بازدید 3380

شمخانی: ایران امن‌ترین کشور منطقه است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ایران پس از پیروزی انقلاب، دارای اقتدار ذاتی ناشی از دین، فرهنگ و جغرافیا بوده و امروز جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین و باثبات‌ترین کشور منطقه است.
کد خبر: ۵۲۷۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴ 27 August 2015
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ایران پس از پیروزی انقلاب، دارای اقتدار ذاتی ناشی از دین، فرهنگ و جغرافیا بوده و امروز جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین و باثبات‌ترین کشور منطقه است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در همایش "اقتدار ملی؛ دولت ملت، همدلی و همزبانی" که امروز(پنجشنبه) در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار شد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی دارای اقتدار ذاتی ناشی از دین، فرهنگ و جغرافیا بوده و امروز امن‌ترین و باثبات‌ترین کشور منطقه است.

وی ادامه داد: امروز مهم‌ترین و پُر وزن‌ترین مولفه اقتدار ما، قدرت اقتصادی است که ناشی از تحقق اقتصاد مقاومتی با ساختارهای مناسب خواهد بود.

شمخانی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به شکل گیری جریان تکفیری در منطقه خاورمیانه تصریح کرد: جریان تکفیری با نام دولت اسلامی عراق و شام یک نشانه جغرافیایی را مطرح می‌کند که بسیار خطرناک است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: اصل اقتدار ایران، تابع ساختار حکومت اسلامی است چرا که ایران قبل از انقلاب اقتدار عاریتی داشت.

شمخانی اظهار داشت: امروز شاهدیم که عربستان به یمن حمله می‌کند تا از این طریق تولید اقتدار کند، این در حالیست که انصارالله هیچگاه به اندازه‌ امروز، شناخته شده نبود.

به گفته وی، انصارالله هرگز به دنبال تسلط بر یمن نبوده و نیست ولی تلاش می‌کند که جهانیان صدایش را بشوند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اهمیت سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و تلاش دشمن رای تضعیف این نهاد انقلابی گفت: هرکس که کارکرد‌های سپاه پاسداران را بداند قطعا این نهاد را تحسین و از آن تقدیر می‌کند.

شمخانی گفت: هیچکس نمی‌تواند قرینه ایران را از نظر ثبات، امنیت و اقتدار ارائه دهد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: یکی از دیگر از مولفه‌های قدرت، ساختار‌بندی‌های مناسب است، در دوران دفاع مقدس اگر ساختار مناسب با تهدیدات شکل نمی‌گرفت ما در اهواز تسلیم می‌شدیم و صدام خرمشهر را تصرف می‌کرد و قطعا اگر این اتفاقات رخ می‌داد امروز در این نقطه‌ای که هستیم، نبودیم.

شمخانی در پایان خاطر نشان کرد: باید قاطعانه با فساد اقتصادی که تلاش می‌کند همچون موریانه ریشه‌های انقلاب را بخورد مبارزه و تلاش کنیم هزینه‌های اضافه را کاهش داده و در راستای گسترش تولید گام برداریم.
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی