بازدید 1823
۱
آرسنال: با توجه به بازی کمتری که دارد اگر موفق به شکست استون ویلا در روز یکشنبه 27 دسامبر شود، می تواند روزبوکس را عالی آغاز کند و سپس به فکر پایین کشیدن آبی و سرخ صدرنشین باشد. تلفیق نیروی جوانی توپچی ها با تجربه ونگر می تواند آنها را دربرابر پورتسموث انتهای جدولی و بولتون سمج به موفقیت برساند اما بازی های آرسنال چندان راحت نیست. از یاد نبریم که پورتسموث لیورپول را شکست داده و چلسی را تاآخرین لحظه زجر داده است و بولتون تیمی همیشه خطرناک است.
کد خبر: ۷۸۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۳ 26 December 2009
از شنبه 26 دسامبر بازی های لیگ برتر انگلستان برخلاف لیگ های دیگر اروپایی با فشردگی بیشتری انجام خواهد شد. تا 17 ژانویه تیم ها تقریبا هفته ای دو بازی انجام خواهند داد که البته در این بین در روزهای 2 و 3 ژانویه بازی های جام حذفی و روز 5 و 6 ژانویه نیمه نهایی جام اتحادیه انگلستان برگزار خواهد شد ... نگاهی داریم به وضعیت تیم های بزرگ لیگ برتر جزیره در روز بوکس!

به گزارش ‏گل؛ همه ساله در ایام ژانویه که فوتبال اروپا به استراحت و تعطیلات سال نو می رود، لیگ برترجزیره با شدت بیشتری دنبال می شود. لقب روز بوکس (Boxing Day) به این روزهای پراضطراب داده شده است. در این زمان نیم فصل لیگ به پایان می رسد و تیم هایی که از نظر بازیکن جانشین پرمهره هستند می توانند فشار شدید روز بوکس را تحمل کنند و آنهایی که کمبود مهره دارند بیشترین زیان را خواهند دید. از شنبه 26 دسامبر بازی های لیگ برتر انگلستان برخلاف لیگ های دیگر اروپایی با فشردگی بیشتری انجام خواهد شد.

تا 17 ژانویه تیم ها تقریبا هفته ای دو بازی انجام خواهند داد که البته دراین بین در روزهای 2 و 3 ژانویه بازی های جام حذفی و روز 5 و 6 ژانویه نیمه نهایی جام اتحادیه انگلستان برگزار خواهد شد. روز بوکس فصل جاری از اهمیت خاصی برخوردار است. در سال های گذشته تیم قهرمان با کمترین تعداد باخت در طول فصل به عنوان نخست دست پیدا می کرد.

مثلا منچستریونایتد در سه فصل اخیری که متوالی قهرمان شد با نهایت 3 یا 4 باخت در کل فصل روبرو شد اما امسال چلسی که صدرنشین است تا هفته هجدهم سه شکست و من یو هم که تیم دوم جدول است 5 باخت دارند. به این ترتیب اگر تیمی در روز بوکس جاری امتیاز از دست بدهد، جبران آن بسیار مشکل است.


ناک اوت!

شاید فشردگی بازی های روزبوکس باعث ناک اوت شدن برخی تیم‏ها شود.

چلسی: نخستین تیم جدول خطر بیشتری را حس خواهد کرد. آبی های غرب لندن باید بدون بازیکنان افریقایی شان در خط حمله و هافبک وارد رینگ شوند. دروگبا و سالومون کالو بهمراه میشل اسین و یان اوبی میکله مهمترین ارکان تهاجمی و میانی بازنشستگان هستند که جای خالی آنها می تواند حتی به قیمت از دست دادن امتیاز تمام شود. باتوجه به اینکه ممکن است تیم های ملی بازیکنان یادشده در مراحل بالای جام ملت ها قرار بگیرد بنابراین ممکن است تمام ژانویه را از دست بدهند. مصدومیت آنلکا و دکو خبربد دیگری است که هواداران چلسی را نگران کرده است. از طرفی تکیه بیش از حد آنچلوتی به بازیکنان مسن احتمال کمبود قوای جسمانی تیم در طول مسابقات روزبوکس درمقابل بیرمنگام سیتی و فولام (قاتل من یو و لیورپول) را بوجود می آورد. باید دید کارلتو چگونه از پس این مشکلات برمی آید.

منچستریونایتد: دومین تیم جدول نیز حال و روز خوشی ندارد و مصدومیت تمام عناصر دفاعی اش بجز اورا، یکی از دراماتیک ترین داستان های فوتبالی را بوجود آورده است. شیاطین سرخ حتی مدافعان ذخیره شان نیز آسیب دیده هستند و برای نخستین بار در تاریخ مربیگری سرآلکس فرگوسن، وی مجبور شد تا تیم خود را با سیستم 2-5-3 وارد بازی ها کند که دربرابر ولفسبورگ و هال سیتی موفق بود ولی دربرابر فولام درهم شکست. بکارگیری مایکل کریک و درن فلچر دردفاع میانی نشان از وضعیت وخیم دفاعی منچستری ها دارد. ادامه این ماجرا می تواند در بوکسینگ دی و دربرابر هال سیتی و ویگن اتلتیک باعث شکست های دیگر و درنتیجه رنگ باختن آرزوی چهارمین قهرمانی متوالی شیاطین سرخ شود. ضمن اینکه یونایتدها باید روز 3 ژانویه با لیدزیونایتد در جام حذفی و 6 ژانویه در نیمه نهایی کارلینگ کاپ با منچسترسیتی روبرو شوند.

آرسنال: با توجه به بازی کمتری که دارد اگر موفق به شکست استون ویلا در روز یکشنبه 27 دسامبر شود، می تواند روزبوکس را عالی آغاز کند و سپس به فکر پایین کشیدن آبی و سرخ صدرنشین باشد. تلفیق نیروی جوانی توپچی ها با تجربه ونگر می تواند آنها را دربرابر پورتسموث انتهای جدولی و بولتون سمج به موفقیت برساند اما بازی های آرسنال چندان راحت نیست. از یاد نبریم که پورتسموث لیورپول را شکست داده و چلسی را تاآخرین لحظه زجر داده است و بولتون تیمی همیشه خطرناک است.

استون ویلا: این فصل را عالی شروع کرده است و مانند یک مدعی قهرمانی تمام تیم های را BIG4 یکی پس از دیگری از پیش رو برمی دارد. اگر یاران مارتین اونیل موفق شوند آرسنال را در نخستین راند روزبوکس شکست دهند، آنگاه می توان درباره شکسته شدن انحصار بیگ فور صحبت کرد. سه شنبه 29 دسامبر استون ویلا میزبان لیورپول خواهد بود. ناک اوت کردن یا ناک اوت شدن در دو راند بوکسینگ دی در انتظار ویلا خواهد بود.

تاتنهام: برخلاف وضعیت نگران کننده فصل قبل که در انتهای جدول دست و پا می زد، امسال یک مدعی جدی است و اگر در روز بوکس بتواند در برابر فولام، وستهم یونایتد و 10 ژانویه مقابل لیورپول پیروز شود به مدعی قهرمانی لیگ برتر تبدیل خواهد شد.

منچسترسیتی: که با روبرتومنچینی استارت مجددی زده است، می تواند با موفقیت دربرابر استوک و ولوز روزبوکس ساده ای را بگذراند و به دیگر مدعیان درصدرجدول نزدیک شود. باید دید بازیکنان من سیتی که از اخراج مارک هیوز ناراحتند، دستورهای تاکتیکی منچو را تا چه حد انجام خواهند داد.

بیرمنگام سیتی: که بالاتر از لیورپول در جدول رده بندی قراردارد، می تواند با تساوی دربرابر چلسی و بردن استوک ثبات خود را برای رسیدن به لیگ اروپا حفظ کند.

لیورپول: اما متاسفانه با 27 امتیاز در مکان هشتم جدول چشم به باقی ماندن در گروه بیگ فور دارد، رویایی که با گذشت روزها کمرنگ تر می شود. شنبه 26 دسامبر راند اول بوکسینگ دی را با ولوز شروع خواهند کرد ولی در راند دوم استون ویلا میزبان سه شنبه شب 29 دسامبر سرخ ها خواهد بود و می توان حدس زد لیورپول با وضعیت فعلی قربانی بعدی تیم مارتین اونیل باشد. شاید پس از ناک اوت شدن در روزبوکس دیگر رافائل بنیتس را در ارتش سرخ نبینیم و شاید هم با پیروزی در روزهای آغازین سال 2010 خوشبختی به رافا لبخند بزند.

به هرحال برای فوتبالدوستان در روزهای سال نوی میلادی فوتبال های خوب و زیادی برای دیدن وجود دارد که می تواند باعث لذت آنان در ایامی باشد که فوتبال بقیه اروپا تعطیل است.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۶
Boxing Dayبه معنا روز جعبه کردن هست نه بوکس ! این روز که بلافاصله پس از کریسمس است تعطیل رسمی بوده و مغازه ها با تخفیف های بسیار یاد به فروش اجناس خود می پردازند . روایت می کنند که علت نامگذاری این روز بسته های کادو و هدیه ای بوده که کارفرماها روز بعد از کریسمس به زیر دستان خود می دادند این روز در کشورهای انگلوساکسون جشن گرفته می شود و ربطی هم به فوتبال ندارد !
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی تعلیق فوتبال ایران اعتبارنامه نمایندگی آتش سوزی جنگل های زاگرس