بازدید 6639
۷

حباب بیش از ۲۶۰ هزار تومانی قیمت سکه!

کد خبر: ۷۴۷۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱ 16 November 2017
قیمت انواع سکه در حالی در بازار آزاد صعودی شده است که بخش قابل توجهی از این قیمت، حباب ناشی از فضای روانی است که به دلیل افزایش نرخ ارز ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا، در هفته‌های اخیر وضعیت بازار سکه دستخوش تغییراتی شده و با شیب تندی در جهت افزایش قیمت حرکت کرده است؛ به طوری که طی یک هفته اخیر سکه تمام طرح جدید بیش از ۶۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرد و به مرز یک میلیون و ۴۰۰ تومان رسید. این در حالی است که محاسبه قیمت سکه نشان می‌دهد که روی قیمت انواع سکه حباب سنگینی ایجاد شده است و در حال حاضر سکه با قیمت واقعی در بازار عرضه نمی‌شود.

با توجه به وزن سکه‌ها و قیمت هر گرم طلا، هر نوع سکه با تفاوت فاحش قیمت فروخته می‌شوند. چراکه وزن انواع سکه‌های رایج در بازار آزاد بدین شرح است:

وزن سکه تمام طرح جدید و قدیم ( بهار آزادی و امامی) = ۸.۱۳۳ گرم

وزن نیم سکه بهار آزادی = ۴.۰۶۶ گرم

وزن ربع سکه بهار آزادی = ۲.۰۳۳ گرم

بر اساس این وزن و همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار است که قیمت سکه‌ها تعیین می‌شود. در حال حاضر قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۶ هزار تومان است که بر اساس این قیمت، سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۱۲۴ هزار تومان، نیم سکه ۵۱۲ هزار تومان و ربع سکه ۲۵۶ هزار تومان باید فروخته شوند.

در صورتی که سکه تمام به قیمت یک میلیون و ۳۹۱ هزار تومان، نیم سکه ۶۹۷ هزار تومان و ربع سکه ۳۹۴ هزار تومان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد که نشان از حباب قابل ملاحظه در بازار این بخش دارد؛ به طوری که سکه تمام ۲۶۷ هزار تومان، نیم سکه ۱۸۵ هزار تومان و ربع سکه ۱۳۸ هزار تومان حباب قیمت دارند.

محمد کشتی آرای - رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران - با تایید این موضوع به ایسنا، گفت: در حاضر روی نرخ انواع سکه حباب ایجاد شده است.

به گفته وی، در چند روز اخیر با توجه به افزایش قیمت ارز ناخوداگاه بازار با التهاب همراه شده که سبب افزایش قیمت سکه شده است.

کشتی آرای نیز اظهارکرده که تعدادی از واحدها با تفاوت قیمت بیشتری سکه را می‌فروشند، چون این تصور برایشان به وجود آمده است که اگر بخواهند خرید کنند دچار زیان می‌شوند. به نظر می‌رسد با التهاباتی که ایجاد شده قیمت‌ها واقعی نیستند.
 
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۹
انتشار یافته: ۷
چون طلای سکه ۲۲ عیار است قیمت آن باید به قیمت طلای ۲۲ عیار محاسبه شود که میشود ۱۶۰۰۰۰ تومان حباب و نه با طلای ۱۸ عیار.
عيار بهار ازادي ٢١/٦ است نه ١٨
دلاربزودی به 5000 تومان خواهد رسید وبه تبع آن قیمت سکه بازهم افزایش خواهد یافت و همزمان شاهد سقوط تاریخی بورس خواهیم بود
ببخشید روش محاسبه قیمت سکه اشتباه ارائه شده است. به خاطر اینکه عیار سکه 22 می باشد نه 18
هنوز نمی دونید که عیار سکه طلا 18 نیست. چند پاراگراف اول خبر رو کی نوشته؟ از شما بعیده.
باید8.133 را در 900 ضرب کنیم بعد تقسیم بر 750 کنیم که وزن سکه به عیار 18 میشه 9.7596 بعد این را در 126000 تومان ضرب کنیم که میشه حدودا 1/230/000 که سکه فعلاحدود 160 تا 170 حباب داره
سکه همین الان،فقط و فقط 43500 تومان حباب دارد!...........خیلی خوب محاسبه نشده است!
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم