رسیده است و ما فقط اجرا‌کننده این احکام یا دستورات هستیم آن هم نه سر خود بلکه مرجع بحث ما هم شورای‌عالی امنیت ملی است.

واکنش آیت الله بطحایی به بیانیه مجلس خبرگان

آیت الله سید هاشم بطحایی گلپایگانی، نماینده مجلس خبرگان رهبری در خصوص بیانیه اخیر مجلس خبرگان گفت: این بیانیه به صورت تمام و کمال توسط هیأت رئیسه تهیه و توسط رئیس مجلس خبرگان امضا شده است و سایر اعضای مجلس خبرگان هیچ نقشی در تهیه و تأیید آن نداشتند. خود من هم این بیانیه را اولین بار در رسانه ها مشاهده کردم و تا قبل از آن هیچ شخصی نه با من تماس گرفت و نه مشورتی با من در این خصوص شد./برنا

افشانی همشهری‌های خود را به شهرداری می آورد؟

مجید فراهانی با بیان اینکه کم یا افزوده شدن هر سلسله مراتب در شهرداری تهران باید به تایید شورای شهر برسد، در رابطه با انتصابات شهردار جدید افزود: با این حال طبیعتاً هر مدیری در جایی منصوب می‌شود، همراه خود تیم معتمدش وارد مجموعه می‌کند تا بتواند با آن‌ها کار کند و افشانی هم از این مسأله مبرا نیست. این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اظهارات یکی از اعضا که در صحن علنی که گفته بود، امیدواریم با روی کار آمدن ایشان شاهد شهرداری تک لهجه‌ای نباشیم و افرادی از یک قومیت خاص در شهرداری تهران منصوب نشوند، ادامه داد: آقای افشانی به درستی به اظهارات این عضو شورا پاسخ داد و اذعان کرد اگر قرار باشد فقط بر اساس قومیت انتخاب کنم، اقدامی بسیار ناپسند و نژادپرستانه خواهد بود. شهردار بی‌شک این رویکرد را نخواهد داشت و در جلسات خصوصی و عمومی مدام روی آن تاکید کرده است./خبرآنلاین

نامه مهم ظریف به گوترش

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه طی نامه ای به دبیر کل سازمان ملل نوشت که آمریکا قطعنامه 2231 را 'وقیحانه' نقض کرده و تاکید کرد که آن کشور باید در برابر عواقب عمل زیانبار و خطرناک خود که در چالش آشکار با منشور ملل متحد و حقوق بین الملل است مسئول شناخته شود./ایرنا

علی مطهری به آیت‌الله جنتی: نامه شما درباره برجام، تعریض به رهبری نیست؟

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به آیت الله احمد جنتی به نامه مجلس خبرگان درباره برجام واکنش نشان داد. در بخشی از این نامه می‌خوانیم: در این نامه از طرفی پذیرفته‌اید که برجام با نظر مقام رهبری امضا شده است و از طرف دیگر از رئیس‌جمهور خواسته‌اید که به خاطر خسارات‌ وارده ناشی از برجام از مردم عذرخواهی کند. آیا این دو سخن تناقض و احیانا تعریض ناخواسته به مقام رهبری نیست؟ همچنین گفته‌اید در صورت اخذ نشدن تضمین‌های جدی و محکم از اروپایی‌ها، خروج از برجام تکلیف شرعی و قانونی دستگاه دیپلماسی خواهد بود. آیا تکلیف شرعی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید با مقام رهبری؟ همچنین آیا تکلیف قانونی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مجلس؟ حقیقت این است که یکی از معضلات کشور ما دخالت نهادهای مختلف در کنار یکدیگر است. وظیفه مجلس خبرگان رهبری طبق قانون اساسی، گذشته از انتخاب رهبر در زمان خاص، نظارت بر بقای شرط عدالت در مقام رهبری و نظارت بر دستگاه‌های زیرمجموعه رهبر است. ورود به مسائلی مانند برجام و تعیین تکلیف برای رئیس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی از وظایف آن مجلس نیست.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۱
در انتظار بررسی: ۷۱
انتشار یافته: ۱۵۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
بنده بعنوان یک روحانی درس خارج فقه واصول که تاکارشناسی ارشدهم درس خواندم خدا را شاهدمیگیرم که شهریه ماهانه من ازحوزه علمیه زیریک میلیون تومان است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
گزارش هم خلاف نظر شما نگفته و بیان کرده فقط این سه نهاد سرانه حدود ده میلیون تومان را دارند !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
حق القدم مسجد و نماز چند می گیری؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
والا منم که دانشجو ارشد دانگشاه بهشتی بودم، هیچی نمیگرفتم، وقتی هم که رفتم مدرکمو از دانشگاه بگیرم، گفتن پول بده!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
خوب شما درس می خوانید، که باید به شما یک چیزی هم بدهند؟ من در دانشگاه مترجمی می خواندم و الان هم از این رشتهی ک آب باریکه بیشتر نصیبم نشده سات که باز هم خدا را شکر، و دارم کار مفیدی از قبل آن انجام می دهم، ولی همان زمان در دانشگاه چپ می رفتیم، راست می آمدیم، باید شهریه می دادیم، چرا شما باید یک چیزی هم بگیرید؟
ناشناس
| United States |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
اصولا (دانشجو/دانش اموز) به نهاد های آموزشی شهریه پرداخت می کنند نه اینکه شهریه دریافت کنند
hadi
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
جناب آقای روحانی محترم منظور از 9 میلیون حقوق ماهانه نیست هزینه سرانه هر طلبه برای بیت المال است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
چرا با این نوع محاسبه سرانه هر دانشجوی دانشگاه تهران را حساب نمی کنند؟!
اگر اینگونه حساب کنند سرانه هر دانشجوی دانشگاه تهران می شود سالی 50 ملیون تومان.
یعنی مجموع بودجه دانشگاه تهران تقسیم بر تعداد دانشجیان دانشگاه تهران.
مثل همین شعبده بازی "رویداد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
چرا شما باید شهریه بگیرید و از سربازی و کار کردن معاف باشید. مگر دانشجویان شهریه می گیرند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
داداش استفا بده برو كارگري كن نون كارگري بخور
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
درسته براردم روحانیه حتی کمتر است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
یعنی باید بودجه حوزه را هم ملت بدن ؟؟؟
ناشناس
| United States |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
مسئله اصلی اینه که شما پول میگیری درس میخونی ... بقیه باید پول بدن درس بخونند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
آخی دلم سوخت
دارید درس می خوانید و فقط زیر 1 تومان حقوق می گیرید
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
خوش به حالتون، من هم به عنوان اینترن ماهی ۸ش ب کشیک ۳۶ ساعته میدم تو بیمارستان که همش کار و بیداریه، اخر ماه یه حقوق ۵۰۰ تومنی میدن بهم.
ناشناس
| Portugal |
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
من ناراضي ام سهم من به تو برسه
للهم اشفع کل مریض
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
این سرانه سالیانه هست و همان طور که معلم حقوق دریافت میکند جامعه رو تعلیم میدهد روحانیت هم وظیفه مشابه دارد
ده میلیون سالانه میشه هشتصد تومان ماهانه!
خیلی احمقانست که توی متن خبر ذکر نشده سالانه که مردم گمراه نشوند
ناشناس
| Canada |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
روحانیت مگه شد درس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
اون کمتر از سه میلیون که گفته، سالانه است نه ماهانه. شما که ماهانه حدود یک میلیون میگیری (زیر یک میلیون معناش میشه نهصدو خورده ای) جمعش در سال میشه حدود 12 میلیون. لذا شما طبق گفته خودت 4 برابر مقدار اعلام شده در خبر میگیری!!!!!!!!!!!!!!!!!!اینجوریه
ناشناس
| Germany |
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
براي چه شهريه بگيري ؟ خدا شاهده كه من بيكارم كه دارم تابناك مي خونم
ناشناس
| Germany |
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
من طلبه نيستم ، طلبكارم .
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
اصلا چرا شما باید حقوق بگیرید برای درس خواندنتون ؟حالا یک تومان یا ده تومان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
آقای طلبه همه مردم ایران بابت درس خواندن مجبورند شهریه پرداخت کنند آنوقت شما بابت درس خواند و بیکاری مطلق ماهی حدود یک میلیون شهریه می‌گیرید باز هم ناراحت هستید البته این یک میلیونی را که گفتید سرویس رایگان رفت وآمد ، مسکن نیم بها در هزاره‌های اول تا دهم پردیسان، مسکن‌های کاملا! رایگان شهرک مهدیه با متراژهای بالا و امکانات ویژه،بلیط استخر نیم بها وحتی یک پنجم بها،دریافت پول از مردم بابت نماز خواندن وروزه گرفتن و ده‌ها مزایای دیگر نظیر فروشگاه اختصاصی که در آنجا میتوانید کالاهای مورد نیازتان را با اقساط بلند مدت و بدون بهره تهیه کنید، بیمه کاملاً رایگان، و غیره و غیره وغیره را هم به آن دریافتی ناچیزتان اضافه کنید
ضمناً جهت اطلاع شما عرض کنم که بنده در قم زندگی می‌کنم و چند نفر از اقوام درجه یک ودوستانم در حوزه علمیه تشریف دارند و این موارد کاملاً صحیح می‌باشد و قابل تکذیب و تردید نیستند.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
مگه من درس خوندم به من شهریه میدن!
ناشناس
| Canada |
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
من چهار سال در دانشگاه تهران درس خواندم و دو سه سالی هم در دانشگاه اصفهان ، شهریه که ندادند هیچ پول خوابگاه و اینها هم گرفتند ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
طلاب نیز مثل سایر دانشجویان فقط معافیت تحصیلی
‌دارند و تا زمانی که تمام وقت تحصیل میکنند ادامه دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
اگر از خرج های بیهوده کم نماییم نیازی به بودجه نفت نداریم.
سرانه هر دانشجوی دانشگاه تهران بیش از 50 ملیون تومان در سال است.
884 ملیارد تومان بودجه 97 تقسیم بر 17هزار و خورده ای دانشجو در سال می شود بیشتر از 50 ملیون تومان سرانه جهت آموزش هر دانشجو.
برخی اساتید با هفته ای 6 ساعت تدریس بیش از 20 ملیون می گیرند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
شهریه طلاب جنبه بورسیه دارد و از موقوفات و شهریه است و ارتباطی به دولت ندارد.بودجه دولتی مستقیما به طلاب داده نمی شود و مصروف زیر ساختهای آموزشی و سهم کارفرمای بیمه می شود.البته امیدوارم همان مقدار هم قطع شود چون آش نخورده و دهان سوخته است
سید مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
من 6 سال دانشگاه تا مقطع ارشد خوندم و 16 ماه
سربازی رفتم و افتادم تهران و برای طرح نخبگان کسری خدمتم مجبور شدم کلی هزینه کنم. تمام مدت هم کار دانشجویی داشتم. خدا شاهده هرچی پس انداز داشتم تو سربازی خرج شد و با .200هزارتومان بدهی از سربازی ترخیص شدم
الانم نه کار با امنیت شغلی دارم نه آینده شغلی مشخص. . آخرش آقا شاکی هم هست که درس میخونه و ماهی کمتر از یه تومن بهش میدن!!!
عبدالله
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
سروران گرامی راه برای همه علاقمندان تحصیل در حوزه باز است؛ شمام میتونید تشریف ببرید حوزه و ازهمین امتیازات بورسیه ای حوزه های علمیه بهره مند بشید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
انشالله پولی که از بیت المال میگیرید حلال باشد و ملت هم راضی!!!
طاها
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
حاج آقا ! اين پولي كه شما دريافت مي كنيد . همه ناراضي هستيم و قطعا شما مجاز به دريافت اين پول نيستيدبه پاسخ ها توجه كنيد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
در این مملکت در مواجه با خودروسازها دو مدل ادم وجود داره.یه عده که ازشون منافع می برند و بقیه مملکت که زورشون به خودرو سازها نمی رسه.و خدا که از دستمون خسته شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
امیدوارم حال که به دلیل افزایش نرخ ارز خودرو گران شده حقوق کارگران خودرو سازی هم افزایش یابد ...
هادی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
عزیزم فعلا داری درس میخونی ایشالا بیوفتی تو کار
درست میشه .سربازی هم که نداری قصه نخور قصه نخور ما به شما ها نیاز داریم
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
بنظرم بهتر است مذاکرات برجام در دانشگاههاومراکز علمی بعنوان سندی از نمونه موفق در دفاع از منافع ملی تدریس شود چرا که این موهبتی الهی بود که دیپلماتهای یک کشور معمولی با شش ابرقدرت دنیا بنشینند برای مذاکره ودر حالی که عده ای ماُیوس وخود باخته غرب از داخل کشور معتقد بودند(بعضیشان هنوز هم هستند)هیچ شانسی در مقابل غربیها ندارند،چنان مذاکرات را پیش ببرند که زرنگشان بعد مدتی احساس کند کلاه سرش رفته وبزند زیر امضا وآبرویش و از ان خارج شود.انها هم که قبلا میگفتند کلاه سر تیم مذاکره کننده رفته حلالیت بطلبند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
برو تو نمایشهای تعریف جوک ، جوک من خوبی میشی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
فیلم بسه! اصلا اروپا سر پیازه یا ته پیاز در برابر تحریمهای آمریکا؟ قراردادهای یکطرفه مزه کرده؟؟
ناشناس
| United States |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
بهتره که سند برجام در دانشگاه ها آنالیز بشه تا نقاط قوت و ضعفش مشخص بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
ظاهرا خیلیا نخونده مثبت دادن!
چون پایینتر همونا علیه برجام + دادن
خخخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
جناب ۲۳.۱۸؛شماها بلاخره میدونید چی میخواید یا نه؟بلاخره با کدخدا ببندیم یا نبندیم؟بلاخره آمریکا همه کاره است یا غلطی نمیکنه؟بلاخره برجام خوب بود یا بد؟شما سازش رو بزن ما برقصیم ولی وجدانا اول تکلیف خودتون رو با خودتون روشن کنید بعد اظهار فضل بفرمایید.بعضی در راستای همسویی ترامپ با نتانیاهو میخوان ایران رو بندازن مقابل همون امریکا که شما میگی اروپا با اون عظمت مقابلش نه سر پیازه ونه ته پیاز،شماها بیشترتون نمیدونید دارید چکار میکنید وقراره چه بلایی سر ایران بیارید .خلاصه نقشه های خاور میانه جدید کشیده شده وماها باید مواظب باشیم کشوری که از مواهبش بهره مند شدیم دست بیگانه نیفته.ما هم هموطن شما هستیم و دلواپسیم ولی دلواپس ایران نه حزب وجناح.یا علی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
شما اصلا داری ادرس اشتباه میدی ترامپ اصلا از برجام خشمگین و ناراضی نیست اونا با زرنگی اومدن کلی امتیاز از ما گرفتن دوربینهای 24 ساعته هم نصب کردن و حالا هم که قدم اول رو کامل کردن زدن زیر همه چی تا با یه قرارداد افتضاح دیگه قدم دوم رو محکم تر بردارن اینبار هدفشون برجام موشکی و منطقه ای یه کم مطالعه کنی بد نیست
سلام فرارویها
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
منتجب نیا : برجام کار ما و دولت نبود!!؟

خدا را شکر نمردیم و دیدیم
که برجام همانگونه که میگفتیم چنان منفور شد
که حتی آشپزان هم میگویند ما نپخیتم!!؟
طاها
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
برادر جان . ترامپ يك تاجر است ، هدف او از بيان غبن ناشي از برجام تنها براي اغواي دولتهاي مرتجع عرب پيرامون خليج فارس است تا بتواند از كنار آن به منافع مادي براي آمريكا برسد .
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
۹۰هزار خودرو!!!!!اگر ۱۰۰تامجلس و ۱۰۰۰تا نماینده بیایند و بروند خودرو سازی درست نمیشود،اینها مگر در آخر و الزمان درست شوند،ما ۸سال در برابر تمام دنیا ایستادگی کردیم حالا حریف چند مدیر نمیشویم...ترجیح میدهم در جنگ کشته شوم تا اینکه درون یک پرایدبمیرم!!!!!
پاسخ ها
Ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
پرچم هلندت آدمو کشته!!!
حامد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
مگه پراید به هلند هم صادر میشه!
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
اقای قاضی پور اختیار دست شماست.شما قانونگذار هستید.کافیست در مجلس تصویب بفرمایید خودروهای دو سال کار کرد بدون حق گمرکی وارد کشور شوند.انوقت خواهیم دید کسی که بقیمت پراید میتواند تویوتا پریوس دو سال کار کرد بخرد پول به این آشغالهایی که با یک تصادف تبدیل به ورق حلبی صاف میشوند میدهد یا خیر.۵۰سال قبل تکنولوژی روز را به ایران خودرو دادند وبقیه اش را بمهندسان ان سپردند. در این مدت نه یک اسب بخار بقدرت پیکان اضافه شد نه ایمنی بهتر ونه زیبایی.همانرا تولید میکنند که ۵۰ سال پیش بوده(وانت پیکان).به خاطر حمایت از تولید داخلی طفیلی هایی بوجود اوردیم که عرابه مرگ دست مردم ما دادند وانهایی که باید بخاطر کشته وزخمی شدن هزاران هموطن محاکمه شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
اگر ممکن هست سرانه هر دانش آموز در یک سال تحصیلی رو حساب کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
هیچ این حقوقی است که به طلبه ها میدهند دانش آموزان که حقوق نمیگیرند دولت پول آب و برق مدارس را به عنوان سرانه دانش آموزان حساب میکند
سید مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
محاسبات انجام شده برای حوزه فقط مبلغ پرداختی به طلبه ها را مشخص میکند و هزینه های حوزه و تحصیل در آن محاسبه نشده. با احتساب آن ها سهم هر طلبه از بودجه مملکت به مراتب بالاتر هم خواهد بود
معلم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
امسال بودجه آموزش و پرورش 36000 ميليارد تومان است و حقوق تمام كاركنان آموزش و پرورش هم دقيقا 36000 ميليارد تومان است . بنابراين سرانه ايي وجود ندارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
جواب مظهری لایک داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
۲۰ دقیقه تصویب کنید
بعله خدا حفظشون کند
اکبر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
کاش 10 تا نماینده مثل مطهری داشتیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
خداوند انشاالله به آقایان رمضان زاده و مطهری عمر دهدکه امیدواریم که حداقل در آینده رعایت بفرمایند
پاسخ ها
طیب
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
آقایان رمضان زاده و مطهری درست و صیحیح و منطقی نظر میدهند.
سامان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
جناب اقای مطهری شما چکاره بودی که در 20دقیقه برجامو تصویب کردی
الان هم باید جوابگوی کاراتون باشید
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
نامه مطهری نشان از جایگاه مجلس که قانون گذعر هست درست وبجا بوده و خیلی دقیق و مو شکافانه موضوع را به جنتی رسانده است لذا یک جای کار اشکال اساسی دارد و آن این هست که آقای جتنی در دستگاه دیگر باید صلاحیت مطهری را تایید کند . قانون در اینجا چه فکری کرده است
علی از شیراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
در مورد خودرو که نوشتید؛
سایت ایران خودرو شنبه گذشته ساعت 10 صبح باز شد و پژو 206 تیپ 2 و 5 رو با قیمت قطعی و تحویل یک ماهه ثبت نام می کرد. این قدر ترافیک سایتش سنگین بود که با بالاترین سرعت اینترنت موجود در کشور، نتونستم ثبت نام کنم و کل ظرفیت ها در عرض 7، 8 دقیقه پر شد. حدودا یک ساعت بعد، به نمایندگی مجاز شون مراجعه کردم، رییس فروشگاه می گفت پژو 206 تحویل یکماهه داریم و میفروشیم و قیمتی که می گفت حدودا 2 میلیون بالاتر از قیمت قطعی شرکت بود.
آقای رییس فروشگاه، با هزار منت می گفت که والله ما دیوونه شدیم داریم ماشین می فروشیم. الآن شما با این شرایط بخری، 3 میلیون سود کردی.
جواب دادم که آره، یک ساعت پیش ثبت نام کردی و تو یک ساعت 2 میلیون کشیدی روش و حالا با منت میفروشی.
اینجا بود که متوجه شدم همه بازیچه هستیم و دلالی از سرشاخه هاست و کند شدن سرعت سایت هم کار خود شرکت محترم عرضه کننده خودروست تا فقط عده خاصی بتونن به منافع به حقشون !!!!! برسن.
خدای ما هم کریمه، که حاصل دسترنج 10 سالمون رو باید با این مکافات بدیم به بدست این جماعت و خودروی با تکنولوژی 20 سال پیش رو با نازل ترین کیفیت و با این خفت دریافت کنیم.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
یعنی سیستم قضایی از این موضوعات بی خبر است
علی
|
United States
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
۴۵۰ میلیارد تومان بی جهت به این اقایان طلبه برای چه میدهید مگر از سهم امام استفاده نمی کنند
امین بدیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
اگر روزی کسی توانست این مهم را در کشور جا بیاندازد که همه مطیع قانون باشند و هرکس به وظایف خودش بپردازد و از اظهار نظر در دیگر موارد و امور بپرهیزد قطعاً بدانید که خوشبختی شروع می شود !
پاسخ ها
بداعتي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
جناب آقاي امين بديعي و آن 89 نفري كه لايك كرده ايد . هيچكس و هيچگاه نبايد از اظهار نظر كردن در ديگر موارد و امور پرهيز كرد . بلكه بايد از قضاوت كردن نابهنگام در خصوص ديگران اعراض كرد . آن خوشبختي كه شما مي فرمائيد مخصوص بهايم است و نه انسان متعهد مسئول
علی
|
Denmark
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
دائماً دعواهای دو جناح اصولگرا تندرو و اصلاح طلبان مردم را اول عصبانی کرده. آنچه که از دو طرف افشا میشه از پاداش های نجومی و بازگشت مدیران نجومی بگیر این ادعا را برای مردم فهیم ایران القا کرده که وجود مشکلات اقتصادی در مملکت بخاطر این فساد گسترده اگر نیست پس اسم آنرا چه میتوان گذاشت. درحالیکه بیکاری و فقر و فلاکت بیداد میکنه پاداش های به این کلانی مردم رابزودی از عصبانیت نیز فراتر خواهد رساند. فشار بیش از حد به آزادی های جوانان و ورود به فضای خصوصی مردم که با فیلترینگ تلگرام تکمیل شد همانطور که همه میدانستند خبررسان های داخلی نه تنها زیر ساخت های لازم رو نداره چون نمیتونه خبررسان های خارجی وصل بشه و یا اگه وصل بشه هم آنقدر مشکل ایجاد میکنه که سروش نمونه بارز اونه و کسی از آن استقبال نمیکنه این هجمهجه شروع شده از طرف تندروهای سیاسی میلیارد شده برجام رو بهانه ای کرده تا دست اندازی کنه به موقعیت مسئولیت دکتر روحانی. کاملاً روشن برای ملت ایران که ما همانطور که رای دادیم به دکتر روحانی دست اندازی به ایشان رو هم بی پاسخ ن خواهیم گذاشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
هر کسی که این احبار را میشنود فکر میکند اینجا سومالی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
"فردی یک میلیارد و 280 میلیون تومان پاداش گرفته است. 14 نفر از کسانی که بیش از 400 میلیون تومان پاداش گرفته اند و خود را در سال 96 بازنشسته کرده اند امسال دوباره به کار بازگشته اند" این مایه تاسف و از بی خیالی و بی توجهی و دهن کجی دولت به مردم است . براستی نمایندگان چی کار دارن می کنند؟
پاسخ ها
پرویز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
مگه خود نماینده ها رفتارشون خلاف مدیرانه؟
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
من امشب جستجوی کردم در سایت های داخلی وظایف خبرگان را مطالعه کردم دقیقا مطهری درست گفتند یعنی طبق قانون اساسی تذکر دادند ولی در قانون اساسی گفته شده که توسط رییس جمهور هست باید روحانی تذکر میداد چون مجری قانون هست . من تعجبم از این هست که تمام این افراد در تمام قوا هستند و اگر نیستند افراد منتخب در این کموسیونها دارند چطور فکر نمیکنتد که هر قرار دادی ممکن هست نقض شود مگر قبلا کره شمالی پیمان هسته ای کنار نزد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
اگر هر طلبه بابت تحصیل سالانه ده میلیون تومان دریافت میکند دانش آموزان دبیرستان و دانشجویان هم باید همان مبلغ را دریافت کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
طلبه قبلش لیسانس گرفته و رفته طلبه شده
باید با دکترا مقایسه بشود
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
اینکه کارشناسان اقتصادی میگویند باید یک انقلاب سیاسی و اقتصادی دیگری انجام بگیرد که مردم از دست خودرو ساز دولتی نجات پیدا کنند . یعنی در حوزه های دیگر تولید چنین چیزی مثل خودرو ساز ایرانی حاکم هست . احتکار کنند و گران بفروشند با همین گران شدن دلار میدانید طرف درب سوله را صبح باز کرد یک میلیارد شده دو میلیارد یدون زحمت کجای دنیا چنین در آمد دارند . تو را خدا اقتصاد را مردمی کنید خسته کننده شده بگذارید تحرک اتفاق بیفتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
لطفت بگویید که دانشگاه ها چقدر بودجه دارند؟ تا چه اندازه به آنها توجه می شود!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
ناكار امدي مسولين باعث گراني ونابودي بسياري ازخانواده ها شده واين خيانت بزرگي است كه مردم هيچ وقت نخواهند بخشيد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
تا کی قراره این خودروسازها خون مردم تو شیشه کنن. کیفیت که نداره ، هر روز هم که گران میکنند ، الان هم که اصلا نمیفروشن . پیش فروش میکنند ولی نوع ماشین مشخص نیست !! نمایندگی میگه بعدا با توجه به موجودی انبار نوع ماشین معلوم میشه ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
این احتکار ایران خودرو که واقعی است پزو 2008 را از آدر ندادند و احتمالا هم به این زودی نخواهند دارد. در قرار داشان هم خسارت تاخیر ندارند و سود 15 درصد هم بیشتر نمی دند بخوای انصراف بدی میشه 12 درصد حالا شما نمایندگان محترم از این صنایع دفاع کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
درود بر حرف حق مطهری
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
من نظرم این هست که ترامپ چند ماه پیش گفت که طرفهای صحبت با ایران بروند قرار داد برجام را باز نگری کنند که ایران در 2030به تولید سلاح هسته ای میرسد . سوال این هست آیا ترامپ میخواهد با خروج از برجام به دنیا در شرایط فعلی و واکنش احتمالی ایران نشان دهد که مثلا ترامپ اشتباه نکرده است . پس نباید شتابزده عمل کرد باید مدیریت کرد . آقای ظریف با رایزنی با کشورهای درگیر برجام کار خوبی هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
تابناک سلا م لطفا خواهشا منتشر کن ممنونم
بنده طلبه ای هستم که ۲۲ سال در حوزه درس خوانده ام و تالیف دارم استاد هستم حقوق من ک بالا ترین حقوق حوزه است از مجموع حدود ۷ تن از مراجع قریب به ۹۰۰ هزار تومان طعنی کمتر از ۹۰۰ هست ....سالها مسافر کشی کردم با پیکان پدرم..حمالی و چای بری در بازار کردم ..عملگی و اجر چینی کرده ام بدون اینکه خانواده متوجه شود ..البته الان به لطف خدا وضعم خوب است اما نه از محل شهریه ماهانه ..ولی کرو کرور طلاب شهرستانی را میشناسم ک در قم و شهرستانها پا ب پای مردم مستضعف گذران زندگی میکنند ..ما عاشقانه مردم را دوست داریم بابت کاستیهای زندگی که گرطبانگیر طلاب هم هست هم شرمنده ایم و هم ناراحت..اما ما هم ایرانی هستیم و یکی از مردم .میدانیم ک مردم از روحانیت انتظار دارند برای حل همه مشکلات ...اما ما هم در صف مردمیم و منتظر.......هیچ چیز به انددزه منفی به این خبر مارا نمیرنجاند باور کنید ندگی طلبگی ان نیست ک برخی معدود دارند مثل هر شغلی برخی تمکن مالی پیدا میکنند برخی، نه.
اما این عمومیت ندارد
پیشنهاد:تابناک !یک بار فیش حقوقی بالاترین شهریه حوزه را به عنوان خبر کار کنید به ریز(هر چند فیش حقوقی نداریم) اما میشود لیست پرداختی مراجع به طلاب را تهیه و منتشر کرد ممنون
پاسخ ها
رحیم شاکری فرد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
بالاخره برای درس خواندن خود پول میگیرید ولو یک ریال ، حال سوال اینجاست آیا دانشجویان که چرخهای اقتصاد یک کشور را میچرخانند آنها هم برای درس خوندن خود میگیرند ؟؟
نکته آخر اینکه ما از روحانیون هیچ انتظاری نداریم فقط از خدای منان تقاضا داریم درظهورصاحب مان کمی تعجیل فرمایند .
صلوات
ناشناس
| Germany |
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
با احترام به همه طلاب. اما این عزیزان اینو فراموش کردن که طلبگی شغل نیست که درخواست حقوق کنن. طلاب برای ترویج دین و اجر اخروی به کسب علوم دینی میپردازن مثل گذشته. قبلا هر طلبه شغل خاصی داشت و در کنار اون دین رو هم ترویج میکرد. شما هم مثل همه ایرانی ها یه شغل برای خودتون انتخاب کنید و در کنارش دین خدا رو هم ترویج کنید.منابع کشور متعلق همه مردمه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
اولا برای چی این نهصدهزار تومان می گیرید دانشجودکترا در این کشور اگر پول ازش نگیرند پولی بهش نمی دهند اگرهم بدهند بصورت وام است که باید ان را پس بدهد انوقت چرا شما حقوق می گیرید برای درس خواندن به کدوم دانشجو حقوق می دهند
. و روحانی بیکار که حقوق هم باید بگیرند برای چی انهمه طلبه هرسال جذب می کنه وقتی درامدی ندارند وبکار هم گرفته نمی شوند اگر از پول خودتون بود اره هیچ اشکالی نداشت مثل اینهایی که به دانشگاه ازاد می روند وخودشون پولشون می دهند ولی اینکه یک عده که را واردا حوزه کنی که حقوق هم بهشان بدهید وبعد هم بیکار باشند اشتباه است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
هر وقت شما هم مثل یک پزشک و یا مثل یک مهندس و یا مثل یک پژوهشگر علوم پایه، خدمتی به جامعه ارائه دادید انتظار حقوق داشته باشید حاج آقا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
شما حقوق می گیری که چیکار کنی؟ سنگینی کدوم مشکل رو از دوش ملت برداشتید؟
ناشناس
| - |
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
حضرت آقا! یا متوجه نشدید یا خودتان را به بی توجهی زدید! مسئله این است که شما پول گرفتن برای طلبگی را یک امر حتمی و یک حق مسلم می پندارید. سوال این است که چرا دانشجو باید شهریه بدهد و درس بخواند و طالبه شهریه بگیرد و درس بخواند!؟ اگر از وجوهات باشد حرفی نیست ولی چرا از بیت المال!!؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
ما هم قبول داریم که شما حدود نهصد هزار تومان حقوق می‌گیرید اما سوال اینجاست که چرا شما باید بابت درس خواندن شهریه بگیرید اما دانشجو‌ها و دانش‌آموزان باید بابت همین درس خواندن شهریه پرداخت کنند ضمناً چرا تن به کار نمیدهید و یک کار برای خودتان دست و پا کنید و از دسترنج خودتان ارتزاق کنید و اجازه بدهید سهم مبارک امام برای فقرا، ایتام ، از کار افتاده‌هایی که دستشان به هیچ جا بند نیست و زن‌های سرپرست خانوار مصرف شود
سید مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
شما اگر دانشجو بودی از اون ماهی 900 تومان خبری نبود. درس ها هم به مراتب سنگین تر و پیچیده تر بودن. چرا باید برای درس خواندن حقوق بگیرید و بقیه افراد باید پول بپردازند؟ نکته اینجاست...
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
واقعا مصیبت است که هر روحانی از حداقل حقوق کارگران بیشتر سرانه از دولت می گیرد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
از ماست که بر ماست ، خودرو سازان مملکت ، مسئولین و مردم را به سخره گرفته اند کسی هم حریفشان نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
حریفشان هست نفع دارد
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
چه شیر تو شیریه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
تومورهای بدخیم ایرانن سایپا و ایران خودرو. روح و روان و زندگی مردم رو منهدم کردن، چی میخواین بابا از جون مردم. ماشین اشغال دارین به قیمت ماشین اروپایی می‌فروشین به مردم بدبخت.. واقعا آدم شک میکنه برن نیروهای امنیتی جست و جو کنن یه سر این قیمت نجومی ارز بی برو بر گرد میرسه به این دو تا سرطان ایران خودرو و سایپا... بهانه شونم جوره دیگه دلار نزدیک 8000تومنه به نظرشون قیمت منصفانه س.. خدا ریشه هر چی و چپاولگر و غارتگره نیست و نابود کنه به حق فاطمه زهرا علیهاالسلام..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
آقای مطهری
دولت کشور را به مدت 4 سال معطل برجام نموده است
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
اینقدر که فکر ملت فلسطین و لبنان و ... بودید ، به فکر ملت مظلوم ایران بودید ایران به این فلاکت نمیرسید که با یک نعره ترامپ ارزس پول ملی نصف بشه ، چرا باید چوب بی کفایتی جهان عرب رو مردم کشورمان بخورند ؟؟! تمام تلویزیون و صدا و سیما شده فلسطین و ... ! صدا و سیمای میلی بره بین ملت ببینده دردشون چیه ؟؟! به خدا قسم او برخوردی که با معلمین شد اگه تو امریکا میشد همین صدا و سیما صد بار نشون میداد و صد تحلیل ابکی میکرد ؟؟! تابناک عزیز لطفا سانسور نکن بذار بفهمند ملت چی میکشن ؟؟؟!
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
کاربران سیاستمدار تابناک توجه بفرمایید به ترامپ مثل عروسک گردان شارژ میکنند که بگو ایران با چنین روندی در 15سال آینده به بمب اتم دست میاید و قرارداد برجام تا 15سال تمام میشود لذا دعوای که 15سال دیگر داشته باشیم همین حالا تکلیفش را مشخص کنند که آیا ایران بدنبال شعار استفاده از انرژی صلح آمیز هست یا نه چون میخواهند همین حالا نحک بزنند . هر چه فریاد دارید بر سر ترامپ بکشید چرا همدیگر را متهم میکنید . چرا روحانی . حالا روحانی نبود قالیباف و رییسی بود جنتی به روحانی پیام عذر خواهی میداد . ؟
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
دانش اموزان این مملکت در مدارس کپری درس میخونند و با ریزش دیوار و یا با اتش گرفتن بخاری به رحمت خدا میرند ، حالا عزیزان طلبه باربهترین امکانات هنوز طلبکارند ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
طلبه ۲۲ سال تحصیل کرده شما هرچند کم به هر حال پولی دریافت کرده اید ولی بسیاری در کشور برای اینکه بتوانند تحصیل کنند و شهریه بدهند روزها و یا شب ها سخت کار کرده اند
حقیقت طلب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
عزیزان ، دوستان.اینکه گفته می شود سرانه ی هر طلبه فلان مقدار است به این معنی نیست که ان مقدار را مستقیما بعنوان حقوق به طلاب می دهند. مگر سرانه ی دانشجویی یا طلبگی به دانش آموزان یا طلاب داده می شود؟ ابه عبارت دیگر ین مقدار خرج زیرساختهای آموزشی حوزه های علمیه می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
از آشنایان خانواده ای را می بینم که پدر با 60 سال سن هنوز راننده ی روز مزد بدون بیمه است و 4 بچه اش با کارشناسی ارشد از دانشگاه های بزرگ بیکارند! مسلمانان یکی جلو استخدام این مدیران میلیاردی بگیر را بگیرد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
طلبه ها باید کارهای فنی مثل برق کاری مکانیکی صافکاری نقاشی. نجاری. کشاورزی دامداری. قالی بافی و...یاد بگیرندو در کنار عبادت خداوند امرار معاش کنند
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
جوانهای با استعداد این مملکت دارند از بیکاری نابود میشن برخی برای کشور هزینه تراشی میکنند ؟
جواد مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
روحانیون از بودجه مملکت سرانه و ردیف بودجه و بیمه دارند اما مردم عادی چی
فرانک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
اقا من از وضع طلاب خبر دارم اگه خوب درس بخونی تو شهرک مهدیه بهت یه خونه ۲۰۰ متری میدن تو قم تا پنج سال بعد میان دنبالت قاضی میخای بشی یا عضو هیات علمی یا مسجد با امکانات اگه جایی استخدام داشته باشن اقایون در اولویت هستند بنده هم کاش برجی ۱تومن داشتم با یه خونه ...قضاوت با خودتونه
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
ای کاش برداران با فرهنگیان برخورد بد نمیکردند ، تا بیش از این باعث بدبیتی مردم نشوند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
اقای افشانی وقتی استاندار فارس شد تمام فرمانداران استان رو از لرها انتخاب کردنو و اکثرا رو هم از استان خودش اورد و غیر بومی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
ما عصبانی نیستیم..
فقط خسته شدیم دیگه. خسته..
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
سلام؛ محض اطلاع خوانندگان عزیز ، شهریه طلاب به هیچ عنوان از بودجه های دولتی نیست، واز سهم مبارک امام زمان برای طلاب غیر شاغل است و راه فراگیری ونشر علوم دینی بسته نیست ،شما هم میتوانید تشریف بیارید و شهریه بگیرید ودر ضمن شهریه به عنوان کمک هزینه تحصیلی است و رتبه بندی است بر اساس تحصیلات ومدرک حوزوی ودر بهترین شرایط نزدیک به هفتصد هزار تومان برای طلاب متاهل است که پول اجاره خانه آنها هم نمیشود ،این آمارها هم مثل سایر آمارهایی که دولتها در زمینه های مختلف میدهند هست نمی گویم به کلی دروغ است اما اینگونه هم نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
يا امام زمان !!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
توی بودجه که میگه هست.
سید مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
من هم در دانشگاه جزو نخبگان بودم و عضو بنیاد ملی نخبگان هم هستم. به خدا قسم تا الان یک ریال از این بابت به من پرداخت نشده. عزیز من سهم مبارک امام زمان یعنی چی؟! این بودجه مملکت است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
بهتر نيست سهم را خرج تجهيز مدارس كپري دهات كنيم وشما نيز در صف كاريابي قرار بگيريد حاج آقا .خداو پيغمبر وامام زمان نيز خشنود ميشوند داداش
مرتضي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
جان امام زمان ( عج ) عذر بدتر از گناه نياوريد
ناشناس
|
Portugal
|
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
من كه ناراضي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
پس سهم امام و اینا کجا خرج میشه؟ خمس چطور؟
جامعه شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
۱- چرا باید به طلاب از بودجه دولت شهریه بدهند که هم از حقوق کارگر و کارمندی که سی سال زحمت می کشند بالاترباشد. حوزه های علمیه باید متک به مردم باشند نه بودجه بیت المال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
یک سری به وزارت بهداشت بزنید ببنید چندین هزار نفر باز نشسته نجومی بگیر و غیر نجومی بگیر کارمند معمولی داشته که پاداشهای خود را گرفتند ..هنوز سر کارند و دارند دوباره از دولت حقوفق می گیرند ان موقع جوانان تحصیل کرده حتی پزشک پشت در بیکاری مانده اند .حداقل انهارا بیرون کنند ...پزشکان بیکار را بیاوردند به جای انها ........تمام وزارت خانه ها این چنین است
ایرانی
|
-
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
با سند عنوان میکنم سرانه هر دانش آموز حدود 3000 هزار تومان است آن هم بابت قبوض و هزینه جاری مدرس ماه اول سال تحصیلی مصرف می شود .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
اشتباه می کنید.
سرانه باید با تمامی هزینه های مدارس و حقوق معلمان حساب شود
یعنی بودجه آموزش پرورش تقسیم بر تعداد دانش آموزان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
مرگ برآمریکا
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
طلبه ای را میشناسم که ده سال در یک جایی مشغول تبلیغ بود حتی یک ریال بودجه دولتی یک ریال به اوداده نشد...
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
اتش زدن پرچم يك كشور توهين به ملت اون كشور است . فكر نكردين ملت امريكا وقتي اين صحنه رو ديدن چه حسي داشتن ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
البته طلبه اي که 22سال درس خوندي چرا اززمين وخانه وديگرمزايايي که حوزه بهتون ميده چيزي نميگي يه نفرازهمين طلبه هاروميشناسم 17سالگي دامادشدنه سربازي نه کاري تازه دوجاهم بهش زمين وخونه دادن
حسيني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
صرف نظر از بدي و خوبي همه رئيس جمهورها و سران كشورهاي دنيا، من واقعا نديدم و نشنيدم مثلا يكي از آنها در مورد ساير مسايلي كه تخصص و دانش آنرا ندارد مثل ورزش،هنر،تكنولوژي ، كامپيوتر ، دين و ستاره شناسي و..... نظري بدهند.
ولي در اين ايران همه كارشناس ، عالم و متخصص همه مسايل موجود هستند!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
خدا رحمت کند نمایندگان مجلس را و مارا هم ببخشد به خاطر انتخابمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
آقايون بچه ونوه نصف کس وکارشون توخارجن اينجابرجام آتش ميزنن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
چرا الان از بودجه دولت استفاده می کنند و تحصیل رایگان و حقو ق هم دریافت می کنند واقعا از نظر حجاب با اینکه اجباری است الان بهتر شد با اینهمه تعداد زیاد روحانیون و سایر مسائل فرهنگی آیا شما در مساجد جوانان را می بینیند برای نماز - الان طلبگی برای خود شغل شده است
ناشناس
|
-
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
مگه صد میلیون هم پاداش میشه؟ مگه داریم؟ مگه میشه؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
روحانیون پول از حوزه می گیرند یا بقولی شهریه. از مراکز دیگر می گیرند از محل کار می گیرند .
نيما از خميني شهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
آقاي ابطحي نماينده خميني شهر كه از بانيان آتش زدن پرچم و برجام بود فرزندشان در آمريكا تشريف دارند
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
زنده با اقای علی مطهری چه زیبا حق مطلب را ادا نمودید
یا علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
با سلام خدمت مسئولین محترم
سوالی از شما دارم
چرا برای افزایش حقوق یه کارمند و کارگر باید ریالی محاسبه کنید که تازه مبلغ برای انها به 2میلیون نرسد ولی برای خودتان (مسئولین و مدیران ..) مبالغ بالای 7میلیون و 10میلیون رقم زده می شود ؟
آیا اگر این همه اختلاف بین حقوق و دستمزدها نباشد به عدالت حضرت علی ع نزدیکتر نمی شویم؟ و فقر کمرنگ تر نمی شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
آقای جواد ابطهی که پرچم آمریکا را آتش زد فرزندانشان مقیم آمریکا هستند .
فاضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
آخه چرا به خبر درست دقت نمیکنیم!! گفته سرانه هر طلبه نه حقوق. دقت کنید سرانه نه حقوق؟!!!
یعنی این قشر از جامعه هم همانند سایر اقشار نیازمند پوشش های اجتماعی هستند مثل بیمه، خدمات اجتماعی و ...که باید توسط دولت تامین بشه.....
پاسخ ها
سید مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
مگه یه طلبه با مردم عدای فرقی داره که بودجه جدا میخاد؟ طلاب علاوه بر بودجه جاری که به همه ایرانی ها تعلق داره از این مزایا برخوردارند
يونس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
سلام علت اصلي مرگ مير طبيعي ايرانيان سكته قلبي و مغزي هستش كه ارتباط مستقيم داره با آلودگي هوا كه بر ميگرده به فرسوده بودن وغيره استاندارد بودن خودروها شما از هر ايراني سوال كني عضوي از خانوادش در اثر تصادف يا فوت شده يا معلول شده يا يتيم
عبدا...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
برادری که فرمودی این پول کرایه خانه طلبه هم نمی شود !!!! مگر طلبه کرایه خانه هم میدهد!!؟؟من طلبه میشناسم کمتر از 5سال رفته حوزه شب عروسیش هم رفته خونه سازمانی!!!! منم با 3تا بچه 15سال کارمند دولت مستاجرم. یا آن برادری که گفتی طلبه ای 10سال مشغول تبلیغ بود بودجه دولتی نمی گرفت ؟؟؟؟چرا از آن طلبه ای که برای پیش نمازی فلان اداره ماهی 2میلیون پول میگیره چیزی نمیگی!!!!!
ناشناس
|
-
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
آقایون کنایه وفحش شان به جنس داخلی است
ناسناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
نيازي نيست كه بگردي دنبال وارد كننده ماشين تا ماليات دريافت كني بهتره به دنبال 63 حساب كه سود واصل ان هم معلوم نيست كجا رفته
ایرانیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
ممنوع التصویری وممنوع الورودی کم بود ممنوع النامی هم اضافه شد در بر نامه ی تلویزن نام استاد اقای شجریان را حذف میکنند ایا از بیرون دستور داده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
اول اینکه بودجه نهادهای اداری ربطی به طلاب ندارد یعنی چیزیش نصیب طلاب نمیشه برای دنگ وفنگ اداری است.دوم تمامی شهریه طلاب از سهم امام و از خمسی است که مومنین به مراجع می پردازند تامین میشود.سوم اینکه افتخار حوزه شیعه عدم وابستگی بوده و هست .پس عزیزانی که بدون علم واطلاع سخنوری میکنند زیادی غصه نخورند
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
آفرین گل گفتی. حرف ما هم همینه. ما میگیم از بودجه دولت و بیت المال نباید چیزی به حوزه تعلق بگیره چون خرج حوزه باید از همین موارد که شما گفتی تامین بشه. حالا چرا هر سال 5-6 هزار میلیارد تومن از پول دولت به حوزه تعلق میگیره خدا میدونه!!!
ایمــــــــــــــــــان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
چرا اگر یکنفراز تجار، کالائی را در انبار خود احتکار کند ، به حکم قانون انبار مصادره و کالا طبق ضوابط و با قیمت واقعی در سطح بازار توزیع میشود.
خوب همین کار را هم برای خودروسازها بکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
ای کاش نمایندگانی که ازملت رای گرفتند وروانه مجلس شدند به معضل ومشکلات عدیده اقتصادی ملت میپرداختند که متاسفانه با پرداختیهای ناعادلانه در سازمان برنامه وبودجه بین مقامات و بازنشستگان فاصله طبقاتی بی سابقه دربین ملت ایجاد شده اقلیتی چون وزرا در نازونعمت بسر میبرند و80درصد ملت زیر فشاراقتصادی کارد به استخوانشان رسیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
متاسفانه علی رغم اعتراف سران حامیت از مشکلات عدیده امت در دی ماه هیچگونه تغییری در وضعیت فلاکت باراقتصادی اکثریت ملت ایران بوجودنیامده وبا تورم لجام گسیخته فشاراقتصادی مضاعف گردیده وروحانی 5سال است با وعده هاو حرف درمانی وضعیت را وخیمترنموده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
1) به نظر من باید بودجه همه نهادها شفاف سازی شود.
2) ولی باید آمارها دقیق ارائه شود.
3) آنچه به عنوان سرانه هر طلبه در گزارش آمده دقیق نیست زیرا:
اولا بیشترین بودجه دفتر تبلیغات صرف دانشگاه باقر العلوم و پژوهشگاه می شود . دانشگاه که شامل همه دانشجویان است و ربطی به حوزه علمیه ندارد. آیا می توان بودجه دانشگاه امام صادق را هم جزو هزینه های حوزه علمیه حساب کرد؟ دانشگاه باقر العلوم نیز همین گونه است.
ثانیا بودجه پژوهشگاه نیز صرف امور پژوهشی می شود که افراد حوزوی و دانشگاهی در آن فعالیت می کنند پس این بودجه صرف حوزه و شهریه و... نمی شود بلکه پژوهشگاهی است همانند ده ها پژوهشگاه دیگر.
ثالثا: نه مقام معظم رهبری و نه دیگر مراجع تقلید تا کنون اجازه نداده اند از بودجه دولتی به عنوان شهریه به طلاب داده شود. پس شهریه طلاب از وجوه مردمی خمس تأمین می شود.
آخرین نکته این که به نظر من هم باید طلاب حوزه های علمیه مستقل از دولت و بودجه های دولتی ارتزاق کنند. اما در شغل های متناسب همانند نویسندگی، همکاری با ارگان ها...
لطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
سلام
متاسفانه شرکت های خودرو ساز با بستن قراردادهای ترکمن چای ...کمر قطعه سازها را خرد کردند و به مرحله برشکستگی رسانده اند ...من درشرکت لاستیک سازی کار می کنم .سایپا و ایران خودرو حدود 200 میلیارد به این شرکت بدهکار است و با وقاحت تمام درصورتی که کالا دریافت نکند جریمه می کنند ...متاسفانه عدم پرداخت پول معضل بزرگی برای کارخانجات شده ...شرایط خوبی هم برای فروش خودرو ندارند ...پس کسی رغبت به خرید این محصول پردرد سر را ندارد ..انها هم از سود خود کوتاه نمی آند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
مگه شما نماینده مردم نیستید چرا با متخلفان برخورد نمی کنید. معلوم نیست کی باید رسیدگی کنه
Reza
|
Australia
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
حتما فیلم آتیش زدن برجامو تو مجلس رو دیدید؟ فندک گرفت زیر برجام! از پایین شروع کرد به مشتعل شدن و کم کم شعله بالا رفت و به دست نماینده رسید.
یهو دید که ای بابا دستش داره میسوزه
برجام مشتعل رو از روی ناچاری و برای اینکه دستش نسوزه انداخت رو موکت کف مجلس که صدای به شوخی خنده رئیس مجلس هم درامد که مراقب باشید مجلس رو به آتش نکشید!

میخوام بگم وقتی فندک رو گرفت زیربرجام
به اندازه دو دقیقه بعد آینده نگری نداشت و فکری برای بعدش که این شعله به سمت بالا میره و میرسه به دست خودش و دستش میسوزه نکرد و با آینده نگری یه سینی فلزی ، سطل زباله فلزی یا هر چیز مشابهی برای برجام مشتعل تدارک ببینه.

اونوقت ما انتظار داریم برخی نمایندگان در مورد تاثیر هر یک از تصمیماتشون رو اینده کشور فکر کرده باشن...؟
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
انتخاب احمدی نژاد خواست مردو بود حال امثال رمضان زاده با حب و بغض خود هر چه می خواهند بگویند.....
hidden98
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
در مورد خودروهای داخلی باید بگم که ما از اساس مشکل داریم بحث ایمنی خودروها درست ولی ما فرهنگ و شعور رانندگی کردن را هم بلد نیستیم
ناشناس
|
Singapore
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
این هزینه ای است که دولت برای طلاب می کند وجوهات و کمک های مردمی جدا است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
پس از دانش آموز چرا به زور پول می گیرند درس خواندن که تا پایان دوره نظری اجباری و مجانی باید باشد
محجوبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
امام جمعه بجنورد درست فرموده اند . ولي متاسفانه نا كافي گفته اند .
جناب آقاي امام جمعه . وقتي در تلويزيون و سينماي جمهوري اسلامي اينهمه بد حجابي است ، در خيابان ها و اماكن عمومي بي حجابي است ، فسق و فجور در همه جا علني و آشكار است . اعضاء خانواده مسئولين دولتي بي حجابي را تمرين مي كنند ، معلم و كاركنان مدرسه ، خودشان بد حجاب هستند و آرايشهاي سنگين مي كنند !!! ديگر از دانش آموزان چه انتظاري داشته باشيم ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
مدیران نجومی بگیر رو رها کردید چسبیدید به طلبه ها بیچاره چسبیدید من فامیل طلبه دارم تمام روز در حال مطالعه هست تا بتونه تو گذراندن دروس موفق باشه کجا دیدید یه طلبه زندگی خوبی از لحاظ مالی داشته !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
واقعا بی عدالتی تو جامعه بیداد میکنه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول
آخرین اخبار