بازدید 18397
سمیع الله حسینی مکارم که پس از قبول استعفای محمدعلی نجفی از سوی اعضای شورای شهر به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب شده است در معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران به عنوان معاون نجفی فعالیت می‌کرده است.
کد خبر: ۷۹۷۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱ 08 May 2018

سمیع الله حسینی مکارم یکی از گزینه هایش.رای شهر برای شهرداری تهران در سوابق کاری‌اش پست‌هایی، چون معاونت مالی شهرداری و معاونت اداری و مالی و مدیرکلی بودجه و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش را در کارنامه خود دارد.

 به گزارش تابناک، سمیع الله حسینی مکارم از چهره‌های اصلاح طلب به معاونت مالی رفت وی که در سوابق کاری خود، مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۴ تهران، معاون اداری و مالی آموزش و پرورش تهران و مدیر کل مدارس شبه قاره هندو مدیرکل بودجه و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش را دارد. وی در طول دولت‌های نهم و دهم از آموزش و پرورش جدا و به سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران، پست بانک رفته و در دولت روحانی به عنوان معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری (معاون معاونان رئیس جمهور آقایان نجفی، سلطانی فر و خانم احمدی فر) اشتغال داشت. حسینی مکارم دانش آموخته اقتصاد است و از معلمی، مدیریت مدرسه، رئیس اداره منطقه، معاون مدیرکل، مدیرکل و… را در تجربه و کارنامه خود دارد.

سمیع الله حسینی مکارم کیست؟

سمیع اله حسینی مکارم، دارای سابقه تحصیل در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری در حوزه اقتصاد نظری و اقتصاد برنامه‌ریزی است.

او پیش از این معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود و معاونت سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران و مدیر کلی بودجه و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش را در کارنامه خود دارد.

سمیع الله حسینی مکارم سرپرست شهرداری تهران  پس از استعفای نجفی در سوابق کاری‌اش پست‌هایی، چون معاونت مالی شهرداری و معاونت اداری و مالی و مدیرکلی بودجه و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش را در کارنامه خود دارد.

سمیع الله حسینی مکارم که پس از قبول استعفای محمدعلی نجفی از سوی اعضای شورای شهر به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب شده است در معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران به عنوان معاون نجفی فعالیت می‌کرده است.

سمیع الله حسینی مکارم کیست؟

بر اساس اطلاعاتی که در سایت این معاونت در مورد حسینی مکارم منتشر شده وی پیش از این سابقه عضویت در کمیته تهیه و تدوین برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش را دارد.

همچنین از دیگر سوابق اجرایی او می‌توان به ریاست شورای پژوهش و تحقیقات پست بانک ایران، رئیس شورای برنامه ریزی پست بانک ایران، ستاد هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد.

او همچنین عضویت در شورای اندیشمندان و تهیه کنندگان چالش‌ها و چشم انداز‌های برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در کارنامه خود دارد. همچنین ریاست کمیته تامین و تجهیز منابع شورای آموزش، داوری مقالات علمی، اقتصادی همایش اقتصاد آموزش و پرورش از دیگر سوابق سرپرست جدید شهرداری تهران است.

در بین سوابق مدیریتی حسینی مکارم نیز ریاست اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۴ تهران، معاونت اداری و مالی اداره کل آموزش و پرورش تهران، مدیرکلی بودجه و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش، معاونت طرح و برنامه پست بانک ایران، معاونت سرمایه‌گذاری سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران و معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیده می‌شود.

در سایت معاونتسمیع الله حسینی مکارم کیست؟ مالی و اقتصاد شهری شهرداری نیز از عناوینی به عنوان سوابق حرفه‌ای حسینی مکارم نام برده شده است که به شرح زیر است:

عضو هیات مدیره شرکت تامین سرمایه آرمان

نایب رئیس هیات مدیره گروه راهبران اقتصادی آرمان

رئیس هیات مدیره شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات

عضو اصلی هیات مدیره موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، عضو هیات امنای کانون اتومبیل رانی

حسینی مکارم سابقه تدریس در دانشگاه‌های علوم اقتصادی و دارایی و دانشگاه پیام نور را نیز در رزومه خود دارد و وی مدرک کارشناسی خود را در اقتصاد نظری از دانشگاه شهید بهشتی گرفته است و همچنین کارشناسی ارشد این رشته را در دانشگاه تهران گذرانده

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محدودیت های کرونایی ترور محسن فخری زاده محسن فخری زاده سید محمد علی شهیدی