بازدید 15962

لاشه بالگرد رئیس جمهور چگونه پیدا شد؟

رئیس جمعیت هلال احمر با رد دریافت کمک خارجی برای یافتن لاشه بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهانش گفت: عملیات جست و جو کاملا توسط نیروهای امدادی ایران و پهپادهای ایرانی انجام شد و امدادگران ایرانی بودند که حدود ساعت ۵ صبح امروز لاشه بالگرد را مشاهده کردند.
کد خبر: ۱۲۳۸۲۸۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۲ 20 May 2024

پیرحسین کولیوند روز دوشنبه و پس از پایان عملیات جست و جو و تفحص برای یافتن پیکر شهدای سانحه سقوط بالگرد حامل آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور و همراهانش اظهار داشت: در این عملیات که ساعت‌ها به طول انجامید نیرو‌های امدادی از دستگاه‌های مختلف اعم از آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس، سپاه، بسیج، ارتش، نیرو‌های مردمی و محلی و همچنین گروه‌های جهادی همکاری داشتند.

وی با بیان اینکه منطقه عملیاتی، منطقه وسیع و گسترده بود و شرایط آب و هوایی حاکم بر منطقه شرایط را سخت کرده بود، افزود: منطقه محل جست و جو بسیار وسیع و در عین حال میدان دید بسیار کم بود، اما با وجود این مشکلات عملیات تعطیل نشد هرچند سبب کندی عملیات شد.

کولیوند با بیان اینکه مه گرفتگی شدید و شرایط عمومی محل حادثه و همچنین تاریکی شب، کار را برای گروه‌های امدادی سخت کرده بود، اظهار داشت: سرانجام پس از ساعت‌ها جست و جود ۵ صبح لاشه بالگرد توسط امدادگران از فاصله ۲ کیلومتری مشاهده شد و ۴۰ دقیقه زمان برد تا اجساد شهدا کشف و جداسازی شد تا توسط آمبولانس‌ها به معراج شهدای تبریز منتقل شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با قدردانی از همراهی همه تیم‌های امدادی بویژه رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، افزود: امدادگران برای جست و جو از جان مایه گذاشتند و حتی نقاطی را که ممکن بود جان خود را در عملیات از دست بدهند، تفحص کردند.

وی با بیان اینکه بالگرد در ارتفاع ۲۵۰۰ کیلومتری آسیب دیده بود، افزود: حدود نیم ساعت پیش عملیات انتقال اجساد به آمبولانس‌ها به اتمام رسید.

کولیوند در ادامه با بیان اینکه در مجموع ۲ هزار نفر از همه گروه‌ها در این عملیات مشارکت داشتند، افزود: با انتقال اجساد به تبریز، این عملیات به پایان رسید.

وی خاطر نشان کرد: همدلی و اهتمام همه گروه‌ها و عزم آنان برای رسیدن به نتیجه مشهود بود و امدادگران حتی یک ثانیه استراحت نکردند.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: عملیات شناسایی کاملا توسط نیرو‌های امدادی ایران صورت گرفت و هیچ کمک خارجی نداشتیم و اینکه گفته شده از نیرو‌های خارجی کمک گرفته شده، شایعه بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم