بازدید 5235

نشست نمایندگان سران قوا درباره موسسات مالی

کد خبر: ۷۹۶۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴ 07 May 2018

نایب رئیس مجلس گفت: در حال حاضر ۴ کمیته برای ۴ موسسه البرز، وحدت، آرمان و باقی مانده موسسه کاسپین تشکیل شده که این گروه اموال را شناسایی می‌کنند و در این گروه افرادی متشکل از نماینده دولت، قوه قضائیه، نماینده موسسه و سپرده گذاران حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان در تشریح آخرین وضعیت پیگیری مشکلات موسسات مالی و اعتباری، گفت: آنچه که تاکنون رخ داده پرداخت مطالبات سپرده گذاران فرشتگان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان بوده است چه افرادی که تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان سپرده داشته اند و چه افرادی که بیش از این میزان در این موسسه سپرده گذاری کرده اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه به سپرده گذاران مابقی موسسات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است، افزود: در حال حاضر ۴ کمیته برای ۴ موسسه البرز، وحدت، آرمان و باقی مانده موسسه کاسپین تشکیل شده که این گروه اموال را شناسایی می‌کنند و در این گروه افرادی متشکل از نماینده دولت، قوه قضائیه، نماینده موسسه و سپرده گذاران حضور دارند.

نمایندگان سپرده گذاران باید در جلسات ۴ کمیته حضور یابند

وی با بیان اینکه وظیفه کمیته مذکور شناسایی اموال برای بازگشت به مابقی مطالبات سپرده گذاران است، ادامه داد: این کمیته وظیفه تبدیل اموال به پول نقد و واریز اعتبارات به حساب موسسه و چگونگی و میزان پرداخت مابقی بدهی سپرده گذاران است.

نماینده مردم تبریز، اسکو، آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از ایرادات عدم حضور سپرده گذاران در جلسات ۴ کمیته بوده است، یادآور شد: در آخرین نشست نمایندگان سه قوه تاکید شد که نمایندگان سپرده گذاران باید در جلسات ۴ کمیته حضور یابند، چرا که سپرده گذاران بیش از سایرین دغدغه شناسایی اموال را دارند.

وی افزود: قوه قضاییه باید با افرادی که موسسات را ایجاد کرده و قصور و تخلفات آن‌ها سبب شده که تعداد زیادی از مردم با مشکل مواجه شوند برخورد جدی داشته باشند و حکم لازم را درباره آن‌ها صادر کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه روند پیگیری قضایی بررسی شد، ادامه داد: نباید افرادی که مشکلات زیادی برای کشور و مردم ایجاد کرده اند به راحتی تردد داشته باشند و یا اینکه بدون صدور حکمی در زندان باشند.

پیگیری موضوع صاحبان حساب مشترک در جلسه نمایندگان سران قوا

وی اظهار داشت: مقرر شده است گزارشی درباره روند پیگیری قضایی، شناسایی اموال و حضور سپرده گذاران در جلسات ۴ کمیته به نمایندگان سران سه قوه ارائه شود.

پزشکیان درباره وضعیت صاحبان حساب مشترک افزود: اگر دو نفر یک حساب مشترک داشته باشند باید به هر یک از آن‌ها تا سقف موردنظر پرداخت شود که این موضوع نیز در جلسات آتی نمایندگان سه قوه پیگیری می‌شود.

۴ کمیته به مزایده گذاشته شدن اموال را بررسی می‌کنند

وی با بیان اینکه ۴ کمیته به مزایده گذاشته شدن اموال را بررسی می‌کنند، ادامه داد: نباید به سرعت اموال به مزایده گذاشته شود، چراکه مزایده سریع اموال سبب خرید ارزان و به دور از واقعیت اموال می‌شود که ممکن است اموال به پایین‌ترین قیمت فروخته شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقرر شده که با سپرده گذاران نشستی برگزار شود تا در صورت امکان اموال به سپرده گذاران واگذار شود و یا اینکه یک تعاونی ایجاد شود تا اموال به خود سپرده گذاران تعلق بگیرد، لذا مقرر شده پیشنهادات به نمایندگان سه قوه ارائه شود تا پس از ارزیابی مشخص شود که کدام یک از این راه‌ها به نفع سپرده گذاران بوده و اموال بیشتری به آن‌ها باز می‌گردد.

مزایده سریع اموال سبب فروش آن‌ها به ثمن بخش می‌شود

وی با بیان اینکه مزایده سریع اموال سبب فروش آن‌ها به ثمن بخس می‌شود، افزود: مقرر شده گزارشی درباره اینکه اموال شناسایی شده چند درصد بدهی سپرده گذاران را پوشش می‌دهد به نمایندگان سه قوه ارائه شود.

پزشکیان با تاکید بر اینکه با شناسایی اموال سقف سپرده‌های پرداختی افزایش می‌یابد، ادامه داد: باید اموالی وجود داشته باشد که بتوان برای آن خط اعتباری باز کرد، همانگونه که تاکنون براساس اموال شناسایی شده خط اعتباری باز شده است.

بانک مرکزی برای پرداخت پول به سپرده گذاران پول چاپ نکرد

وی اظهار داشت: سپرده‌هایی که تاکنون پرداخت شده براساس دارایی‌های موسسات بوده و اینگونه نیست که بانک مرکزی پول چاپ و به سپرده گذاران پرداخت کرده باشد.

به گزارش خانه ملت نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نهایت باید بهترین راه برای پرداخت مطالبات سپرده گذاران انتخاب شود، تصریح کرد: به هر میزان که سپرده گذاران برای شناسایی اموال بیشتر کمک کنند طبیعتا مبالغ بیشتری به آن‌ها پرداخت می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری