بازدید 3076

لاریجانی: هيچ دخالتي در حکومت يمن نداريم

رييس مجلس شوراي اسلامي‌گفت: بعضي‌ها فکر مي‌کنند مي‌توانند شرايط منطقه را به سمت امپراطوري سوق دهند.
کد خبر: ۴۹۱۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۰ 16 April 2015
رييس مجلس شوراي اسلامي‌گفت: بعضي‌ها فکر مي‌کنند مي‌توانند شرايط منطقه را به سمت امپراطوري سوق دهند.

به گزارش ايسنا، علي لاريجاني در يادواره 4400 شهيد شهرستان کرمانشاه که ديروز (چهارشنبه 26 فروردين) در استان کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: برگزاري مراسم يادواره شهدا باعث مي‌شود که نام، ياد و حرکت آن مجاهدين راستين زنده نگاه داشته شود و عطر وجود آنها در کشور به مشام همگان برسد.

وي ادامه داد: فرهنگ مجاهدت در راه اسلام، فرهنگي بسيار متعالي و بلندمرتبه است، اما متاسفانه امروزه شاهديم برخي از کشورها و ملت ها از اين فرهنگ عزت‌آفرين و حماسه‌ساز دوره شدند، لذا عقب افتاده‌اند و دچار مشکلات بسياري در درون کشور و ملت خود شده‌اند. رييس مجلس شوراي اسلامي‌در ادامه با اشاره به وضعيت کنوني منطقه، گفت: در اين دوران که منطقه ما دچار آشفتگي‌هاي متعددي شده مي‌بينيم که در قالب گفتار و لسان سياسيون و رسانه‌هاي منطقه از اين شرايط به عنوان مسائل مربوط به عرب و فارس و يا شيعه و سني و يا اين درگيري‌ها را نوعي گرايش منطقه به سمت امپراطوري تعبير مي‌کنند. لاريجاني تصريح کرد: بعضي‌ها فکر مي‌کنند مي‌توانند شرايط منطقه را به سمت نوعي امپراطوري سوق دهند. وي ادامه داد: برخي از کشورها که حداقل صورت ظاهرشان کشور اسلامي‌است، مي‌بينيم که همواره نسبت به ملت و نظام جمهوري اسلامي‌ايران جفا مي‌کنند و با يک عينک خاصي به ايران نگاه مي‌کنند. رييس مجلس شوراي اسلامي‌خاطرنشان کرد: اين درحالي است که وقتي جنگ 33 روزه در لبنان رخ داد و مصاف بزرگي بين رژيم صهيونيستي و حزب‌الله لبنان بود ما به کمک حزب‌الله شتافتيم، اما برخي از همين کشورهاي اسلامي‌اين کار را نکردند و بدتر از آن به حمايت از رژيم صهيونيستي پرداختند چون اهل مجاهدت نبودند و به دنبال آن بودند که خود را به قدرتهاي ديگر متکي کنند، آنها نوع مجاهدت لبنان را در مصاف با ديکتاتوري‌هاي خود مي‌ديدند و لذا رفتند و در جبهه مقابل قرار گرفتند و گفتند که اين جنگ شيعه است و ما وارد نمي‌شويم. لاريجاني تصريح کرد: در جنگ غزه که مصاف حماس و جهاد با رژيم اشغالگر قدس بود بازهم ايران به کمک فلسطين شتافت و آن کشورهاي اسلامي‌ باز هم حمايت نکردند و گفتند که اين جنگ فارس‌هاست. وي خاطرنشان کرد: امروز هم مشکلاتي در منطقه به وجود آمده و انسان تقليل تفکر سياسي را در بين برخي از سياسيون منطقه مشاهده مي‌کند. رييس مجلس شوراي اسلامي‌با اشاره به حمله نظامي‌عربستان به يمن، گفت: امروز همه شاهدند که عربستاني که داعيه اسلاميت دارد چگونه به مردم مظلوم و بي گناه يمن حمله مي‌کند و در اين کشور چه فضاحتي را به وجود آورده است و دليلش از اين حمله اين است که يمن از زير چتر عربستان خارج شده و مي‌خواهد با جنگ و خونريزي آن را به زير چتر خود بازگرداند و بعد هم مي‌گويند چون ايران از انقلاب مردمي‌آنها حمايت کرده ما به دنبال سرکوب انقلاب يمن هستيم. وي ادامه داد: ما کتمان نمي‌کنيم که از مردم سالاري ديني در يمن و هر کشور ديگري حمايت مي‌کنيم، اما هيچ دخالتي در حکومت يمن نداريم، کما اينکه در مصر و تونس هم هيچ دخالتي نداشتيم و تنها حمايت ما از مردم سالاري است. لاريجاني افزود: حرکتي که نظام جمهوري اسلامي ‌به وجود آورده حرکتي است که محورش آرامش، امنيت و تسلط ملت‌ها بر سرنوشت خويش است و هنوز برخي از سرمداران کشورهاي اسلامي‌آن را درک نکرده اند. وي در ادامه با بيان اينکه کشورهايي که به تروريست‌ها کمک مي‌کنند فردا روز گريبان خودشان را نيز مي‌گيرد، گفت: دشمنان مي‌دانند مردم ايران مجاهد هستند و اين روحيه مجاهدانه امنيت ساز و آرامش‌بخش است.

رييس مجلس شوراي اسلامي‌در ادامه اين مراسم با اشاره به اوضاع کنوني کشور، گفت: اقتصاد ما امروز دچار مشکلات و آسيب‌هايي است و اگر بخواهيم حرکت و رشد داشته باشيم بايد يک حرکت جهادگونه در کشور صورت گيرد. وي ادامه داد: امروزه با مشکلاتي از جمله بيکاري و عدم رونق اقتصادي مواجه‌ايم و براي عبور از اين شرايط بايد تلاش مضاعفي کنيم.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل