بازدید 28153

وصيت آیةالله سيستانی درباره مراسم تدفینش

کد خبر: ۲۰۹۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۶ 12 December 2011
به گزارش شیعه آنلاین، حجة الإسلام سید «باقر علوی» نماینده حضرت آیت الله سید «علی سیستانی» مرجع عالیقدر جهان تشیع در نیوزلند، طی اظهاراتی وصيت حضرت آیت ‌الله سيستانی درباره چگونگی دفن شدنش پس از مردن را بیان کرد.

سید «باقر علوی» در این باره گفت: حضرت آیت الله سیستانی در وصيت نامه خود به بستگانش نوشته که مایل است همانند مادرش حضرت زهرا سلام الله علیها بی سر و صدا دفن شود.

وی در ادامه افزود: در اين وصيت به چند مساله سفارش شده از جمله عدم همراهی رييس جمهور و اعضای دولت و دوربين های تلويزيون پشت جنازه  و اينکه همانند هر شهروند ساده و فقير ديگری در خيابان های نجف أشرف تشييع و به خاک سپرده شود.

حجة الإسلام سید «باقر علوی» گفت: حضرت آیت الله سیستانی همچنين به حفظ دين و مراقبت بر آموزه های متعالی آن و دوری از تعصب، تندروی و خوردن حرام توصيه کرده و همه اهل عراق را به زندگی مسالمت آميز و بدون تفرقه توصيه کرده و به نسل آينده سياسيون نيز توصيه کرده که مراقب باشند همانند سياسيون فعلی پای آنها به حرام نلغزد.

سید «باقر علوی» در پایان گفت: مرحوم حضرت آیت الله خوئی چند سال پیش از درگذشتش سفارش کرده بود که بزرگ ترين استاد درس خارج در آن موقع يعنی حضرت آیت الله سيستانی بر جنازه او نماز بگذارد. حضرت آیت الله سیستانی هم با نماز خواندن بر پيکر حضرت آیت الله خوئی، زعيم حوزه نجف شد.
 
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۲
خداوند عمری بسیار طولانی و با عزت به ایشان و به همه خدمتگزاران به اسلام عطا فرماید.
خدا بحق مادرش زهرا سلام الله عليه از عمر ما بكاهد و بر عمر اين مرجع ساده وبي الايشاضافه كند
هر چند كه خودم اهل تسنن هستم ولي درود خدا بر تمام مردان و زنان پاكي(چه شيعي چه سني)كه انسان چون زندگي آنان را مي بيند آيينه زندگي رسول خدا و اصحاب پاكش را تجلي مي كند ...چه نعمتي سزاوارتر از اين كه دعاي رحمت مومنان قبل از مرگ نصيبتان شود ... خداوند همواره روحتان را شاد نمايد.
خداوند ایشان را عمر طولانی و پرخیرو برکت مرحمت فرماید و ذخیره ای تا ظهور حضرت ولی عصر قرار دهد.
خداوند سایه پایه های با صلابت این ستونهای قوی اسلامی را از سر ما کم نکند.
خداوند اين مرجع عظيم الشان را حفظ فرمايد
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم