بازدید 9812

روایت نعمت‌زاده از دلایل توقف فعالیت ارج و داروگر

کد خبر: ۶۹۴۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۰ 16 May 2017
وزیر صنعت، با بیان مشکلات چندین ساله کارخانجاتی از قبیل داروگر و تراکتورسازی، هجمه های اخیر در خصوص تعطیلی متعدد کارخانه ها را انتخاباتی دانست و گفت: من فکر می‌کنم یک عده را بسیج کرده‌اند تا بگردند و مشکلات کارخانه‌ها را پیدا کرده و سپس در بوق و کرنا کنند و آن را تعطیل بنامند.
 
به گزارش ایرنا، نعمت زاده با رد ادعای مافیای گوشت در گرانی های اخیر این کالا، بارندگی های مناسب و کاهش کشتار دام را عامل اصلی این موضوع دانست.
 
نعمت‌زاده در مورد هجمه‌های وارده در روزهای نزدیک به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ارتباط با تعطیلی متعدد کارخانه‌ها از جمله داروگر و تراکتورسازی و تکذیب این مورد از سوی وزارت صنعت گفت: اگر یک واحد به خاطر انتخابات بخواهد تعطیل شود باید بدانید که این مساله واقعیت ندارد. من فکر می‌کنم یک عده را بسیج کرده‌اند تا بگردند و مشکلات کارخانه‌ها را پیدا کرده و سپس آن را در بوق و کرنا کنند و آن را تعطیل بنامند.
 
وی با اشاره به وضعیت کارخانه داروگر خاطر نشان کرد: باید قبول کنیم که داروگر یک کارخانه قدیمی است و به بخش خصوصی واگذار شده تا نوسازی را در دستور کار قرار دهد. این کارخانه در حال حاضر تولید می‌کند. در مورد ارج نیز این کارخانه سال‌ها تعطیل بوده است و در دولت قبل با این شرایط روبه‌رو بودیم. به هرحال صاحبان این کارخانه‌ها حاضر به سرمایه‌گذاری نشده‌اند و شرایط واحد نیز به گونه‌ای رقم خورده که با توجه به گرانی زمین تمایل به فروش پیدا کرده‌اند.
 
نعمت‌زاده افزود: در زمان ما چند جلسه با مسئولان ارج برگزار شد و دیدیم که خیلی تمایلی به واگذاری ندارند و حاضر نیستند با شرایط معقول این مسئله را مدنظر قرار دهند. علاوه بر این باید به وضعیت کارخانه آزمایش اشاره کنیم. این کارخانه حدود ۱۰ سالی است که با تعطیلی روبه‌رو شده و خود بنده در 7 الی 8 جلسه شرکت کردم و حتی به شیراز رفتم تا این مسئله را حل کنم. در شرایط فعلی نیز تولید در آزمایش به صورت ناچیز آغاز شده، اما به آن میزان نیست که ما هدف‌گذاری کرده‌ایم. این کارخانه‌ها نیازمند نوسازی تجهیزات و سرمایه‌گذاری بزرگ هستند و نمی‌توانند با همان وضعیت ابتدایی کار خود را ادامه دهند.
 
دلایل گرانی گوشت قرمز
 
این عضو کابینه دولت یازدهم در پاسخ به پرسش ایرنا درباره گرانی این روزهای گوشت قرمز، بیان داشت: این افزایش قیمت در حالی است که دولت با تبدیل ارز گوشت از آزاد به مبادله ای و کاهش سود بازرگانی آن در اواخر سال گذشته به دنبال جبران افزایش قیمت جهانی آن بود. وی خاطرنشان کرد: به طور معمول در این فصل سال کشتارها بیشتر می شود، اما امسال به دلیل وضعیت مناسب بارندگی ها و فراوانی علوفه، فعلا از کشتارها دست کشیده اند.
 
نعمت زاده با اشاره به نظر جهادکشاورزی در مطرح کردن مافیای دلالی به عنوان عامل گرانی گوشت، یادآوری کرد: دلالان همیشه حضور داشته و دارند، در گوشت قرمز وارد کننده ایم، اما بهترین شیوه برای تنظیم بازار افزایش عرضه است. وی بیان داشت: به جهاد کشاورزی نیز اعلام کرده و می کنیم که اجازه دهند عرضه و واردات بیشتر شود تا بازار تنظیم شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری