بازدید 6343
۱

دلار قاچاق را با پیک موتوری جابجا می کنند

کد خبر: ۷۹۸۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳ 12 May 2018

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از درز دلار در بیخ گوش بانک مرکزی خبرداد و گفت این دلارها با پیک موتوری جابجا می شود.

سیدتقی کبیری در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به فروش دلار در بازارسیاه با قیمتی فراتر از ٤٢٠٠ تومان اظهارداشت: تک نرخی شدن دلار اتفاق ناگهانی و بدون ایجاد زیرساخت ها بود، در حالی که برای تک نرخی کردن باید زیرساخت ها را در برنامه های میان مدت و بلند مدت فراهم می کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بعد از اعلام سیاست تک نرخی با حواشی متعددی مواجه شد، گفت: دولت با اتخاذ سیاست تک نرخی با حواشیی مانند تامین ارز تولیدکننده، صادرکننده، مسافران و دانشجویان روبه رو شد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس دهم شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در زمینه تک نرخی کردن ارز، بیان داشت: دولت در وضعیت بحرانی نسبت به تک نرخی کردن دلار اقدام کرد، البته مجلس از گذشته بر این موضوع تاکید داشت؛ اما نه اینکه ناگهانی و در وضعیت بحران آن را عملیاتی کند.

وی ادامه داد: باید لوازم اجرای چنین تصمیمی فراهم می شد. دراین راستا اولین ابراز روشن شدن مسیر خروج دلار از نرخ ٤٢٠٠ تومان بود، در حال حاضر شاهد آن هستیم که بیخ گوش بانک مرکزی و صرافی ها، دلار در قالب پیک موتوری در اختیار افراد قرار می گیرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید درزهای دلار غیرقانونی و قاچاق مشخص شود، گفت: در حالی که دلار قاچاق در اختیار افراد قرار می گیرد اما واردکنندگان ارز مورد نیاز برای ثبت سفارش را پیدا نمی کنند.

کبیری در ادامه گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دولت و بانک مرکزی باید کار جامعی را برای تک نرخی شدن انجام می دادند، اظهارداشت: ارز در بازار از جاهایی درز می کند که لازم است دولت از درز آن جلوگیری کند. در حال حاضر با چند نرخ دلار روبه رو هستیم، دلار ٤٢٠٠ تومان، دلار واردکننده با یارانه و دلار با نرخ های بیشتر از ٥هزارتومان، اگر دولت به این وضعیت ورود نکند شرایط خطرناک تری نسبت به گذشته ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه دلار غیر ٤٢٠٠ تومان قاچاق محسوب می شود گفت: دولت برای مقابله با دلار قاچاق باید لیستی از افراد و سیستمی که عامل فروش چنین دلارهایی می شود، تهیه کند؛ اما تاکنون چنین لیستی تهیه نشده است./

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۰
انتشار یافته: ۱
با چی ببرن شما مشکل نداری؟؟
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل