بازدید 5234

حزب‌الله: اهداف عربستان در یمن شکست خورد

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر این که عربستان با کشتار کودکان، زنان و مردان بی دفاع و حمله به منازل مسکونی چهره واقعی‌اش را به جهان نشان داد، اقدامات عربستان در یمن را شکست خورده خواند.
کد خبر: ۴۸۷۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶ 04 April 2015
رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر این که عربستان با کشتار کودکان، زنان و مردان بی دفاع و حمله به منازل مسکونی چهره واقعی‌اش را به جهان نشان داد، اقدامات عربستان در یمن را شکست خورده خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در سخنانی تاکید کرد: عربستان در واقع آن عربستانی نیست که همواره خود را حامی جهان اسلام و عرب می‌خواند و کمک‌های مالی که در گذشته برای برخی از کشورها ارائه می‌کرد تنها اقدامی در جهت تامین منافع خود بود و این اموال در واقع متعلق به مردم هستند نه اموال خاندان حاکم که به خاطر تحمیل قدرت و نظر خود از آن استفاده می‌کند.

وی افزود: هدف عربستان از چنین اقداماتی این است که هیچ مبارزی از فلسطین حمایت نکند و هیچ کدام از ملت‌ها برای تحقق اهداف و آرمان‌های فلسطین تلاش نکنند.

صفی الدین تاکید کرد: گذشت زمان حقایق را روشن‌تر خواهد کرد آنچه که در یمن رخ می‌دهد چهره واقعی عربستان را که دست به کشتار بی‌گناهان می‌زند آشکار می‌کند. عربستان همان طرفی است که مسئولیت یمن را بدون اینکه کسی آن را واگذار کند قبول کرد. عربستان از حدود 50 سال پیش یمن را اداره می‌کرده و حتی اداره اوضاع سیاسی در این کشور نیز به دست عربستان بوده است. در حال حاضر نیز که در یمن درگیری‌ها رخ داده است نتیجه سیاست‌های عربستان است. برای همین آنها نباید مسئولیت درگیری‌ها در یمن را برعهده کسی دیگری بیندازند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که امروز رخ می‌دهد نتیجه سیاست عربستان در منطقه است و پس از گذشت بیش از یک هفته از تجاوز عربستان به یمن ما حق داریم سوال کنیم که عربستان تا امروز چه چیزی به دست آورده است؟ عربستان از حمله به مردم یمن تاکنون تنها شکست را به دست آورده و در رسیدن به اهداف آشکار و پنهان خود ناکام مانده است. عربستان نتوانست عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن را به عدن یا منطقه دیگری در جنوب بازگرداند یا حتی در ناکام گذاشتن پیشروی ارتش یمن و جنبش مردمی انصارالله (شیعیان حوثی) و کمیته‌های مردمی به سمت شهر عدن و دیگر استان‌ها شکست خورد.

صفی‌الدین خاطرنشان کرد: عربستان با موشک‌های خود بیش از 300 یمنی را به شهادت رسانده و 500 تن دیگر را زخمی کرده است که از جمله این‌ها 50 کودک است و مساله‌ای که امروز رخ داده است مساله‌ای استثنایی و غیر منتظره در تاریخ عربستان نیست چرا که این روش و مسلک عربستان است.

وی تاکید کرد: عربستان خود را در رقابتی سختی با مردم یمن قرار داده است و باید بگویم مردم یمن اتحاد و شجاعت بیشتری را نسبت به نظامی دارند که در طول دهه‌های گذشته تنها به آنها ظلم و ستم کرده است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی