بازدید 2342

سقوط مرگبار کارگر جوان به چاهک آسانسور

کد خبر: ۷۹۷۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶ 10 May 2018

رعایت نکردن اصول ایمنی هنگام کار، سقوط مرگبار کارگر ۱۶ ساله افغان را در ساختمان نیمه کاره در بزرگراه اشرفی اصفهانی رقم زد.

به گزارش مردم سالاری، در پی تماس کارگران ساختمانی با سامانه 125 مبنی بر سقوط یک کارگر به انتهای چاهک آسانسور، نیروهای عملیاتی ایستگاه 55 به همراه گروه امداد و نجات 3 با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، بی درنگ ساعت 21:55 سه شنبه شب به بزرگراه اشرفی اصفهانی جنوب به شمال، بعد از بزرگراه شهید حکیم، خیابان درخشانی رهسپار شدند.

امیر عباس عادل، فرمانده آتش نشانان اعزامی به محل حادثه در این باره گفت: در یک ساختمان 10 طبقه در حال احداث، یک کارگر 16 ساله تبعه افغان از طبقه چهارم به چاهک آسانسور در طبقه منفی 3 سقوط کرده بود.

وی در ادامه گفت: آتش نشانان پس از رسیدن به محل حادثه خود را به انتهای چاهک آسانسور رساندند و پس از خارج کردن مرد جوان، وی را برای انجام معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس دادند که متأسفانه پس از معاینات اولیه مشخص شد کارگر جوان بر اثر شدت جراحات وارده، جان خود را از دست داده است.

فرمانده آتش نشانان اضافه کرد: پس از بررسی‌های بیشتر مشخص شد که کارگر جوان در حال انتقال مصالح ساختمانی بوده که ناگهان به دلیل فاصله ای که بین اتاقک آسانسور و سطح زمین در آن طبقه وجود داشته به انتهای چاهک آسانسور سقوط کرده است.

عادل خاطر نشان کرد: آتش نشانان پس از دادن تذکرات ایمنی به مهندسین ناظر و سازنده ساختمان با تحویل دادن محل به عوامل انتظامی به ماموریت خود پایان دادند و به ایستگاه مراجعت کردند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل