بازدید ۱۶۱۶۶
۲
رييس‌جمهور در ادامه تاكيد كرد: ما به دنبال الگوي اسلامي ايراني هستيم؛ اسلامي به اين مفهوم كه هدف و الگويمان اسلامي باشد و ايراني به اين مفهوم كه با روش‌هاي ايراني كشور را بسازيم، كه البته بحث ديگري وجود دارد به نام اسلام ايراني كه آن را در جاي ديگري باز خواهم كرد. وي ادامه داد: مفهومي كه ما از ولايت مي شناسيم بر اساس فهم ايراني از اسلام است، نتيجه اين فهم از اسلام در طول 1400 سال فردي مانند امام خميني است، در حالي كه نتيجه اسلام ديگران نتيجه ديگر است.
کد خبر: ۱۵۱۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۱ 03 March 2011
رييس جمهور كشورمان در دومين روز از سفر استاني خود به لرستان در جمع مديران اين استان گفت:‌ قدر فرصت خدمت رساني را بدانيد، معتقدم انبياء و اوليا آمده‌اند تا بشر را به جامعه موعود برسانند و انقلاب ما هم در همين خط سير است.

به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا به لرستان، دكتر محمود احمدي‌نژاد ادامه داد: صرفنظر از حوادثي كه در يكي دو ماه اخير اتفاق افتاده است، يك جريان عظيم در بدنه جوامع ايجاد شده است و در حال حركت به سوي بازگشت به خط اصيل الهي و انساني است و انقلاب ما مقدمه آن اتفاق عظيم است كه پيامبران وعده آن را داده بودند. آن اتفاق آخري كه وعده داده بودند شروع شده است و ما در دل آن اتفاق آخر هستيم و فرصت خدمت گذاري را يافته‌ايم و بايد قدر آن را بدانيم.

رييس جمهور افزود: امروز ساخت يك سد،‌ يك ورزشگاه و يا يك ساختمان يك حركت انقلابي است، چون دشمنان ما وقتي اين كارها را انجام مي‌دهند آن را به عنوان سند حقانيت انديشه خود معرفي مي‌كنند. آنها تبليغ كرده‌اند كه با انقلابي كه در ايران اتفاق افتاده است كشور ما ديگر امكان رسيدن به قله‌هاي علم و پيشرفت را ندارد، حالا اگر ما كاري كنيم كه نشان دهيم ملتي با آرمان هاي الهي حركت كرده است و دنيا را ساخته است، منطق آنها با شكست مواجه مي‌شود.

وي گفت: علت فشارهايشان در موضوع هسته‌اي نيز به خاطر اين است كه مي‌خواهند جلوي تجلي انديشه ايراني را بگيرند و نگذارند كه دنيا بفهمد با اين انديشه مي‌توان هم دنيا را ساخت و هم مسير تعالي و رشد الهي را طي كرد.

احمدي‌نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مشكلات پيش روي استان لرستان براي رشد و پيشرفت گفت: ما بايد تلاش كنيم در استان لرستان فاصله‌ها جبران شود، من نسبت به پيشرفت اين استان حساسيت دارم چون اين مردم استان همواره مورد بغض مستكبران بوده‌اند و سركوب و تحقير شده‌اند چرا كه روحيه استكبارستيزي و طاغوت ستيزي داشته‌اند، بر همين اساس بايد تلاش كنيم فاصله ايجاد شده در عمران و آباداني در اين استان نسبت به ساير نقاط كشور جبران شود. اين استان نياز به جهش دارد و كار كنيد تا بتوانيد اين جهش را ايجاد كنيد.

رييس جمهور خطاب به مديران استان لرستان يادآور شد:‌ براي ساختن اين استان يكي از نكات اساسي نگاه مديران است؛ شما كجا را هدف قرار داده‌ايد؟ اگر هدف‌تان پايين باشد فرصت فعاليت براي مردم كم مي‌شود، اهداف‌تان را بالا بگيريد تا فضاي تصميم‌گيري ها باز شود و فرصت‌ها و استعدادها شكوفا شود. بايد تصويري از اين استان نشان دهيد كه هركس آن را مي‌بيند مجذوب شود. فضاي كار و تلاش را پرنشاط كنيد وبا تشكيل جلسات راه‌هاي افزايش سرمايه‌گذاري در اين استان را پيدا كنيد.

به نظر من در عرض چند سال مي‌توان در اين استان جهش ايجاد كرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به مديران اين استان تاكيد كرد كه مردم‌دار باشند و گفت:‌ مردم ما را سر كار آورده‌اند، دستگاه‌هاي اجرايي بايد پناهگاه مردم باشد، ما نوكر مردم هستيم و عناوين ما اعتباري است. واقعيت اين است كه مردم ما را استخدام كرده اند تا برايشان كار كنيم، اگر چنين احساسي داشته باشيم ديگر نمي توانيم وقتي كار هست بنشينيم و استراحت كنيم. با اين نگاه مي‌بينيم كه چگونه مشكلات برطرف مي‌شود.

به گزارش ايسنا، احمدي‌نژاد در ادامه با تاكيد بر اين مهم كه البته بايد براي مسائل كلان استان برنامه‌ريزي كرد، خاطرنشان ساخت: اما نبايد برنامه‌ريزي ما را از رسيدگي به مسائل و مشكلات مردم غافل كند، مشكلات مردم را مشكلات خود بدانيم و براي حل آنها تلاش كنيم، گاهي مشكلات يك خانواده با 300 هزار تومان برطرف شود. هم‌چنين ممكن است سرنوشت تحصيلات يك دانشجو به چندصد هزار تومان شهريه‌اي باشد كه ندارد بدهد، مي‌توان با صرفه‌جويي بسياري از اين مسائل را برطرف كرد. چه كسي مي گويد بودجه كم است؟ اگر بودجه كم است چرا دائم دكورها و ماشين‌ها عوض مي‌شود. نيت خود را صاف كنيد مي بينيد كه محدوديت منابع مالي حل مي‌شود، كسي كه براي خدا و با اخلاص حركت كند منابع مالي تابع او مي‌شود.

احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين‌كه شما مي خواهيد استان را بسازيد چه الگويي داريد؟ گفت:‌ الگويي هم اكنون به ما معرفي مي‌كنند همان الگوي توسعه است كه غربي‌ها آن را دنبال مي‌كنند. يعني قرار است ما هم مثل آنها شويم اين همان استعمار فرامدرن است. اگر ما مي خواهيم كه مثل آنها شويم بدبخت هستيم.

وي ادامه داد: هم اكنون در آمريكا در برخي ايالت‌ها تظاهرات، تحصن و اعتراض وجود دارد، اما اجازه نمي‌دهند اين خبرها پخش شود. طوري وانمود مي‌كنند كه آنجا بهشت برين است. البته براي سرمايه داران بهشت است؛ آيا ما مي‌خواهيم به جايي برسيم كه خانواده‌هاي ما مثل آنها شوند؟ آيا ما مي‌خواهيم به جايي برسيم كه مملكت‌مان را به دست صهيونيست‌ها بدهيم؟ البته چنين نيست؛ ما به دنبال جامعه مهدوي هستيم پس روش‌هايمان هم با آنها فرق دارد.

رييس‌جمهور در ادامه تاكيد كرد: ما به دنبال الگوي اسلامي ايراني هستيم؛ اسلامي به اين مفهوم كه هدف و الگويمان اسلامي باشد و ايراني به اين مفهوم كه با روش‌هاي ايراني كشور را بسازيم، كه البته بحث ديگري وجود دارد به نام اسلام ايراني كه آن را در جاي ديگري باز خواهم كرد.

وي ادامه داد: مفهومي كه ما از ولايت مي شناسيم بر اساس فهم ايراني از اسلام است، نتيجه اين فهم از اسلام در طول 1400 سال فردي مانند امام خميني است، در حالي كه نتيجه اسلام ديگران نتيجه ديگر است.

احمدي‌نژاد در ادامه گفت:‌ در همين استان لرستان 5 هزار سال پيش تمدن وجود داشته است و بقاياي ساختمان ها و اماكن آنها وجود دارد، روش ايراني متكي بر ابتكارات ايراني و استفاده از منابع طبيعي است.

وي گفت: البته تصويب شده است كه تعدادي كارخانه به اين استان بيايد، اما صنايع مادر و كارخانه‌ها به تنهايي نمي‌توانند مشكل اشتغال را حل كنند، بايد به صنايع پايين دست توجه كرد. از محيط زيست لرستان مثل جنگل‌هاي بلوط به خوبي مي‌توان براي اشتغال‌زايي استفاده كرد. شما با تشكيل جلسات و استفاده از صاحب نظران كشاورزي استان را با روشن‌هاي جديد متحول كنيد شما مي‌توانيد الگوهاي جديد بسازيد و ارائه دهيد.

احمدي‌نژاد گفت:‌ بايد از استعدادها، ‌فهم و روش‌هاي خود استفاده كنيم و البته از فناوري‌ها نيز بهره ببريم و الا در غير اين صورت اگر صدها سال هم بدويم باز هم از غربي‌ها عقب خواهيم بود، در تمام عرصه‌ها همين طور است، حتي در عرصه سياسي هم تا وقتي از مسير آنها تبعيت مي‌كنيم از آنها عقب هستيم، آنها حق وتو دارند و ما بايد اين نظامات را بهم بزنيم، در عين حال اعلام مي‌كنيم كه اهل تعامل هستيم.

رييس جمهور در پايان گفت: از مديران استان انتظار دارم كه همت كنند و الگوي ايراني را ارائه دهند.

رييس جمهور تا دقايقي بعد در جمع منتخبان استان حاضر خواهد شد و با آنها سخن خواهد گفت.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۲
اسلام اسلام است,و در قران مجید نفرمودند اسلام ايراني یا اسلام عربی یا اسلام دیگر,
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۲
اسلام ایرانی - زنده باد احمدی نژاد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا شهرستان خوی مصوبه مولدسازی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب
وب گردی