بازدید 6677

سکه طلا خریدار ندارد!

نگاه روندی این مزیت را دارد که تاثیر اقتصاد بر سایر موضوعات جامعه ایرانی و تاثیر گرفتن اقتصاد از آن‌ها را بتوانیم در یک مجموعه تجزیه و تحلیل کنیم و همچنین پاسخ به چرا‌های وضعیت کنونی اقتصادی داشته باشیم. اکنونِ اقتصاد ما محصول تلاش‌ها و تصمیم گیری‌ها در دهه‌های گذشته است. در این گزارش به بررسی اقتصاد در دهه‌های گذشته پرداخته ایم.
کد خبر: ۱۲۲۸۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۲ 24 March 2024

 به گزارش تابناک به نقل از اقتصادنیوز، اوراق قرضه مسکن تا پایان فروردین ماه انتشار خواهد یافت و به کلیه علاقه‌مندان تهیه مسکن اطلاع داده خواهد شد که تا ۲۵ درصد ارزش واحد مسکونی از این اوراق خریداری کنند. اوراق قرضه مسکن که میزان آن فعلا ۱۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است به صورت یکجا انتشار نخواهد یافت.

 این اوراق متناسب با هر طرح ساختمانی که مشخصات آن معلوم خواهد شد، منتشر می‌شود.

در حال حاضر چهار بانک ساختمانی، رهنی، سپه و ملی اجازه انتشار اوراق قرضه را تحصیل کرده‌اند. این بانک‌ها طبق قرارداد‌هایی که با شرکت‌های معتبر ساختمانی امضا خواهند کرد طرح‌های ساختمانی مختلفی را در نقاط مختلف شهر تهران و شهر‌های دیگر ایران پیاده خواهند ساخت.

هنگام اجرای هر یک از این طرح‌ها، مشخصات اعلام می‌شود. به طور مثال موقعیت آپارتمان، تعداد اتاق‌ها، زیربنا، قیمت‌ها و دیگر اطلاعات لازم در اختیار خریداران اوراق قرضه همان طرح قرار می‌گیرد. با اجرای این سیستم، تکالیف خریداران اوراق قرضه، در ردیف متقاضیان خرید آپارتمان قرار خواهند گرفت.

۷۵ درصد بقیه قیمت واحد مسکونی با بهره‌های دو تا ۶ درصد در اختیار خریدار آپارتمان قرار می‌گیرد. این بدهی در مدت ۱۵ تا ۲۰ سال با اقساط ماهانه برگشت خواهد شد.

 
معاملات ارز و طلا پس از تعطیلات نوروزی آرام‌شده و قیمت‌ها در مواردی کاهش یافته است.

مدیر صرافی امین گفت: بازار تا فردا وضع گیجی خواهد داشت و علت هم آن است که فردا بانک‌ها شروع به کار خواهند کرد و بانک ملی با قیمت‌هایی که در مورد ارز‌ها خواهد داد بازار آزاد را از ابهام درخواهد آورد.

وی افزود: تعطیلات همچنین موجب شده که بازرگانانی که با بیروت طرف معامله هستند و اکنون در تعطیلات نوروزی به سر می‌برند، نیز نقشی در وضع قیمت‌ها نداشته باشند.

قیمت فروش دلار امروز ۶۸ ریال است، اما پوند و دیگر ارز‌ها اغلب خریداری ندارد. در روز‌های پس از عید، فروشندگان سکه به صرافی‌ها فراوان شده‌اند، ولی اغلب صرافی‌ها از خرید سکه خودداری می‌کنند.

قیمت فروش سکوک طلا به وسیله صرافی‌ها امروز در بازار آزاد به این شرح بود:

پهلوی ۳۳۵ تومان، نیم پهلوی ۱۸۵ تومان و ربع پهلوی ۸۸ تومان.

پنجم فروردین ۱۳۶۴؛ تغییرات اساسی و مهم در قانون اراضی شهری
هیات وزیران، اصلاحات آیین‌نامه اجرایی قانون اراضی شهری پیشنهاد شده ازسوی وزارت مسکن و شهرسازی را تصویب کرد. بر پایه این اصلاحات به کسانی که جمع قطعه‌های زمین آن‌ها زیر ۶۵۹ متر باشد اجازه داده می‌شود، واحد‌های مسکونی تفکیک شده تحت ضوابط جدید، احداث کنند.

همچنین مهلت احداث زمین‌هایی که گواهی عمران دریافت کرده‌اند و زمین‌های مواتی که قانونا اجازه ساخت دارند، از تیرماه سال تا پایان سال آینده تمدید شد.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل