بازدید 3976

رسانه عبری: بحران امنیتی اسرائیل به مرکز منتقل می‌شود

به اعتقاد یک رسانه عبری زبان با وجود آن که جنگ در غزه مورد توجه رسانه‌ها قرار دارد، اما شمار نظامیانی که در کرانه باختری مشغول هستند بیشتر از غزه است.
کد خبر: ۱۲۲۸۵۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۴ 24 March 2024


به گزارش تابناک، روزنامه یدیعوت آحارانوت در شماره امروز یکشنبه خود با اشاره به چالش‌های امنیتی رژیم صهیونیستی نوشت: در کنار جنگ در غزه، شاهد عملیات و اقدامات در طول مرز با اردن هستیم در حالی که پروژه دیواری حایل به حال خود رها شده و روز به روز بار مشکلات امنیتی بر نظامیان اسرائیلی افزایش پیدا می‌کند.

«یوسی یهوشع» تحلیل‌گر نظامی روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارانوت در این رابطه نوشت: بعد از کاهش شمار یگان‌های فعال در نوار غزه، امروز شاهد افزایش شمار نظامیان در کرانه باختری هستیم به نحوی که شمار گردان‌های لشکر قدس لشکر کرانه باختری به 20 گردان رسیده است.

به اعتقاد این تحلیل‌گر صهیونیست، صرف اعلام این آمار هم می‌تواند واقعیت‌های شکل گرفته در برهه اخیر را نمایان سازد، به دلایل مختلفی فرماندهی مرکزی (رژیم صهیونیستی) اهمیتی بیش از گذشته برای مقابله با تروریسم (مبارزات فلسطینیان) پیدا کرده است، جریانی که در یهودا و سامره و در منطقه مرزی با اردن سر بلند کرده است و بر خلاف خواست مسئولین سیاسی و ریاست ستاد ارتش در ابتدای جنگ که به دنبال تمرکز بر جنگ غزه بودند، مجبور شده‌اند با این مناطق هم تعامل داشته باشند.

در کنار آن دو حادثه اخیری که در یهودا و سامره (کرانه باختری) رخ داد نیز نشان از حجم چالشی است که در این منطقه شکل گرفته است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است از زمان آغاز جنگ علیه نوار غزه ارتش اسرائیل با همکاری شاباک بیش از 3600 فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کرده است که حدود 1600 نفر از آنها از اعضای حماس بوده و مقادیر زیادی سلاح نیز از این مناطق کشف شده است با این حال از آن زمان تا به امروز نظامیان اسرائیلی در این منطقه نیز در حال آماده باش کامل به سر می‌برند.

تحلیل‌گر صهیونیست سپس به شرایط امنیتی در طول مرز با اردن پرداخته و با اشاره به دستگیری دو فرد مسلح که از خاک اردن وارد (فلسطین اشغالی) شده بودند، نوشت: طی 2 سال گذشته هشدارهای جدی در رابطه با شرایط امنیتی در طول مرز با اردن وجود داشته است که سال گذشته بر شدت آن افزوده شده است، به تدریج درجه حرارت مرز با اردن هم رو به افزایش است و شمار تیم‌‌هایی که تلاش دارند از این مرز طولانی که از ایلات آغاز و تا مرز با سوریه امتداد دارد، عبور کنند هم رو به افزایش است.

همین امر باعث می‌شود تا ارتش اسرائیل مجبور شود حجم نیروهای خود را در طول مرز افزایش دهد و به خودی خود بار بیشتری بر دوش ارتش اسرائیل قرار داده می‌شود.

در شرایطی که تلاش می‌شود شمار نیروهای ارتش اسرائیل در نوار غزه کاهش پیدا کند اما دستوراتی که به یگان‌های ارتش اسرائیل برای انتقال به دیگر مناطق داده شده نشان می‌دهد که ارتش اسرائیل چقدر نیازمند افزایش نیروی انسانی است، امروز ارتش اسرائیل به افزایش فورد حدود 7 هزار نیروی نظامی نیاز مبرم دارد.

ادامه استفاده ارتش اسرائیل از نیروهای احتیاط هم امکان پذیر نیست، چه به دلیل هزینه‌های اقتصادی هنگفتی که به همراه دارد و چه به خاطر مشکلات قانونی که این امر به همراه خواهد داشت، به هر شکل یکی از این راهکارها برای کاهش فشار بر ارتش اسرائیل، اجرایی کردن قانون الزامی کردن خدمت سربازی برای یهودیان افراطی است.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار