بازدید 2064
۸

وزیر ارشاد: زبان فارسی، زبان انقلاب اسلامی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: زبان فارسی، زبان انقلاب اسلامی است؛ همین نکته‌ای که حضرت آقا تاکید می‌کنند و باید تلاش کنیم زبان فارسی را گسترش دهیم.
کد خبر: ۱۲۲۶۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸ 12 March 2024

به گزارش تابناک، محمدمهدی اسماعیلی در هشتصد و هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور که صبح روز سه‌شنبه -۲۲ اسفند- برگزار شد، اظهار داشت: بحث آموزش و پرورش بسیار مهم است. ما طرحی را داشتیم و در زمانی هم آن را دنبال کردیم که متون کهن ما در مدارس به عنوان متن اصلی مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: با تجربه سنتی و مکتبخانه‌ها و پدران ما که سواد جدید نداشتند، اما همگی موسی و شعبان و حکمت‌های اخلاقی گلستان را حفظ بودند. همگی اینها حکمت و اخلاق است.

اسماعیلی گفت: چرا باید متن گلستان و بوستان در متون اصلی آموزش و پرورش خود متن نباشد؟ یا خلاصه‌ بشود و در طول دو، سه سال یک باب یا فصل را بگذرانیم. این، کار مجاهدانه و تصمیم واقعی می‌خواهد تا اتفاق بیفتد. همه کارها در مقابل آن ضعیف است.این کار بنیادین است و ما باید به سنت‌های عمیق خودمان برگردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به اهمیت زبان فارسی گفت: زبان فارسی، زبان انقلاب اسلامی است؛ همین نکته‌ای که حضرت آقا تاکید می‌کنند و باید تلاش کنیم زبان فارسی را گسترش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: زبان وزین فارسی با یک میراث گرانبها در اختیار ماست. مجاهدت‌ها شده است و حکما و شعرای بزرگی برای حفظ این کار جان‌فشانی کردند. زبان فارسی، با افتخار زبان دوم عالم اسلام است و آن را سردست می‌گیریم.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۸
نه
زیان ملی ایرانیان را به یک خطای فاحش تاریخی پیوند نزنید
شما چیزی نگی زبان فارسی بهتر حفظ میشه.
یعنی چی؟؟
یعنی قبل انقلاب اسلامی زبانمون چی بوده؟ پشتو؟ اردو؟ چی.....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زبان فردوسی وحافظ وسعدی وخیام ووو است
بله، پارسی زبانی زیباست. بد نیست فرصت کردید شما هم آن را یاد بگیرید.
زبان انقلاب زبان قانون بوده و هست و زبان همه قومیت ها
قربان اقا
آقای وزیر خود را فریب ندهید
تا به زبان سایر ملل ایرانی بهایی ندهید و آنها سرکوب کنید زبان فارسی هیچی نمی شود
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل