بازدید 7368
۳

خانه اجاره‌ای را در بنگاه قلابی به ۳ نفر فروختند

هفتم اسفند ماه سال گذشته مردی هراسان خودش را به دادسرای شهریار رساند و از یک کلاهبرداری میلیونی خبر داد.
کد خبر: ۵۷۱۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۱ 29 February 2016
هفتم اسفند ماه سال گذشته مردی هراسان خودش را به دادسرای شهریار رساند و از یک کلاهبرداری میلیونی خبر داد.

به گزارش روزنامه ایران، حمیدرضا 41 ساله درحالی که پریشانی در چهره‌اش موج می‌زد با صدایی لرزان به مأموران گفت: اوایل اسفند ماه در حال ورق زدن صفحات آگهی یکی از روزنامه‌ها بودم که فروش یک آپارتمان مسکونی در اندیشه کرج توجه مرا به خودش جلب کرد. از آنجایی که شرایط آپارتمان خیلی ایده آل بود و مدتی هم در جست‌وجوی خرید خانه‌ای بودم فوری با شماره فروشنده تماس گرفتم تا شرایط را جویا شوم اما نمی‌دانستم که قرار است کلاه بزرگی سرم برود.

این مرد که کارمند است، ادامه داد: با شنیدن حرف‌های فروشنده، وسوسه شدم هرچه سریعتر آپارتمان را ببینم و قولنامه کنم به خاطر همین با مرد بنگاهدار قرار گذاشتم و با حضور صاحبخانه و بازدید آپارتمان قرار خرید گذاشته شد.

به همین خاطر پس از انجام مراحل قانونی و نوشتن قولنامه در بنگاهی به نام مسکن حمید در فاز یک اندیشه قرارداد بسته شد و 150 میلیون تومان چک دادم. درآنجا یکی خودش را صاحب آپارتمان و دیگری به نام محمدرضا اصلاحی خودش را مسئول بنگاه مسکن معرفی کرد، اما دو روز بعد وقتی خواستم به آپارتمانم بروم در کمال ناباوری 2 نفر دیگر را دیدم که خودشان را صاحب آنجا معرفی می‌کردند و فهمیدیم سر هر 3 نفر ما کلاه گشادی رفته است و آن دو مرد شیاد با جعل سند آپارتمان، ما را فریب داده‌اند.

با ادعاهای این مرد پرونده دردستور کار پلیس قرار گرفت تا پرده از زوایای پنهان برداشته شود، این درحالی بود که هر دو مرد فراری بودند.

بررسی‌های تخصصی پلیس نشان داد: بنگاه مسکن برای مدت کوتاهی اجاره شده بود و صاحب آپارتمان نیز آنجا را اجاره کرده بود که پس از آن با جعل سند آپارتمان، خانه را به 3 نفر همزمان فروخته و سپس پا به فرار گذاشته است.

مأموران در شاخه دیگری از تحقیقات دریافتند چک‌های میلیونی در خرید دلار از یک صرافی مورد استفاده قرار گرفته و همین شاخه تحقیقات نشان داد شخصی که خود را محمدرضا معرفی کرده چک‌ها را به مردی که نقش بنگاهدار را بازی کرده تحویل داده است و این مرد که فیلم دوربین مداربسته صرافی نشان می‌دهد کلاهی بر سر دارد وارد صرافی‌ای در گلشهر کرج شده و بدون ارائه دادن مدارک شناسایی دلارهایی را که از قبل آماده شده بود، تحویل گرفته و سپس فراری شده است.
با بدست آمدن این سرنخ‌ها پلیس به ردیابی تخصصی این شیاد فراری پرداخت تا ردی از آنها بیابد؛ اما هنوز اثری از آنها نیست. پلیس همچنان درحال رسیدگی به این کلاهبرداری میلیونی است. پرونده نیز برای رسیدگی بیشتر به اداره جعل و کلاهبرداری آگاهی شهریار تحویل داده شده تا تحقیقات تخصصی صورت پذیرد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۵
انتشار یافته: ۳
شبيه همين شرايط چند سال پيش زمان خريدن ويلا در شمال براي اينجانب پيش آمد بايد مجوز داشتن بنگاه املاك را به فردي بدهند كه داراي مالكيت ملك مغازه اي كه جهت بنگاه اعلام نموده باشد و آن ملك در رهن اتحاديه املاك باشد تا جلوي سوء استفاده و كلاه برداري گرفته شود و در صورت تخلف و سر باز زدن از پرداخت خسارت مردم از طريق ملك مذكور به راحتي امكان بازپرداختن خسارت مردم امكان پذير باشد و در ضمن بايد تابلو مشاور املاكي كه مورد تاييد قرار گرفت در كل كشور با يك طرح يكسان باشد تا خيال مردم از اينكه قلابي نباشد راحت باشد و نسبت به جمع آوري تابلو املاكي متفرقه اقدام گردد و با داشتن كد رهگيري كه جديدا اعلام گرديد جمع مي گردد مي توان تا حدودي جلوي اين سوء استفاده را گرفت
اگر كد رهگيري باشد امكان كلاهبرداري نخواهد بود با يك استعلام كد رهگيري قبل از پرداخت وجه مي تونست از وضعيت ملك باخبر بشه حالاهم واقعاً خدا كمكش كنه
حذف کد رهگیری موجب این اقدامات میشود
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی