بازدید 4568

زبان فارسی به دانشگاه ملی مالزی راه یافت

معاون دانشگاه ملی مالزی از تدریس زبان فارسی از شهریورماه امسال در این دانشگاه با همكاری رایزنی علمی ایران در شرق آسیا خبر داد.
کد خبر: ۵۸۶۴۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰ 05 May 2016
معاون دانشگاه ملی مالزی روز پنجشنبه در سمینار افزایش همكاری های تحقیقی ایران و مالزی در آموزش عالی از تدریس زبان فارسی از شهریورماه امسال در این دانشگاه با همكاری رایزنی علمی ایران در شرق آسیا خبر داد.

به گزارش ایرنا، پروفسور دكتر 'رضا عتیق' معاون دانشگاه ملی مالزی (یو.كی.ام) در این سمینار یك روزه كه با حضور نمایندگانی از دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی ایران و مقامات دانشگاهی مالزی در كوالالامپور برگزار شد، اعلام كرد ارائه زبان فارسی به عنوان یك واحد درسی برای دانشجویان محلی و بین المللی از ماه سپتامبر سال جاری (شهریور) آغاز می شود.

وی گفت كه با هدف توسعه همكاری با دانشگاه های ایران در بخش های مختلف، روابط خوبی با رایزنی علمی ایران در شرق آسیا برقرار شده كه نتیجه این روابط به جز برگزاری این سمینار، برنامه ریزی برای تدریس زبان فارسی در دانشگاه ملی مالزی است.

معاون دانشگاه ملی مالزی از این اقدام به عنوان یك شروع خوب برای همكاری های بیشتر ایران و مالزی در بخش آموزش عالی یاد كرد.

وی به معرفی دانشگاه ملی مالزی و حضور دانشجویان بین المللی از جمله بیش از 250 دانشجوی ایرانی در این دانشگاه پرداخت و گفت كه پیشتر تعداد دانشجویان ایرانی این دانشگاه حدود 650 نفر بوده است و همچنان حدود 10 استاد ایرانی در این دانشگاه فعالیت می كنند.

وی در ادامه خواستار همكاری بیشتر با دانشگاه های ایرانی شد و حضور یك هیات علمی و دانشگاهی از ایران در این سمینار را برای شناسایی فرصت ها جهت انجام همكاری بیشتر موثر دانست.

'عباس قنبری باغستان' رایزن علمی ایران در شرق آسیا در حاشیه این سمینار در خصوص تدریس زبان فارسی از شهریورماه امسال در دانشگاه ملی مالزی به خبرنگار ایرنا، گفت: ما به دنبال راه اندازی كرسی دائمی زبان فارسی در مالزی هستیم.

وی گفت كه تاكنون دو دانشگاه بزرگ و ملی مالزی برای داشتن كرسی زبان فارسی اعلام آمادگی كرده اند و امیدوارم بتوان به زودی در مورد آن تصمیم گیری كرد.

رایزن علمی ایران در شرق آسیا، ترویج زبان فارسی را یكی از اصلی ترین ماموریت هایی دانست كه این رایزنی با جدیت آن را دنبال می كند.
یك هیات علمی - دانشگاهی ایران در این سمینار حضور داشتند.

سمینار 'افزایش همكاری های تحقیقی در آموزش عالی: همكاری ایران و مالزی' با حضور تعدادی از مقامات بلندپایه دانشگاهی ایران از جمله دكتر 'محمدجواد دهقانی' سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)توسط رایزنی علمی ایران در شرق آسیا و با همكاری دانشگاه ملی مالزی برگزار شد.
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی