بازدید 1292

آماده باش نیرو‌های امدادی در مناطق بارانی

جمعیت هلال احمر، به مسافران هشدار داد تا نکات ایمنی را برای سفر و تردد در مناطق غربی کشور که برای دو روز آینده بارش‌های رگباری و احتمال وقوع سیلاب در آن‌ها وجود دارد، رعایت کنند.
کد خبر: ۱۲۲۸۵۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۶ 24 March 2024


به گزارش تابناک، اطلاعیه ستاد نوروزی جمعیت هلال احمر به شرح زیر است:

۱. از مورخ ۲۴ اسفندماه لغایت صبح روز پنجم فروردین ماه ۱۴۰۳، بیش از ۸۰۰ مأموریت جاده‌ای توسط هلال احمر انجام که در این عملیات‌ها به ۱۱۵۳ نفر امدادرسانی شد.

۲. از ابتدای آغاز طرح نوروزی، نیرو‌های هلال احمر ۱۵۵۸ مصدوم سوانح و حوادث مختلف را در محل درمان و ۶۴۳ آسیب دیده را که نیاز به درمان تخصصی داشتند، به مراکز درمانی منتقل کرد.

۳. نیرو‌های نجاتگر هلال احمر در ایام نوروز با به کارگیری تمامی ظرفیت‌ها، موفق به نجات جان ۱۳۴ حادثه دیده تصادفات جاده‌ای شدند. این تعداد در عملیات‌های فنی رهاسازی از خودرو‌های تصادفی نجات پیدا کردند.

۴. با توجه به شرایط جوی نامساعد در برخی مناطق کشور، هلال احمر تا به امروز ۲۱۸ نفر از شهروندانی را که در معرض خطر حوادث جوی بودند به مناطق امن منتقل و برای ۹۷۴ نفر اسکان اضطراری فراهم کرد.

۵. با توجه به هشدار‌های صادره از سوی سازمان هواشناسی و بارش‌های پیش بینی شده برای امروز و فردا به ویژه در نواحی غربی کشور و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد لرستان و خوزستان، توصیه می‌شود که هموطنان ترجیحاً سفر‌های خود به این نواحی و استان‌ها را به تعویق بیندازند و در صورت الزام به سفر قطعاً وضعیت جوی را رصد و با اطلاع از وضعیت محور‌های مسیر حرکتی اقدام به سفر کنند.

۶. شهروندان در صورت مواجهه با آبگرفتگی‌ها در محور‌های مواصلاتی به هیچ عنوان اقدام به عبور از مناطق ناامن نکنند و در اقامتگاهی مناسب تا رفع مخاطره توقف و تجهیزات ایمنی برای خود، خانواده و خودرو به همراه داشته باشند.

۷. در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه و سوانح جوی سریعاً با شماره ۱۱۲ تماس حاصل و موارد را به جمعیت هلال احمر اعلام کنید.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل