بازدید 4587
۱

کلاهبردار، پول را خورد و شاکی را هم تهدید کرد

کد خبر: ۳۲۶۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۹ 18 June 2013
زنی که با همدستی یک مرد، دختر جوانی را فریب داده و با فروش آپارتمان از او کلاهبرداری کرده بودند، تحت تعقیب پلیس شهریار قرار گرفتند و مرد کلاهبردار دستگیر شد.

به گزارش جام جم، چندی پیش دختر جوانی با حضور در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهریار در غرب استان تهران، از یک زن و مرد که از او کلاهبرداری کرده بودند، شکایت کرد. شاکی گفت: در خانه یکی از همسایه ها با زن جوانی که لباس های خارجی می فروخت، آشنا شدم و او هر از گاهی به خانه ام می آمد.

وی اضافه کرد: یک روز زن فروشنده متوجه شد قصد خرید آپارتمانی را دارم و مدعی شد، می تواند از طریق یکی از دوستان شوهرش که در زمینه خرید و فروش آپارتمان فعالیت دارد خانه مناسبی را برایم پیدا کند.

زن فروشنده، همدست کلاهبردار بود

شاکی یادآور شد: با اعتماد به زن فروشنده، با مرد جوان قرار ملاقات گذاشتم و همراه آنها برای دیدن چند خانه به محله های مختلف رفتم تا سرانجام آپارتمانی را انتخاب کردم و قرار شد فروشنده آن را به قیمت 120 میلیون تومان برایم قولنامه کند. چند روز بعد ابتدا هشت میلیون تومان به فروشنده آپارتمان پرداخت کردم و او قولنامه ای را نوشت و خواست هفته دیگر بقیه پول را بدهم تا سند آپارتمان را به نام من ثبت کند.

وی خاطرنشان کرد: پس از چند روز فروشنده با ادعای این که برای رفتن به سفر نیاز به پول دارد، از من خواست مبلغ دیگری از پول آپارتمان را به او بپردازم. من هم با اصرار های زن فروشنده، 32 میلیون تومان دیگر به مرد فروشنده دادم و قرار شد او پس از بازگشت از سفر، سند آپارتمان را به نامم ثبت و بقیه پول را دریافت کند.

فرار مرد کلاهبردار

شاکی اذعان کرد: پس از مدتی خبری از فروشنده آپارتمان نشد. من هم سراغ همان زنی که فروشنده را معرفی کرده بود، رفتم اما او نیز تغییر مکان داده بود و تلفن همراهش نیز خاموش بود. وقتی از همسایه های فروشنده آپارتمان، سراغ او را گرفتم آنها گفتند او را نمی شناسند و مالک آپارتمان فرد دیگری است.

در ادامه سراغ صاحب واقعی آپارتمان رفتم و متوجه شدم او مردی را که با من معامله کرده، نمی شناسد.

با طرح این شکایت، تحقیقات پلیس برای دستگیری مرد کلاهبردار و زنی که با او همدست بود، آغاز شد تا سرانجام دو روز پیش شاکی با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفت و خبر داد مرد کلاهبردار مقابل خانه وی آمده و با تهدید به مرگ، از او می خواهد از شکایت خود صرف نظر کند.

در پی این گزارش، ماموران انتظامی با حضور در محل، متهم فراری را دستگیر کردند. متهم به مرکز پلیس منتقل و معلوم شد وی فردی سابقه دار بوده و به اتهام سرقت، فحاشی و فریب در ازدواج یک زن و سرقت طلای او دستگیر و مدتی را زندانی بوده است.

دوربین بانک، کلاهبردار را رسوا کرد

در حالی که متهم همچنان مدعی بود از شاکی کلاهبرداری نکرده است، ماموران مدارکی به دست آوردند که نشان می داد، تصویر متهم در بانکی در شهریار به وسیله، دوربین های مداربسته بانک ثبت شده است.

بنا بر این گزارش، با دستور قضایی بازپرس ولایی کبریا، در شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهریار، متهم در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات از متهم و دستگیری زنی که همدست او بوده است، ادامه دارد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱
فقط اعدام
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی