بازدید 2795
در گفت و گو با «تابناک» مطرح شد؛
وجه مشترک اکثر خبرها پذیرش کاندیداتوری از سوی «حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی» و احتمال بالای معرفی وی به عنوان کاندیدای نهایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بود؛ موضوعی که البته برخی چهره ها و حتی اعضای شورای مرکزی جمنا در خصوص آن گفت و گو کردند و بر شایعات پیرامون موضوع انتخاب نهایی احتمالی این جبهه دامن زدند.
کد خبر: ۶۷۱۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵ 08 April 2017
پنجشنبه هفته گذشته درست در فاصله 42 روز مانده تا انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصمیم نهایی خود در خصوص کاندیداهای مورد نظر خود برای انتخابات آتی را اعلام کرد و در نهایت از بین 14 گزینه اولیه خود، 5 نفر را برای انتخابات ریاست جمهوری برگزید.

به گزارش «تابناک»، از قرار معلوم 5 کاندیدایی که در نهایت توسط جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برگزیده شدند در انتخابات ثبت نام خواهند کرد و در نهایت به نفع یک نفر یعنی کاندیدای نهایی جمنا کنار می روند. این مساله باعث شده گمانه زنی های بسیاری در خصوص کاندیدای نهایی جبهه مردمی طی روزهای اخیر در رسانه ها مطرح بشود و گزینه های مختلفی برای این موضوع نام برده شوند.

وجه مشترک اکثر خبرها پذیرش کاندیداتوری از سوی «حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی» و احتمال بالای معرفی وی به عنوان کاندیدای نهایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بود؛ موضوعی که البته برخی چهره ها و حتی اعضای شورای مرکزی جمنا در خصوص  آن گفت و گو کردند و بر شایعات پیرامون موضوع انتخاب نهایی احتمالی این جبهه دامن زدند.

اما یک عضو هیات موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار «تابناک» در پاسخ به سئوالی در مورد گمانه زنی ها از فرد مورد اجماع جبهه مردمی و مطرح شدن «حجت الاسلام رئیسی» طی روزهای گذشته، اظهار کرد: به نظرم فرد مورد اجماع اصولگرایان و جبهه مردمی نیروهای انقلاب باید کسی باشد که مورد حمایت مردم است؛ لذا انتخاب نهایی جمنا نیز بر اساس همین مساله صورت خواهد گرفت، مساله ای که از ابتدا به آن اشاره و تاکید کرده ایم.

«حمیدرضا حاج بابایی» با اشاره به برخی گمانه زنی ها در خصوص گزینه نهایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب که به خصوص در روزهای اخیر خیلی جدی دنبال شد، تصریح کرد: علی رغم همه گمانه زنی ها و پیش بینی هایی که ممکن است انجام شود باید صبر کنیم تا با اعمال نظر و دیدگاه مردم که می تواند منجر به حرکتی عظیم شود، کاندیدای نهایی جمنا مشخص شود.

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به سوالی در رابطه با دلیل اعلام نامزدی اش در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و انتقاداتش از دولت که منجر به اعلام کاندیداتوری شده بود، گفت: مساله را باید فراتر از نقد بر دولت یازدهم دید. وضعیت کنونی وضعیت قابل قبولی نیست. از نظر عدالت اجتماعی و معیشت و تورم و مسائل اقتصادی شرایط رضایت بخشی را شاهد نیستیم و باید حرکت عظیمی از جانب نیروهای انقلابی شکل بگیرد تا بتوانیم این خلا را پر کنیم. 

وی در پاسخ به این سئوال که حال که جزو گزینه های نهایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب نیستید چه رویکردی را در پیش خواهید گرفت؟ عنوان کرد: تابع تصمیم نهایی جبهه مردمی خواهم بود.

حاج بابایی با بیان اینکه حرکت جبهه مردمی نیروهای انقلاب یک حرکت فراجناحی قدرتمند است، یادآور شد: از اهداف این جبهه است که ضعف ها و کاستی هایی که در طول چندین سال در کشور شکل گرفته پوشش داده و بهبود ببخشد.

کاندیدای معرفی شده جبهه یکتا به جبهه مردمی نیروهای انقلاب با ابراز امیدواری به فراگیر بودن جبهه مردمی در بین نیروهای انقلابی و اصولگرایان، خاطر نشان کرد: همه تلاش ها برای جلب وحدت و همگرایی نیروهای اصولگرا صورت گرفته و این تلاش ها همچنان ادامه دارد تا بتوانیم بخش اعظمی از نیروهای انقلابی رو دور هم جمع کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب بتواند آنچنان فراگیری را داشته باشد که مقبول همه جریان اصولگرایی قرار بگیرد و در انتخابات ریاست جمهوری این مقبولیت به مردم تسری پیدا کرده و زیمنه ساز شکل گیری یک دولت انقلابی شود.

اکثر کاندیداهای معرفی شده از سوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تاکنون در گفت و گوهای خودشان بر پایبندی به عهدی که بسته اند تاکید کرده و گفته اند که اگر جزو کاندیداهای نهایی جمنا نباشند، تابع تصمیم گیری جمعی خواهند بود و در کنار کاندیدای نهایی این ساز و کار انتخاباتی قرار گرفته و وی را مورد حمایت قرار خواهند داد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید مصطفی الکاظمی کاظم خاوازی علی صیاد شیرازی