بازدید 1944
۱

مقابله با زنان را عمق راهبردی جدید معرفی نکنید

کنایه یک حقوقدان به سعید جلیلی: نمی‌توان در زمانی که حفظ امنیت مساله اساسی کشور است مقابله با زنان را عمق راهبردی جدید معرفی کرد.
کد خبر: ۱۲۴۵۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۱ 02 July 2024

کنایه یک حقوقدان به سعید جلیلی: نمی‌توان در زمانی که حفظ امنیت مساله اساسی کشور است مقابله با زنان را عمق راهبردی جدید معرفی کرد

به گزارش تابناک به نقل از اعتمادآنلاین؛ نمی‌توان در زمانی که حفظ امنیت کشور و تأمین حقوق عمومی مردم برای فراهم کردن حق حیات بهتر ملت ایران مساله اساسی کشور است، مقابله با زنان ایران را عمق راهبردی جدید معرفی کرد. 

صالح نیکبخت در یادداشتی با تیتر «التزام پزشکیان به حفظ حقوق شهروندی» در روزنامه اعتماد نوشت: شورای نگهبان فقط وظیفه احراز صلاحیت نامزدهای ریاست‌جمهوری را دارد، احراز توانایی و شایستگی کاندیداها در تصدی این مقام به عهده انتخاب‌کنندگان است که از حقوق شهروندی خود بهره جسته و اشخاص توانا را گزینش می‌کنند. نخستین حق شهروندی ایرانیان حق انتخاب حکمرانان است. این ملت است که با توجه به شناخت خود از سوابق عملی کاندیداهای ریاست‌جمهوری، باید شایستگان را انتخاب کنند و اداره امور کشور را به او بسپارند.

بدیهی است، مردم به ظواهر کاندیداها و ادعاها و سخنرانی‌های آنان بسنده نمی‌کنند بلکه آنچه برای آنان اهمیت دارد؛ توانایی نامزد و سوابق کاری و مدیریتی وی در بخش‌های کلان اجرایی و به عبارتی دیگر توانمندی آنان در عمل و اجرا است. در 40 سال گذشته مردم همواره تلاش کرده‌اند به اشخاصی به عنوان رییس‌جمهور کشور رأی بدهند که دارای سابقه اجرایی درخشان و به اصطلاح عیان بودن آزمون شایستگی آنان است. 

شوربختانه همیشه افراد با سوابق درخشان اجرایی احراز صلاحیت نشده‌اند. چنانکه بعضی کاندیداها فاقد هرگونه سابقه اجرایی در امور داخلی حتی در سطح اداره یک مدرسه یا تصدی  یک اداره در سطح شهرستان می‌باشد. تصدی عناوینی چون دبیری شورای عالی امنیت ملی یا عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر شوراها و کمیسیون‌ها یا مستقیما در وزارتخانه‌ای تصدی مقام مدیرکلی یا معاونت بدون اینکه سلسله مراتب اداری را طی کند عیار توانمندی در اداره کشور نیست. تصدی امور اجرایی همواره با مشکلات روبه‌رو است. همزمان نیاز به دانش و تجربه و اتخاذ تصمیم شایسته دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۱
باید با بی حجابی و اشاعه فساد با قاطعیت مبارزه کرد و کوتاه امدن هم در کار نباشد این خواست اکثیرت مردم از رییس جمهور آینده است واقعا وضعیت بی حجابی در شهرها به فاجعه تبدیل شده است
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم