بازدید 1264
یونان برای انجام هرکاری که برای ارتقای رقابت و قرار دادن مساله اشتغال در بطن دلمشغولی های سیاسی و بازگشت به دوره رشد اقتصادی لازم است آماده شده است.
کد خبر: ۱۷۸۳۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۰ - ۰۹:۰۵ 21 July 2011
 وزیر کار سابق دولت ژرژ پاپاندرئو نخست وزیر یونان در گفتگو با شبکه تلویزیونی یورونیوز گفت: مردم یونان احساس می کنند از طبقه سیاسی به انان خیانت شده است.
 
لوکا کاتسلی که در سالهای دو هزار و نه و دو هزار و ده وزیر اقتصاد یونان بود و تحصیلات اقتصادی خود را در امریکا سپری کرده است در این باره که آیا همچنان به یورو و منطقه پولی یورو اعتقاد دارد یا نه گفت: من به یورو و منطقه پولی یورو اعتقاد دارم.
 
اما حمایت از منطقه پولی یورو در روزها و هفته های آینده به اراده رهبران سیاسی اروپا بستگی دارد برای اینکه تدابیر مناسبی برای حمایت از منطقه پولی یورو و ایجاد ثبات مالی در این منطقه اتخاذ کنند.
 
وزیر کار سابق یونان در این باره که بحران سیاسی چه تاثیری بر افکار عمومی و جامعه این کشور گذاشته است گفت: می توان گفت که مردم احساس می کنند مدتها فراتر از امکاناتشان زندگی کرده اند و اکنون باید سخت تر کار کنند و اینکه احساس می کنند طبقه سیاسی یونان به آنها خیانت و آنها را قربانی کرده است.

زمانی که چنین بحرانی ایجاد می شود مردم خشمگین می شوند و بودجه های خانوادگی کاهش می یابد. وی افزود: پرونده خصوصی سازی در یونان، پرونده ای قدیمی است و اصلاحات ساختاری بسیار فراتر از خصوصی سازی خواهد بود.

اما خصوصی سازی بخش مهمی از برنامه ارتقای رقابت است.

شکی در این نیست که بیشتر یونانی ها حرفی درباره برنامه معتبر خصوصی سازی نخواهند داشت اما این خصوصی سازی باید کاملا شفاف و مسئولانه باشد برای اینکه سهام های داده شده به مردم به قیمت منطقی عرضه شود.
 
کاتسلی در این باره که یونان باید سالها شاهد اصلاحات سخت باشد و اینکه آیا این کشور برای تحمل این سختی ها آماده شده است یا نه گفت: یونان برای انجام هرکاری که برای ارتقای رقابت و قرار دادن مساله اشتغال در بطن دلمشغولی های سیاسی و بازگشت به دوره رشد اقتصادی لازم است آماده شده است.

برای تحقق این اهداف ما به حمایت اروپا نیازمندیم زیرا ما به تنهایی نمی توانیم بدهی هایمان را مدیریت کنیم.

باید برای این مشکلات، راه حلی اروپایی پیدا کرد.

ما به تقسیم عادلانه بار بدهی ها و تغییر سیاست ها نیازمندیم به نحوی که اوضاع بهبود یابد و بار بدهی ها به طور عادلانه بین همه تقسیم شود.

با مبارزه با فرارهای مالیاتی و بهبود زیرساخت های تولید ما یونان را بازسازی خواهیم کرد و باعث بازگشت سرمایه گذاری ها به کشورمان خواهیم شد.

این همان چیزی است که ما به آن نیازی واقعی داریم.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه جنگ قره باغ علیرضا رزم حسینی عیسی آل کثیر هفته دفاع مقدس مصطفی ادیب
آخرین اخبار