بازدید 1581
۱

هزینه ای جداگانه برای خدمات جانبی مدارس غیردولتی!

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: سقف و کف شهریه تمام مدارس مشخص است و میانگین شهریه مدارس غیردولتی از ۱۰ میلیون تا ۸۰ میلیون تومان است البته برخی مدارس شهریه ۸۰ تا ۹۵ میلیون تومانی را درخواست داده‌اند که هنوز به توافق نرسیدیم.
کد خبر: ۱۲۴۵۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷ 01 July 2024

خدمات جانبی مدارس غیردولتی هزینه‌ای مجزا از شهریه دارد

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، احمد محمودزاده، رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شهریه مدارس برای سال تحصیلی جدید براساس مواد 15 و 16 قانون تاسیس مدارس غیردولتی به استان‌ها ابلاغ شد، اظهار کرد: در ماده 15 قانون، 7 آیتم برای تعیین شهریه ابلاغ شده است.

در ماده 15 آمده است: الگوی تعیین شهریه مدارس و الگوی تعیین شهریه مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی با توجه به دوره تحصیلی، سطح آموزشی و پرورشی، برنامه سال تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه، فضای فیزیکی و تجهیزات و شرایط منطقه‌ای و رتبه‌بندی سالانه مدارس و نرخ تورم رسمی کشور که از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌شود، توسط شورای سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی تهیه می‌شود.

وی افزود: مدارس بر این اساس آیتم‌های مدنظر خود را  در سامانه بارگذاری می‌کنند که توسط منطقه بررسی و تأیید می‌شود و در صورت تأیید توسط استان ابلاغ خواهد شد البته اگر موسس مدرسه اعتراض داشته باشد می‌تواند آن را منعکس کند و اگر در حق مدرسه اجحاف شده باشد افزایش شهریه را اعمال خواهیم کرد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: هزینه سرویس، غذا، میان وعده و لباس فرم خارج از شهریه مدارس است همچنین برخی مدارس ممکن است بابت فعالیت‌های آموزشگاهی مانند کلاس زبان شهریه‌ای دریافت کنند. برخی مؤسسان این ارقام را با هم جمع و به عنوان شهریه کلی مدرسه اعلام می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته 250 مدرسه غیردولتی به دلیل شهریه تعطیل شدند و والدین می‌توانند از طریق سامانه مشارکت‌ها ارقام بالای شهریه مدارس غیردولتی را گزارش کنند، بیان کرد: شهریه خدمات جانبی همچون سرویس، غذا و لباس فرم باید براساس عرف و قیمت‌گذاری دستگاه‌های مربوطه باشد همچنین منوی غذای مدارس باید متناسب با محیط آموزشی باشد و اگر خانواده‌ای غذای متفاوت‌تری می‌خواهد آن را در خانه برای فرزندش تأمین کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
مدارس غیر انتفاعی نماد بی عدالتی محض در ایران است که هیچ جای دفاع ندارد
انها را تعطیل کنید و همه را دولتی کنید مثل قبل از انقلاب
مدارس خود گردان و یا هیات امنایی الگوی خوبی برای تامین کسر بودجه اموزش و پرورش است
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم