بازدید 4840
127 مجروح انفجار تروریستی الراشدین روز چهارشنبه از مناطق تحت تسلط تروریست ها به بیمارستان دانشگاه حلب منتقل شدند.
کد خبر: ۶۸۶۴۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۲ 19 April 2017
 127 مجروح انفجار تروریستی الراشدین روز چهارشنبه از مناطق تحت تسلط تروریست ها به بیمارستان دانشگاه حلب منتقل شدند.

به گزارش ایرنا، این تعداد مجروح با سه دستگاه اتوبوس از بیمارستان های در اختیار تروریست ها به ویژه بیمارستان میدانی باب الهوی در مرز ترکیه به داخل شهر حلب منتقل شدند.

صبح امروز سه دستگاه اتوبوس از طریق منطقه الراشدین حلب برای انتقال مجروحان، وارد مناطق تحت تسلط تروریست ها شدند.

پنج هزار نفر از اهالی شهرهای محاصره شده فوعه و کفریا در استان ادلب سوریه پس از تحمل رنج های 2سال محاصره کامل با 75 دستگاه اتوبوس و 20 آمبولانس روز جمعه گذشته وارد استان حلب شده اند.

در حالی که 75 اتوبوس حامل اهالی فوعه و کفریا در منطقه راشدین برای انجام آخرین مراحل تبادل از سوی تروریست ها متوقف شده بودند٬ براثر انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده ده ها تن از آنان که بیشترکودکان وزنان بودند٬ کشته و یا زخمی شدند.

در چارچوب توافق میان گروه های مسلح و نیروهای مقاومت، سه هزار و 800 تن از عناصر مسلح و خانواده های آن ها که در شهرهای مضایا، زبدانی، بقین و بلودان استان ریف دمشق مستقر هستند با هشت هزار نفر از اهالی شهرهای فوعه و کفریا مبادله می شوند.

براساس این توافق عناصر مسلح به استان ادلب و اهالی فوعه و کفریا به استان حلب سوریه منتقل می شوند.

در چارچوب این توافق قرار است صدها تروریست هم از زندان های سوریه آزاد شوند و عناصر مسلحی هم که قصد تصمیم دارند در شهرهای زبدانی ٬ مضایا ٬ سرغایا و بلودان بمانند توسط دولت سوریه تحت پیگرد قرار نمی گیرند.

برخی منابع شمار تروریست های زندانی را که قراراست براساس این توافق آزاد شوند٬ یک هزار و 500 نفر اعلام کرده اند.

براساس توافق به عمل آمده میان گروه های مسلح تروریستی و نیروهای مقاومت، قرار بود همزمان سه هزار و 800 تن شامل افراد مسلح و خانواده های آن ها از شهرهای مضایا، زبدانی، بقین و بلودان به مقصد استان ادلب خارج و هشت هزار تن از اهالی فوعه و کفریا به مقصد حلب خارج شوند.

طبق این توافق قرار بود اهالی فوعه وکفریا درمقابل خروج تروریست ها ازشهرهای زبدانی، مضایا و بلودان در حومه دمشق و آزادی صدها تروریست از زندان های سوریه، تخلیه شوند.

صبح امروز سه هزار نفر از اهالی شهرهای فوعه و کفریا محاصره شده در استان ادلب سوریه با 45 دستگاه اتوبوس وارد محله الراشدین حلب شدند تا با عناصر مسلح تروریست مستقر در شهرهای زبدانی، سرغایا ٬ مضایا و بلودان مبادله شوند.

منابع محلی اعلام کرده بودند که این توافق نامه با میانجیگری کشور قطر امضا شد و باید 15 تا 17 فروردین ماه اجرایی می شد.

پس از اشغال شهر ادلب در شمال غربی سوریه (هم مرز با ترکیه) به دست تروریست های تکفیری٬ دو شهرفوعه و کفریا که در 10 کیلومتری شمال شهر ادلب واقع هستند از 28 مارس 2015 به محاصره کامل تروریست ها درآمدند و از آن زمان به صورت روزانه هدف حمله های تروریستی قرار دارند.

شهرک ها و روستاهای بنش، طعوم، تفتناز، رام حمدان و معره مصرین اصلی ترین محل حضور تروریست هایی هستند که دو شهرک شیعه نشین و محاصره شده فوعه و کفریا را هدف قرار می دهند.

کمک های محدود غذایی به ده ها هزار تن از اهالی فوعه و کفریا از طریق چتر صورت می گیرد و مردم در این دو شهر تحت محاصره تروریست ها از ابتدایی ترین امکانات زندگی و درمانی محروم هستند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء بیماری کاوازاکی اردشیر مطهری