بازدید 2489

25 روز مانده تا بهارستان نهم

کد خبر: ۲۲۵۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۳:۲۰ 06 February 2012
مشخص شدن اسامی لیست انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان، واکنش مطهری به انتشار لیست جبهه متحد،لیست انتخاباتی 120 نفره خانه کارگر و هزینه‌های هنگفت جریان انحرافی برای انتخابات از آخرین رخدادهای انتخاباتی امروز بود.

به گزارش خبرنگار مهر، هرچه به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی  نزدیک تر می شویم شکل و جهت گیری گروه ها و جریانات سیاسی شفاف تر می شود این گزارش سعی دارد به آخرین تصمیمات و اتفاقات رخ داده در 25 روز باقیمانده تا خلق حماسه ای دیگر از سوی ملت بصیر ایران بپردازد.

اسامی 27 نفر از کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان در تهران قطعی شد

در جلسه یکشنبه شب شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان اسامی 27 نفر از کاندیداهای این جبهه قطعی شد. که مطهری، کاتوزیان، عباسپور و ابوالحسن نواب از جایگیری در فهرست جبهه متحد اصولگرایان باز ماندند.

لیست قطعی جبهه متحد اصولگرایان در تهران به این شرح است.

غلامعلی حدادعادل،محمدحسن ابوترابی،احمد توکلی، محمدرضا باهنر،حسین فدایی ،علیرضا زاکانی ،غلامرضا مصباحی مقدم ، محسن کازرونی ، حجت الاسلام میردامادی ، زهره الهیان، فاطمه رهبر، الهام امین زاده، لاله افتخاری، اسماعیل کوثری، اسدالله بادامچیان ،الیاس نادران ،علیرضا مرندی ،پرویز سروری ،حسین نجابت ، محمدنبی حبیبی ، علی اصغر خانی ، مجتبی رحمان دوست ، مسعود میرکاظمی ، زهره طبیب زاده ، حسین مظفر ، محمود فرشیدی ،نبی رودکی.

البته در مورد 3 نفر باقیمانده این لیست که 2 نفر آنها قرار است از روحانیون باشند بعدا تصمیم گیری خواهد شد.

مطهری ادامه داد: تا کنون درباره 10 تا 12 نفر دیگر نیز برای این لیست صحبت شده اما هنوز به رای گیری نرسیده ایم. ما به دنبال این نیستیم که حتما یک لیست 30 نفره ارائه کنیم، ممکن است لیست ما 15 نفره باشد اگر بتوانیم کسانی را پیدا کنیم که معیارهای مد نظر ما را داشته باشند حتما در آنها را در لیست قرار خواهیم داد و شاید این لیست به 30 نفر هم برسد.
واکنش مطهری به ‌انتشارلیست جبهه متحد: لیست انتخاباتی جداگانه می‌دهیم

علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی پس از انتشار فهرست جبهه متحد اصولگرایان، اعلام کرد به طور جداگانه فهرستی تحت عنوان " منتقدان دولت دهم" ارائه خواهد کرد.
 
علی مطهری با اعلام این خبر اظهارداشت: لیست "منتقدان دولت دهم" در دو یا سه روز آینده منتشر خواهد شد.

 این نماینده منتقد دولت در پاسخ به این سئوال که معیارهای مد نظر شما چیست، گفت: قانونگرایی یا مبارزه با قانون گریزی، مبارزه با حرمت شکنی، اعتدال، عقلگرایی و احترام به آزادی ها و حقوق مردم در چارچوب قانون اساسی از مهمترین معیارهایی است که برای بستن این لیست در نظر داریم.

طلایی: نظر شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها فصل الخطاب است

عضو شورای شهر تهران که از اصفهان داوطلب شرکت در انتخابات مجلس نهم شده است گفت: حتی اگر از طرف شورای نگهبان ردصلاحیت شوم و نتوانم در انتخابات شرکت کنم ناراحت نمی شوم و همچون گذشته درخدمت انقلاب خواهم بود.

مرتضی طلایی با بیان اینکه باید مطیع قانون بود، در خصوص تائید یا رد صلاحیت  خود در انتخابات مجلس نهم گفت: بنای بنده فقط خدمت به مردم و انقلاب اسلامی است و اگر از سوی شورای نگهبان تائید صلاحیت شوم موقعیتی را برای خدمت بدست می آورم و اگر تائید نشوم در سنگری که در آن قرار دارم به انجام وظیفه خواهم پرداخت.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه نظر نهایی شورای نگهبان برای من فصل الخطاب است گفت: همه باید به تصمیم شورای نهگبان تمکین کنند، چرا که نظر این شورا، نظرقانون اساسی است و نباید از قانون عبور کرد و یا آن را نادیده گرفت.
 
محجوب: انتخاب بیش از 120 نامزد برای حضور در لیست سراسری خانه کارگر
 
علیرضا محجوب دبیر کل خانه کارگر با تأکید بر اینکه خانه کارگز قطعاً لیست انتخاباتی می‌دهد، گفت: خانه کارگر تصمیم دارد که در تهران و سراسر کشور لیست انتخاباتی ارائه دهد؛ البته در مواردی از بعضی کاندیداها حمایت می‌کنیم و در برخی حوزه‌ها نیز صراحتاً برخی نامزدها در لیست خانه کارگر قرار می‌گیرند.
 
محجوب اضافه کرد: در حال حاضر لیست انتخاباتی خانه کارگر در اکثر شهرستان‌های کشور آماده شده است، به نحوی که در مورد شهرهای کوچک تاکنون بیش از 120 نفر را برای حضور در لیست‌ها انتخاب کرده‌ایم؛ البته در مورد کلانشهرها و شهرهای بزرگ هنوز هیچ کاری انجام نشده است.
 
آیت الله مهدوی کنی: انتخابات آتی فرصت بازخوانی مشکلات و تسریع قطار پیشرفت کشور است

رئیس مجلس خبرگان در بیانیه ای به مناسبت یوم الله 22 بهمن، ایران امروز را در جهان نماد یک حکومت کارآمد اسلامی خواند و تاکید کرد: لیبرالیسم و حاکمیت سرمایه داری لجام گسیخته در حال فروپاشی است و راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن نماد آمادگی و حضور ملت ایران است.

هشدار رسالت نسبت به تکرار وقایع ۸۸ در انتخابات مجلس

انتخابات - رسالت در سرمقاله خود با عنوان«سامانه ادبیات رقابت» نوشت:* ملت ما در آستانه تشکیل یک مجلس قوی، نیرومند، سالم و صالح است. نخبگان جامعه نباید فریب دشمنان را بخورند و وقایع تلخ سال 88 را تکرار کنند.

 یکی از شگردهای دشمنان اسلام در هرم جمهوریت نظام این است که "تفاوت" را به "تضاد" و تضاد را به تخاصم "در رقابت‌های سیاسی تبدیل کنند و ریشه‌های وحدت ملی و انسجام اسلامی را بخشکانند. جنگ نرم دشمن علیه ملت ایران از رهگذر همین فرمول می‌گذرد. مفهوم سیاست ورزی تنها مبارزه با مخالف نیست. وجه دیگری از سیاست‌ورزی کار با مخالف است. اگر این را تمرین نکنیم، سرمایه‌های سیاسی و اجتماعی را مدام در معرض فرو کاهش قرار می‌دهیم.

* دشمن با بزرگ کردن مسائل کوچک و کوچک کردن مسائل بزرگ و نیز سوزنبانی درتوزیع اطلاعات نادرست و تحلیل وارونه وقایع روز در میان نخبگان سیاسی، امنیت و وحدت ملی را نشانه گرفته است.

* اگر هوشیاری و بصیرت نشان دهیم در معرض عملیات پیچیده و روانی دشمن قرار نمی‌گیریم و اسیر القائات شیطانی آنان نمی‌شویم. مداخله بیگانگان در رقابت‌های سیاسی داخل سم مهلک برای جمهوریت نظام است و باید از آن پرهیز کرد

هزینه های هنگفت جریان انحرافی در شهرستان ها

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان هم جریان انحرافی را به عنوان یک ضلع رقابتی نگاه کرد و گفت: این جریان می تواند رقیب اصولگرایان در انتخابات باشد.
 
محمد باقر بهرامی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هفتم با بیان اینکه برخی رقبای اصولگرایان به صورت آشکار در صحنه حاضر می شوند، گفت: اکنون این رقبا با پوشش در صحنه حاضر شده اند و دلیلی برای چنین هزینه های هنگفتی در برخی شهرستان ها، مخصوصا در حوزه های انتخابیه تک نماینده و کم نماینده وجود ندارد.
 
حذف کاندیداهای جبهه پایداری از لیست جبهه متحد

علیرغم برخی تلاشها برای گنجاندن نام حداقل یک یا دو نامزد جبهه پایداری در لیست اصولگرایان در تهران،جبهه متحد اصولگرایان، حضور آنها را در لیست انتخاباتی خود نپذیرفت. طبق فهرستی که یکشنبه شب از سوی خبرگزاری ها منتشر شد، نام هیچ یک از نمایندگان وابسته به جبهه پایداری در فهرست جبهه متحد اصولگرایان وجود ندارد.
 
آقاتهرانی، حسینیان، زارعی ، سه چهره اصلی جبهه پایداری هم نتوانستند به لیست جبهه متحد راه یابند. همچنین  نام دو نماینده دیگر وابسته به این تشکل(کوچک زاده و رسایی) در فهرست نهایی اصولگرایان وجود ندارد.
 
طی هفته های اخیر برخی اعضای جبهه پایداری در دیدارهایی با چهره های تاثیرگذار اصولگرا از آنها خواسته بودند نام دونفر از اعضای شان در لیست اصولگرایان قرارگیرد.
 
گفتنی است از میان کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان، چند نفر مورد حمایت جبهه پایداری نیز قرار دارند.
این افراد عبارتند از: غلامعلی حداد عادل، مسعود میرکاظمی، مجتبی رحمان‌دوست،محمد کوثری، زهره طبیب‌زاده
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عادی سازی روابط ایران و عربستان # عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # دعای روز اول رمضان