بازدید 4272

امشب چشم فوتبال دنیا به سن‌سیرو/آیا ایتالیا حذف می شود؟

کد خبر: ۷۴۷۰۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸ 13 November 2017
تکلیف ایتالیا برای حضور در جام جهانی امشب مشخص خواهد شد.

به گزارش تابناک ورزشی، دوشنبه شب، فوتبال ایتالیا حساس ترین بازی یک دهه اخیر خود را پیش رو خواهد داشت. دیداری که می توانست تا این حد برای آتزوری تعیین کننده و مهم نباشد اما ضعف ایتالیا، آن ها را به نقطه ای رسانده که به حدف نزدیک ترند تا صعود به جام جهانی. 
نسل فعلی فوتبال ایتالیا، قطعا هیچ شباهتی به آن تیمی که 11 سال پیش به رهبری فابیو کاناوارو جام جهانی را بالای سر برد ندارد که اگر داشت الان وضع یکی از پر افتخار ترین تیم های جهان با 4 قهرمانی جام جهانی و 18 دوره حضور در این رقابت ها، چنین نبود.

شاید تنها دو نقطه اشتراک، تیم بی انگیزه و بی برنامه ونتورای پیر را با آن ایتالیای دوست داشتنی لیپی پیوند می زند. اول همان پیراهن لاجوری خوش رنگ که هنوز بر تن ایتالیایی هاست و دوم جان لوییجی بوفون. 
شاید همین دو دلیل کافی باشد که فوتبال دوستان، دوشنبه شب حامی ایتالیا باشند برای صعود به جام جهانی. ایتالیایی که بدون تردید شناسنامه جام است و و حضورش به این رقابت ها اعتبار می بخشد. ایتالیایی که بوفون افسانه ای را درون دروازه خود دارد و چه حیف است که اگر بوفون بدون حضور در روسیه دستکش هایش را بیاویزد.

بوفونی که طی سال های اخیر، فوتبال باشگاهی چندان با او خوب تا نکرده. از شکست تلخ در فینال لیگ قهرمانان در سال 2003 گرفته تا تکرار این باخت در دو فینال 2015 و 2017 مقابل بارسلونا و رئال مادرید. حالا هم که سودای بازنشستگی در پایان این فصل را در سر دارد، ممکن است که بدون حضور در جام جهانی مجبور شود فوتبال را کنار بگذارد. اتفاقی که هیچ عشق فوتبالی دوست ندارد رخ دهد.

آن طرف میدان هم تیم دست و پا بسته ای قرار ندارد. سوئد طی سال های اخیر همواره از تیم های خوب اروپا بوده اما باید بپذیریم که این تیم بدون زلاتان ابراهیمویچ هیچ جایگاهی در قلب فوتبالی ها ندارد و اگر هم به جام جهانی نرسد، جز مردم سوئد، افراد دیگری حسرت نخواهند خورد اما غیبت تیم ملی ایتالیا به عنوان یکی از مدعیان سنتی جام جهانی و به تبع آن غیبت بهترین دروازه بان فوتبال جهان در معتبر ترین تورنمنت فوتبالی، پارادوکسی غریب را برای هواداران فوتبال ایجاد خواهد کرد. پارادوکسی از این جنس که جام جهانی را باید بدون یکی از مالکان و صاحبان اصلی اش تماشا کنند. پارادوکسی از این جنس که بوفون(بهترین دروازه بان دنیا) در بین سی و دو دروازه بان حاضر در روسیه جایگاهی نخواهد داشت.

بازگشت ایتالیا سخت است اما غیر ممکن نیست. آن ها باید شکست 1-0 بازی رفت را جبران کنند.اتفاقی که در فوتبال شدنی است اما برای وقوعش، ایتالیا باید خیلی بهتر از ایتالیای دور مقدماتی و بازی رفت پلی آف باشد. از درون دروازه گرفته تا خط حمله،ایتالیا آنقدر بازیکن با کیفیت دارد که بتواند ورق را برگرداند. از کیه لینی و بونوچی گرفته تا ده روسی و وراتی و دارمیان، تا اینسینیه و ایموبیله در خط حمله.

ایتالیا برای گرفتن بلیت روسیه، هیچ راهی ندارد جز اطاعت از فرمان کاپیتانش. فرمانی که کاپیتان دیروز در کنفرانس خبری پیش از بازی خطاب به بازیکنان و هواداران تیم ملی ایتالیا صادر کرد: «پیراهن باشگاهتان را از تن در بیاورید و همه پیراهن آتزوری بپوشید.»

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم