بازدید 9086
۱

جزییات پیگیری واریز مرحله سوم سود سهام عدالت

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از پیگیری عدم پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت با حضور مسئولان مربوطه در کمیسیون متبوعش خبر داد.
کد خبر: ۱۲۴۶۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۵ 07 July 2024

به گزارش تابناک، جعفر قادری نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت، گفت: مسئولان دولتی عنوان کرده بودند که تا پایان خرداد و پیش از پایان عمر دولت سیزدهم این موضوع تعیین تکلیف و سود مرحله سوم سهام عدالت به حساب دارندگان این سهام پرداخت می‌شود که تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: با توجه به شکل‌گیری کمیسیون اقتصادی و انتخاب هیئت رئیسه آن، در اولین جلسه کمیسیون که پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه برگزار خواهد شد با دعوت از وزیر اقتصاد و تیم اقتصادی دولت این موضوع پیگیری و از مسئولان مربوطه خواهیم خواست تا گزارشی درباره آخرین وضعیت مرحله سوم سود سهام عدالت به اعضای کمیسیون گزارش دهند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه شرکت‌های باقی مانده باید سود سهام عدالت را پرداخت کنند و ما از مسئولان می‌خواهیم که در گزارش خود درباره دلیل تاخیر در پرداختی‌ها و اگر تخلفی صورت گرفته، گزارش دهند، ادامه داد: کمیسیون اقتصادی موضوع عدم پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت و حق سهامداران خرد را پیگیری خواهد کرد تا به نتیجه برسد.

قادری بیان کرد: علاوه بر موضوع سود سهام عدالت، در چند وقت اخیر موضوعاتی در بازار ارز، بازار سرمایه و . ... افتاده است که این موضوعات را هم پیگیری خواهیم کرد.

 انتهای آذر ماه سال گذشته بود که مرحله اول عملکرد مربوط به سال مالی 1401 شرکت‌ها به حساب سهامداران واریز شد، مرحله دوم واریز سود سهام عدالت هم 24 اسفندماه بود؛ سودی که بنابر اعلام سازمان بورس در مرحله دوم دارندگان سبد سهام عدالت 492 هزار تومانی مبلغ 446 هزار تومان، 532 هزار تومانی مبلغ 482 هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی 906 هزار تومان سود دریافت کردند.

اما به دلیل بدقولی برخی شرکت‌ها، واریز این سود در دو مرحله انجام نشد و به مرحله سوم کشیده شد، بنابراین سود سهام عدالت سال 1401 در اسفند سال 1402 واریز شد اما باقیمانده دیگری نیز وجود دارد که باید به حساب سهامداران واریز شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
دیگه کی
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم