بازدید 19322

روایت تهیه کننده فیلم ایرانی بحث برانگیز جشنواره برلین

کیک محبوب من به کارگردانی به نویسندگی و کارگردانی مشترکِ مریم مقدم و بهتاش صناعی‌ها و با بازی محوری لی‌لی فرهادپور و اسماعیل محرابی در حالی اخیراً در جشنواره برلین به نمایش درآمد که بازیگران زن فیلم از روسری یا هر نوع پوشش سر دیگر استفاده نکرده بودند و فاقد حجاب مرسوم بودند.
کد خبر: ۱۲۲۵۰۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰ 03 March 2024

روایت تهیه کننده فیلم ایرانی بحث برانگیز جشنواره برلین

غلامرضا موسوی تهیه کننده فیلم کیک محبوب من که اخیراً در جشنواره برلین حضور داشت و حضور بازیگران زن بدون حجاب در آن جنجال برانگیز شد، توضیحاتی در این زمینه داد.

به گزارش «تابناک»، کیک محبوب من به کارگردانی به نویسندگی و کارگردانی مشترکِ مریم مقدم و بهتاش صناعی‌ها و با بازی محوری لی‌لی فرهادپور و اسماعیل محرابی در حالی اخیراً در جشنواره برلین به نمایش درآمد که بازیگران زن فیلم از روسری یا هر نوع پوشش سر دیگر استفاده نکرده بودند و فاقد حجاب بودند.

این موضوع با اظهارنظر کارگردانان فیلم نیز همراه شد که در گفت و گوهایی موارد خاصی در این زمینه مطرح کردند. حالا غلامرضا موسوی تهیه کننده فیلم در یادداشتی تاکید کرده ملاحظات شرعی با استفاده از ظرفیت‌های فقه شیعی رعایت شده و فیلم در چارچوب قانون ساخته شده است.

موسوی در یادداشت خود آورده است:  فیلم سینمایی " کیک محبوب من " به تهیه کنندگی اینجانب با رعایت همه اصول قانونی، شرعی و عرفی جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است. اما درباره این فیلم که نسخه نهایی آنرا هیچکس در داخل کشور ندیده، مطالبی مبتنی بر اطلاعات نادرست منتشر شده، به همین جهت، برای آگاهی عموم توضیحات کوتاهی را لازم   می دانم :  
1-"کیک محبوب من" روایت زندگی زنی تنها و مسن است که در مقطع70 سالگی تصمیم می گیرد زندگی جدیدی را تجربه کند. 
2- پیش تولید فیلم در تیر آغاز و طی ماههای مرداد و شهریور 1401 ادامه یافت.  برنامه فیلمبرداری بر اساس سن خانم مسن فیلم که در خانه زندگی طبیعی خودش را دارد، در زمان پیش تولید برنامه ریزی شد. 
3- خانم بازیگر (شخصیت ) فیلم در تمام صحنه های خارج از منزل، با حجاب است و در صحنه های خارج از خانه حنی یک پلان بی حجاب ظاهر نمی شود. بنابراین " قانون حجاب " کاملا رعایت شده است. 
4- در صحنه های داخلی منزل شخصیت زن فیلم، با توجه به سن وی که هفتاد ساله است و در فیلم نیز عنوان می شود، از ظرفیت های که برای خانمهای مسن در احکام وجود دارد، استفاده کردیم. با این همه برای احتیاط بیشتر در این صحنه ها، برای خانم بازیگر از کلاه گیس هم استفاده  شد. 
بنابراین موضوع حجاب در فیلم بسیار جدی تلقی شده و اما، از ظرفیت هایی که در این زمینه برای بانوان مسن وجود دارد، استفاده کرده ایم. 
ضمنا برخی تصورکرده اند که ما به دو شکل باحجاب و بی حجاب فیلمبرداری کرده ایم. فیلم یک بار، اما بشکل فوق و با در نظر گرفتن قوانین، اما با استفاده از ظرفیت های فقهی فیلمبرداری شده است. 
و سرانجام اینکه فیلم در جشنواره برلین هم به شکل مورد اشاره نمایش داده شد. 
 
                                                                                  سید غلامرضا موسوی 
                                                                                    تهیه کننده فیلم

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل