بازدید 4179

هشدار بورل به آمریکا درباره آینده جنگ اوکراین

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هشدار داده است که ماه‌های آینده برای جنگ اوکراین تعیین‌کننده است.
کد خبر: ۱۲۲۷۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۰ 15 March 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از رویترز، «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خوستار کمک‌های فوری به اوکراین شده است. او پس از دیدار با وزیر امور خارجه و اعضای کنگره آمریکا با بیان هشدار گونه‌ای گفت که هر کاری که باید انجام شود را باید به‌سرعت انجام دهیم.

به ادعای بورل؛ ما باید تلاش‌های خود را تسریع کنیم، حمایت‌مان را افزایش دهیم و زودتر عمل کنیم و این اقدامات هم درباره آمریکا و هم اروپاست.

بورل با استناد به برخی گزارش‌های کارشناسی گفته است که در تابستان یک حمله بزرگ از سوی روسیه انجام خواهد شد و ماه‌های آینده در جنگ اوکراین تعیین‌کننده نتایج این جنگ خواهند بود.

به گفته مسئول سیاست خارجی اروپا، اوکراین وقت انتظار تا پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را ندارد.

روز گذشته نیز تینو کروپالا، یکی از رؤسای حزب «آلترناتیو برای آلمان» با انتقاد از اظهارات مقامات این کشور درباره ارسال موشک تاروس به اوکراین گفت که چنین اقدامی تنها جنگ را طولانی خواهد کرد.

کروپالا تاکید کرد: ارسال موشک تاروس به معنای طولانی شدن جنگ است و تهدیدی را متوجه آلمان خواهد کرد.

وی افزود: تا اینجا کسی به ما به عنوان یک طرف جنگ نگاه نکرده است. از صدراعظم می‌خواهیم تا درباره این مساله همچنان به همین مسیر ادامه دهد. اجازه ندهید که جنگ‌طلبان از شما اخاذی کنند!

سیاستمدار آلمانی همزمان با محکوم کردن اقدامات روسیه، تصریح کرد: ما به صلحی نیاز داریم که از هر طریق مسالمت‌آمیزی حاصل شده باشد. در حال حاضر، باید درباره نحوه بحث درباره گزینه‌های حل (بحران) در میز مذاکرات صحبت کنیم.

اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان پیش از این بارها گزینه ارسال موشک تاروس به اوکراین را رد کرده بود. به گفته وی، لازمه ارسال موشک تاروس به کی‌یف مداخله نیروهای آلمانی به منظور استفاده بهینه از این موشک است و این خط قرمزی است که تمایلی به عبور از آن را ندارد.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار