بازدید 2839
۴

ادعای عجیب نیکی هیلی علیه ایران، روسیه و چین

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل که به اراضی اشغالی فلسطین سفر کرده مدعی شد که ایران، روسیه و چین در انجام عملیات ۷ اکتبر (طوفان‌الاقصی) نقش داشته‌اند.
کد خبر: ۱۲۳۹۶۱۹
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۶ 27 May 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از همشهری نیکی هیلی برای بازدید از محله‌هایی که در روز ۷ اکتبر هدف حمله قرار گرفته‌اند به فلسطین اشغالی سفر کرده است.

«دنی دانون»، عضو حزب لیکود در این بازدید همراه نیکی هیلی بود. او گفت: «نباید تصور کنیم که این اتفاق فقط در اسرائیل رخ می‌دهد. اگر ما به اندازه کافی خودبزرگ‌بین باشیم همین اتفاق می‌تواند عیناً در آمریکا هم رخ بدهد.»

وی در ادامه گفت: «۷ اکتبر توسط ایران طراحی شد. اطلاعات روسیه به آن کمک کرد و پول چین آن را تقویت کرد.»

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) «طوفان الاقصی» را آغاز کرد. حماس می‌گوید این عملیات در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی اجرا شد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه بر کشتن رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

اسرائیل در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد. بیش از ۳۵ هزار فلسطینی در حملات اسرائیل به شهادت رسیده‌اند.

هیلی در ادامه گفت: «چین همیشه به ایران کمک مالی کرده است. اطلاعات روسیه به آنها کمک کرده بفهمند هر چیزی در کجا قرار دارد. ایران به آنها (نیروهای حماس) کمک کرد آموزش ببینند. بنابراین مسئله حماس نیست. اینها همه قاتل و هم‌دست هستند.»

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل اضافه کرد: «اگر واقعاً قصد داریم این اتفاق یک بار دیگر رخ ندهد باید با خودمان صادق باشیم و بگوییم که چه کسی این کار را انجام داد.»

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۴
مدعی شد که ایران، روسیه و چین در انجام عملیات ۷ اکتبر (طوفان‌الاقصی) نقش داشته‌اند.

کار خوبی کردن که دست داشتن، دستشون درد نکنه
اینها فقط تبلیغات قبل از انتخابات است. برای اسرائیل ذایه دلسوز تر از مادر شده است. خانم هیلی خرابه ها بوجود آمده در غزه را از سطح کره ماه هم می توان مشاهده نمود .
حداقل در مورد روسیه خیلی بیراه نمیگویدچون اگر دقت کرده باشید تمام موفقیت های روسیه در جنگ اوکراین برمیگردد به زمان بعد از شروع جنگ نتایاهو با حماس ومردم غزه وگرفتار شدن امریکا در این ماجرا واز اولویت افتادن اوکراین
چشمان این زن من را یاد جادوگران و شیطونک ها می اندازه
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم