بازدید 4779

آلودگی هوا به سلامت استخوان‌ها آسیب می‌زند

کد خبر: ۷۴۶۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰ 11 November 2017
متخصصان علوم پزشکی در آمریکا در یک بررسی تاکید کردند قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می‌تواند خطر پوکی استخوان و شکستگی استخوان را در بزرگسالان افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، این متخصصان اطلاعات بیش از ۹ میلیون نفر را که در فاصله سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ به دلیل شکستگی استخوان در بیمارستان بستری شده بودند مورد بررسی قرار دادند.

متخصصان دریافتند حتی قرار گرفتن در معرض میزان اندکی افزایش حجم ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با افزایش شکستگی استخوان در بزرگسالان مسن مرتبط است.

یافته‌ها همچنین حاکی از آن است افرادی که در مناطق با سطح بالاترِ ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و کربن سیاه زندگی می‌کنند از سطح پایین‌تر کلسیم و هورمون‌های مرتبط با استخوان برخوردارند. همچنین میزان تراکم استخوان این افراد نسبت به گروه‌هایی که کمتر در معرض این دو آلاینده قرار دارند پایین‌تر است.

متخصصان در آمریکا اظهار داشتند: انجام تحقیقات مختلف در مورد تاثیرات آلودگی هوا تایید کننده خطرات آلودگی هوا بر سلامت اعضا  بافت‌های مختلف بدن همچون خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی، تنفسی، سرطان، اختلالات ذهنی و اکنون پوکی استخوان است.

به گزارش هلث دی نیوز، در حالیکه در این مطالعه ارتباط بین آلودگی هوا و بروز مشکلات استخوانی مشخص شده رابطه علت – معلولی آن تایید نشده است.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم