بازدید 4010

سرقت از طلافروشی در خاموشي دوربين و آژير

کد خبر: ۲۳۷۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۹ 10 April 2012
سارقان بدون سلاح و با حوصله پس از سرقت گاوصندوق حامل طلاها از طلافروشي که سيستم دوربين و آژير آن از کار افتاده بود، در مغازه را بستند و از محل دور شدند.

به گزارش خراسان، سرهنگ پاسدار احد کريمي، فرمانده انتظامي مشهد ضمن اعلام اين خبر گفت: در ساعت ۳ بامداد صبح ۶ فروردين ماه جاري گروه گشت کلانتري شهيدباهنر هنگام گشت زني در شهرک پنجتن يک مغازه طلافروشي را مشاهده کردند که کرکره آن پايين بود و زبانه هاي آويز قفل کرکره نيز تخريب شده بود. ماموران که احتمال سرقت از اين طلافروشي را مي دادند، فورا پس از پرس و جو و تحقيق، با مالک طلافروشي تماس گرفتند و موضوع را به وي اطلاع دادند.

سرهنگ کريمي گفت: با حضور مالک طلافروشي مشاهده شد، سارقان گاوصندوق حامل طلاها را که بنا به گفته مالک طلافروشي حدود ۴۰۰ ميليون تومان طلا درون آن بود، دزديدند. اين در حالي بود که يک گردنبند 3.5 ميليون توماني و يک قطعه انگشتر گران قيمت در کنار ترازو و ۹ انگشتري ديگر نيز که حدود يک ميليون قيمت دارد، کمي آن طرف تر قرار داشته و سارقان اصلا به آن ها دست نزده بودند.

رئيس پليس مشهد ادامه داد: پس از جست وجوي ماموران، گاوصندوق خالي در دو کوچه آن طرف تر از محل وقوع حادثه در حالي کشف شد که در آن باز بود و آثار ضربات اندک با ديلم بر بدنه گاوصندوق مشاهده مي شد. در همين حال کليد در گاوصندوق نيز داخل طلافروشي پيدا شد.

وي افزود: طبق تحقيق و بررسي ماموران دوربين طلافروشي در زمان وقوع سرقت از کار افتاده بود و در تحقيق از همسايگان طلافروشي که اهالي يک مجتمع مسکوني هستند، نيز مشخص شد که آژير مغازه هم قطع بوده است چرا که هيچ کس در زمان سرقت صداي آژيري از طلافروشي نشنيده بود، به علاوه اين که برق مغازه قطع شده بود ولي آژير طلافروشي منبع تغذيه جداگانه اي براي زمان قطع برق داشته که با اين وجود آژير به صدا در نيامده است و سارقان که گمان مي رود ۳ نفر بودند، پس از سرقت کرکره مغازه را پايين کشيده بودند.

وي افزود: آثار کشيده شدن گاوصندوق بر سطح پياده رو مشخص بود و گاوصندوق مربوطه نيز توسط دو يا سه نفر قابل حمل بوده است. سرهنگ کريمي اضافه کرد: در بررسي فاکتورهاي فروش مغازه نيز مشخص شد که آخرين فاکتور فروش مربوط به 90.12.3 بوده است که نشان مي دهد مغازه مذکور در ايام عيد و زمان رونق بازار به طور مداوم فعاليت نمي کرده است. وي گفت: گاوصندوق مغازه هاي طلافروشي نبايد توسط افراد قابل حمل باشد و مالکان طلافروشي ها حتما بايد حداقل هر دو، سه روز يک بار به سيستم هاي ايمني مغازه خود سرکشي کنند تا از کارکرد صحيح آن مطمئن شوند و در مورد مذکور نيز نوع نظارت بر اين سيستم ها تامل برانگيز است.

فرمانده انتظامي مشهد در عين حال اضافه کرد: پرونده اين سرقت عجيب به منظور بررسي و تحقيق بيشتر در اختيار پليس آگاهي قرار گرفته است.
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی # پردیس افکاری
وب گردی