بازدید 1206

تحصن مخالفان نتانیاهو در مقابل پارلمان در بیت‌المقدس

مخالفان نتانیاهو مجددا به خیابان‌های شهر‌های مختلف اسرائیل آمدند و تعدادی از آن‌ها در مقابل پارلمان چادر زده‌اند. آن‌ها شب را در چادر سپری کردند تا بر خواست خود مبنی بر کناره‌گیری بنیامین نتانیاهو تاکید کنند.
کد خبر: ۱۲۲۹۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۸ 02 April 2024

 به گزارش تابناک به نقل از بی بی سی، تحصن چهار روزه صد‌ها نفر از مخالفان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در مقابل کنست (پارلمان اسرائیل) که از دیروز شروع شد امروز هم ادامه یافته است.
 

 مخالفان نتانیاهو شنبه شب مجددا به خیابان‌های شهر‌های مختلف اسرائیل آمدند و تعدادی از آن‌ها در مقابل پارلمان چادر زده‌اند.

آن‌ها دیشب را در چادر سپری کردند تا بر خواست خود مبنی بر کناره‌گیری بنیامین نتانیاهو تاکید کنند.

مخالفان نتانیاهو عملکرد او در واکنش به حمله حماس در حدود شش ماه پیش را غیرقابل قبول می‌خوانند و خواهان کناره‌گیری وی و برگزاری انتخابات زودهنگام هستند.

شب گذشته ده‌ها هزار تظاهرکننده در آنچه که بزرگترین تظاهرات ضد دولتی از زمان آغاز جنگ در غزه توصیف شده، شرکت کردند.

نتانیاهو می‌گوید برگزاری انتخابات اسرائیل را برای ماه‌ها فلج خواهد کرد و او مصمم است حماس را شکست دهد و همه گروگان‌ها را به خانه بازگرداند.

نخست وزیر اسرائیل شب گذشته و همزمان با تظاهرات مخالفان دولت برای درمان فتق خود تحت عمل جراحی گرفت. او بعد از جراحی گفت خیلی زود به سر کار برمی‌گردد.

در بیت‌المقدس مخالفان دولت بلوار بگین که اصلی‌ترین خیابان شمال به جنوب این شهر است را مسدود کردند.

به جز شعار‌ها و پلاکارد‌های درخواست استعفای نتانیاهو و برگزاری انتخابات زودهنگام بود، آن‌ها همچنین درخواست یک توافق فوری بر سر آزادی ۱۳۴ گروگان باقی مانده در دستان حماس - گروگان‌هایی که معلوم نیست دقیقا چه تعداد از آن‌ها هنوز زنده مانده‌اند.

جرمی بوئن، سردبیر ارشد بخش بین‌الملل بی‌بی‌سی که برای تهیه گزارش از تظاهرات روز یکشنبه به بیت المقدس رفته می‌گوید عدم پذیرش هرگونه مسئولیتی در قبال حمله هفتم اکتبر، یکی از علل اصلی حضور هزاران معترض خشمگینی بود که روز یکشنبه به خیابان‌های بیت المقدس آمده بودند.

با این حال، نتانیاهو پیش از عمل جراحی در روز یکشنبه و در حالی که هنوز معترضان خیابان‌ها را ترک نکرده بودند، یک بار دیگر درخواست برای برگزاری انتخابات زودرس را رد کرد و بر تصمیم خود برای حمله به حماس در شهر رفح تاکیدی دوباره کرد.

اوایل روز دوشنبه دفتر وی اعلام کرد که عمل جراحی موفقیت آمیز بوده و نتانیاهو «در وضعیت خوبی قرار دارد و شروع به بهبودی کرده است».

بازداشت خواهر اسماعیل هنیه
در همین حال پلیس اسرائیل امروز اعلام کرد که خواهر اسماعیل هنیه، رهبر سیاسی حماس را بازداشت کرده است.

در بیانیه پلیس اسرائیل آمده است که این یک زن ۵۷ ساله به ظن ارتباط با حماس بازداشت شده است.

خواهر اسماعیل هنیه ساکن شهر تل شوا در جنوب اسرائیل است.

او اواخر روز دوشنبه در دادگاه حاضر خواهد شد.

اسماعیل هنیه در دوحه، پایتخت قطر زندگی می‌کند.

«عقب‌نشینی» اسرائیل از بیمارستان شفا
براساس گزارش‌ها نیرو‌های ارتش اسرائیل صبح امروز از بیمارستان شفا «عقب نشینی» کرده‌اند.

این مرکز پزشکی اولین بار دو هفته پیش و پس از آنکه ارتش اسرائیل اعلام کرد اطلاعاتی در اختیار دارد، که نشان می‌دهد حماس از آن به عنوان پایگاهی برای انجام حملات استفاده می‌کند، مجددا مورد حمله قرار گرفت.

درگیری‌های شدیدی در اطراف این بیمارستان که بزرگترین بیمارستان نوار غزه است، در هفته‌های اخیر گزارش شده است.

مقامات بهداشتی حماس و شاهدان عینی فلسطینی نیز گفته‌اند که تانک‌های اسرائیلی از این مجتمع بیمارستانی در شهر غزه «عقب نشینی» کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از خبرنگارش در منطقه این گزارش‌ها را تایید کرده است.

تا این لحظه مقامات ارتش اسرائیل در خصوص این خبر هیچ اظهارنظری نکرده‌اند.

ارتش اسرائیل قبلا گفته بود که در حال انجام «عملیات دقیقی» علیه حماس و مبارزان جهاد اسلامی در این بیمارستان بوده و ۲۰۰ نفر از اعضا این دو گروه را کشته است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که از زمان آغاز محاصره بیمارستان شفا، دست‌کم ۲۱ بیمار جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته او به ازای هر پانزده نفر فقط یک بطری آب در این بیمارستان وجود دارد و بیماری‌های مسری در حال گسترش است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی