بازدید 50693
بررسی فرزندكشي هاي سال 92

مادر گيلاني دو دختر خود را خفه كرد

کد خبر: ۳۱۶۰۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۶ 28 April 2013
19 روز پس آنكه خبر قتل «اميرحسين» به دست پدرش در هجدهم فروردين ماه، اخبار حوادث همه رسانه ها را تحت تاثير خود قرار داده بود خبر كشته شدن دو دختر خردسال توسط مادرشان در رشت، همه نگاه ها را به خود جلب كرد. اين در حالي است كه اين فرزندكشي در رشت 5 روز قبل از قتل امير حسين در كيانشهر تهران رخ داده بود ولي خبر اين حادثه پس از نوزده روز از نخستين فرزندكشي سال 92 از طرف مسوولان رشت اعلام شد. پس از اين دو فرزندكشي كه هر دو در نخستين ماه سال 92 اتفاق افتاده بود پدري در بيست و هفتمين روز از آغاز سال در آمل قصد جان پسر 6 ساله اش را كرد و پس از جنايت، تصميم داشت قتل فرزندش را به گردن دو رهگذر بيندازد.

ماجراي فرزندكشي در روز سيزده به در
   
به گزارش اعتماد، زني كه همسرش به علت يك تصادف منجر به فوت از محل زندگي شان در رشت متواري شده بود دو فرزند خردسال خود را به قتل رساند. بر اساس گزارشي كه ايسنا در اين باره منتشر كرده است، مادر اين دو كودك كه در روز طبيعت سال 92 و در غياب پدر، فرزندان خود را به خانه پدربزرگ شان آورده بود به دليل فشار مالي و نبود پدر تصميم به قتل هر دو دخترش گرفت. وي وقتي متوجه شد دختر كوچكش كه تنها 2 سال و نيم دارد به خواب عميق فرو رفته است با قرار دادن پارچه يي روي دهانش وي را به قتل رساند. او منتظر ايستاد تا دختر ديگرش كه 5 سال بيشتر نداشت هم به خواب فرو رود و در يك اقدام ناگهاني او را نيز به همين روش به قتل رساند. اين زن كه از فوت هر دو دخترش مطمئن شد به وسيله تيغ اسلاح رگ دست خود را زد تا به زندگي خود نيز پايان بدهد ولي موفق نشد و اطرافيان به نجات او شتافتند. او در اعترافات خود به پليس گفته بود: ناراحتي روحي و رواني و مشكلات مالي مرا وادار به اين كار كرد.   
   
خاطره قتل اميرحسين زنده شد
   
قتل دو كودك در رشت دوباره زخم بر جا مانده از قتل اميرحسين 7 ساله به دست پدرش در تهران را تازه كرد. مجيد 30 ساله كارمند راه آهن تهران در حالي در سال 91 براي بار دوم ازدواج كرد كه دو سال پيش از همسر اول خود جدا شده و حضانت پسرش را به همسر خود سپرده بود. به گزارش «اعتماد» مجيد كه 3 ماه بود از محل كار خود در راه آهن تهران اخراج شده و بيكار بود، روز حادثه به بهانه اينكه قصد دارد اميرحسين (كودك 6 ساله اش) را با خود به مشهد ببرد اميرحسين را براي دو روز از مادرش جدا كرد و همسر دومش را نيز به منزل مادرش رساند تا بتواند شرايط را براي ارتكاب قتل فراهم كند. هنوز چندين ساعت از جدايي اميرحسين و مادر نگذشته بود كه پس از به خواب رفتن اميرحسين، مجيد به وسيله بالشي نرم كه چند دقيقه روي دهان پسرش قرار مي دهد براي هميشه به زندگي او پايان داد. جنايت مجيد اما به همين جا ختم نشد و در حالي كه هنوز 30 ساعت از قتل پسرش نگذشته بود خود را در يكي از اتاق هاي اداري راه آهن در تهران حلق آويز كرد و به زندگي خود پايان داد.
 
يك ماجراي ديگر
   
ماجراي ديگري در آمل باز هم يك كودك كشي ديگر را رقم زد. پدري با طراحي سناريويي مرگ پسر 6 ساله اش را در تصادف جاده يي صحنه سازي كرد. اين مرد نمي دانست 2 دانشجوي جوان لحظه به لحظه اين صحنه دلهره آور را مي ديدند.
   
اين دو دانشجو كه سوار بر خودروي پرايد خود براي هواخوري به جاده زده بودند با تعقيب و گريز شبانه خود پرده از جنايتي برداشتندكه در جريان آن پسر 6 ساله يي قرباني خشم پدر شده بود. اين مرد نيمه شب 27 فروردين ماه سال جاري در حالي كه خود را هراسان و نگران نشان مي داد با عجله وارد پاسگاه پليس ورودي جاده هراز به آمل شده و ادعا كرد لحظاتي پيش يك نيسان آبي رنگ با پسرش تصادف كرده و از صحنه گريخته است. با توجه به اين ادعاها و نشاني هايي كه مرد جوان از اين خودرو در اختيار پليس قرار داده بود، ماموران با گشت هاي ويژه دقايقي بعد موفق به شناسايي وانت شده و آن را متوقف كردند و جالب اينكه راننده نيسان در اين باره اظهار بي اطلاعي كرد. با وجود اينكه مرد جوان اصرار بر بي گناهي خود داشت و بر مرگ كودكش در جريان تصادف با خودروي نيسان تاكيد مي كرد، پزشكان قانوني پس از معاينات علمي و بررسي هاي كارشناسانه خود در اعلام نظر نخست مرگ كودك را ناشي از مسموميت و خفگي دانستند. پدر «اميرعلي» كه راز خود را فاش شده مي ديد ناچار لب به اعتراف گشوده و قتل بچه اش را به گردن گرفت و گفت: وي را با پيچاندن پارچه خفه كرده است.

خودكشي پس از قتل فرزند تكرار شد
   
بر اساس اين گزارش آنچه ماجراي اول و دوم را به هم شبيه مي كرد روشي بود كه متهمان به قتل پس از قتل فرزندان خود به كار گرفته بودند. هر دو متهم به قتل در شرايطي كه فرزندان خود را به قتل رسانده بودند و راه فراري براي خود نمي ديدند تصميم به قتل خود مي گرفتند كه در ماجراي دوم مجيد پس از قتل اميرحسين خود را نيز از بين برد و در ماجراي اول هم زن گيلاني پس از از بين بردن دو دختر خود سعي كرد به زندگي خود پايان دهد تا خود را از دام مجازات برهاند ولي اين بار خودزني به مرگ نينجاميد.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۸۷
انتشار یافته: ۳۲
ای بابا ؟ مگه ماهی 150 تومان بابت یارانه نمی گرفته؟... تو این دولت کسی مشکل مالی نداره.
پاسخ ها
ابوالقاسم کوشمقانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۹
اولا در مورد جان آدمها اینطوزی صحبت نشه بهتره. ثانیا سرپرست خانواده یارانه رو دریافت میکنه و تا بیاد به همسر ایشون برسه اگه شخص پشتوانه ای نداشته باشه روزگارش سیاهه حالا اگه بدبختیهای دیگه ای نداشته باشه اون بنده خطاکار خدا.
تابي جون ارتباط دو دانشجوي ذكر شده در افشاي قتل چي بود ؟
از هر روزنه اي كه فقر وارد شود ايمان خارج مي شود... .
مگر این زن رشتی یارانه نمگرفته که مشکل مالی داشته؟
مگر پول یارانه نمیگرفتند؟!
گناه اين اتفاقات واقعاً به گردن کيست؟
به فرمایش حضرت علی: وقتی فقر از دری وارد می شود ایمان از دری دیگر خارج می شود. مسئولان محترم آیا نظاره گر این فجایع هستید؟؟؟؟؟
اقاجان شمارو به خدا ننويسيد بچه هاي بي گنان تاوان كدام گناه نكرده را پس مي دهن؟دلمان كباب شد.
عجب دنياي بدي شده. خد به خداونديت قسم ديگه خسته شدم.
من به عنوان یک فرد عادی جامعه از این موارد متاثر میشوم و دوست دارم بتوانم کاری کنم. واقعا مسولین و بزرگان جامعه به این موارد میاندیشند؟
افسوسسسسسسسسسس به کجا میرویم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۹
به کرمان
اوضاع بد اقتصادی با مردم چه ها که نمیکند
با این همه گرانی و مشکلات زندگی انتظار دیگری دارید؟؟؟
نداری ، فقر و ناچاری ونا امیدی
من یک مادرم هیچ گاه مهر مادری چنین اجازه ای به یک مادر نمی دهد ببینید نداری با مردم چه می کند ؟؟؟؟
اولا تیغ اسلاح نیست بلکه تیغ اصلاح می باشد .
ثانیا سالی که نکوست از بهارش پیداست . بقول شاعر
ای چرخ فلک دوندگی ما را کشت
بر درگه خلق بندگی ما را کشت
یک منکر و اینهمه گناه واجب
ای مرگ بیا که زندگی ما را کشت
ناراحتي روحي و رواني و مشكلات مالي ...
شما به فكر حمايت از كودكان زنده باشيد نه اينكه ما رو تشويق به بچه دار شدن كنيد. مشكلات اقتصادى داره همه جوره خودش رو به رخ ميكشه
اینم همش از جهش قیمتاس.تا یک سال پیش غربیا میکشتن حالا ایرانیا از فرط فشار مالی میکشن جالب که ایران روز به روز داره از کشور جوان به کشور پیر تبدیل میشه با هیچ برنامه آینده سازی بازم ژاپن حداقل یه پیشرفت داره.مسولا با این کارا ایران پسرفت میدن.
جامعه ما شرایط خطرناک واسفباری دارد .
چراکسی به فکر درمان نیست؟
با این گرونی ها مگه پول یارانه کفاف زندگی رو میده؟؟؟ واقعا تأسف برانگیزه...
جهت اطلاع یارانه واریز میشه به حساب سرپرست خانواده که اونم فراری تازه مگه با این یارانه چی کار میشه کرد فوقش می تونی 2تا قبض پرداخت کنی.
درمان مشخص است جانم اما اقدام به درمان نمیشود
باید مواظب هزاران زن و مرد مثل این باشند که از نداری چه میکنند
اي واي، خدا به چه كسايي بچه مي‌ده؟
دردآوره
ناامیدی بیش از حد و نداشتن پشتیبان در شرایط دشوار یه (مادر) را به چه جنایتی وادار می کنه
در ضمن یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز می شه
بعدش ميخواين تشويق كنين بازم مردم بچه دار بشن
بابا كمك كنين مردم هميني كه دارن با خيال راحت بزرگ كنن و تربيت كنن اضلفش پيش كش
افسسسسسسسسسسسسسسسسوس...
من ی مادرم چقدنداری وبی پولی ونداشتن پشتیبان برای اون زن سخت بوده ک دست ب چنین جنایتی زده چقد شرمنده شده جلواین دوطفل ازنداری ،متاسفم برای خودم ک کاری ازدستم برنمیاد
همه ی اینا برمیگرده به بی پولی مردم ، دیگه به اخر خط رسیدن
اون مادرنبوده اگه مادربودبچه شونمیکشت حتی بانون خشک هم میشدبچه هاروبزارم کرد
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم