بازدید 5979

رئیسی در دومین روز سفر به استان هرمزگان: امروز دیگر گزینه نظامی روی میز نیست؛ جمهوری اسلامی جواب محکمی به قلدران ظالم خواهد داد

افتتاح چندین طرح و پروژه مهم و دیدار با مردم استان هرمزگان از جمله برنامه های دومین سفر استانی رییس جمهور به دروازه پیشرفت ایران است.وزیران کشور، بهداشت ، علوم، صنعت، راه و شهرسازی، رئیس سازمان انرژی اتمی، معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در این سفر ۲ روزه، رئیسی را همراهی می‌کنند.
کد خبر: ۱۲۱۹۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۲ 02 February 2024

رئیسی در دومین روز سفر به استان هرمزگان: امروز دیگر گزینه نظامی روی میز نیست؛ جمهوری اسلامی جواب محکمی به قلدران ظالم خواهد داد

 

سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور روز جمعه سیزدهم بهمن در دومین روز سفر استانی به هرمزگان برای سرکشی استان و بررسی مسائل و مشکلات مردم و افتتاح طرح‌ها به بازدید صبحگاهی از نمایشگاه نمایشگاه راهیان پیشرفت نیروی دریایی سپاه پاسداران رفت و از همه بخش‌های این نمایشگاه دانش‌بنیان و علم‌پایه بازدید کرد و با طراحان و متخصصان داخلی به گفت‌وگو پرداخت.

رئیس‌جمهور پیام این نمایشگاه برای مردم ایران را «ما می‌توانیم» و برای دشمن «هرگز نخواهید توانست» دانست و گفت: دشمن هر کاری علیه کشور ما از دستش بربیاید انجام می‌دهد اما امروز دشمن توانایی ندارد علیه ما کاری انجام دهد؛ چون می‌داند که نیروهای ما، قدرتمند و توانمند هستند. امروز توانایی نظامی، علمی و فناوری برای کشور ایجاد شده است.

جمهوری اسلامی جواب محکمی به قلدران ظالم خواهد داد

رییس جمهور گفت: قبلا هر وقت می خواستند با ایران اسلامی سخن بگویند با تهدید و گزینه نظامی روی میز سخن می گویند اما دیگر از این حرف ها نیست و آنها می گویند قصد درگیری با جمهوری اسلامی نداریم و این قدرت مردم و نیروهای مسلح ما است که این بازدارندگی را ایجاد کرده و اگر نیروی ظالم و قلدری بخواهد قلدری کند، جمهوری اسلامی جواب او را جواب محکمی خواهد داد.
رییس جمهور در جمع مردم میناب: امروز دیگر گزینه نظامی روی میز نیست؛ با سلاح ایمان جواب هر قلدری را محکم می دهیم

سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در اجتماع مردم شهرستان میناب اظهار کرد: مردم میناب مردمی آگاه، متدین و انقلابی هستند که هم در پیروزی انقلاب اسلامی که بنده در قبل از پیروزی انقلاب توفیق حضور در شهرستان میناب را داشته ام و هم در دوران دفاع مقدس که مردم این منطقه خوش درخشیدند و هم در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی که حضور مردان و زنان مینابی در صحنه، حضور بسیار پررنگ و امیدآفرین و دشمن شکن بود.

وی با بیان این که باورم بر این است که مردمی که اینگونه نسبت به انقلاب و ارزش های انقلاب، دوست شناسی و دشمن شناسی بصیرت و آگاهی دارند و راه و راهبر را به خوبی می شناسند، بزرگ ترین سرمایه یعنی بصیرت را دارند، افزود: پیغمیر فرمودند که زندگی بدون چشم سر سخت است اما بدون چشم دل سخت تر؛ مصداق بصیرت را می توان در وجود شخصیت ممتاز حضرت عباس (ع) دید و آنانی که در تاریخ با بصیرت زندگی کردند، اهل نجات بودند و اطراف خویش را نیز نجات دادند.

تاریخ هرمزگان سراسر حق خواهی و عدالت خواهی است

رییسی ادامه داد: تاریخ هرمزگان، نشان دهنده حق خواهی و عدالت خواهی مردمان آن است چه آن روز که مقابل تجاوز پرتغالی ها ایستادند و چه آن جا که در پیروزی انقلاب فجر آفرین بودند و چه در دفاع مقدس و چه در این سال ها، همیشه این ویژگی را بروز داده اند و به فرزندان خویش، زندگی توام با استقلال و آزادی را آموخته اید.

رییس جمهور با تصریح بر این که عقب ماندگی هایی در حوزه اقتصادی داریم که با اتکای به خدای متعال و ایمان و همراهی مردم می توان بر این عقب ماندگی ها غلبه کرد، افزود: آن جایی که نشستند و منتظر برداشتن تحریم ها و تبدیل اخم دشمن به لبخند ماندند، دچار عقب ماندگی شده ایم.

وی مردم ایران مردمی مصمم و با اراده ای خواند که قادر به حل مشکلات خویش با توان خویش است.

رییسی به حضورش در یک شرکت کشتی سازی و گرفتاری کارگران آن در سال های گذشته بدلیل گره زدن حل مشکلات آنان به تحریم، خاطرنشان کرد: این کارخانه دیروز با بیش از 400 نیرو بار دیگر به کار بازگشته و این موضوع به ما نشان می دهد که می توان با مدیرانی دلسوز و عزم جمعی، بر مشکلات غلبه کرد و این را امام و شهدا و رهبر بصیرمان به ما آموخت که می توان با اراده و داشتن برنامه با همه تهدیدها، کشور را ساخت.

کارهای اساسی در بالابردن بنیه دفاعی رخ داده

رییس جمهور به بازدیدش از مجموعه نوآوری های نیروی دریایی سپاه هم اشاره کرد و گفت: بسیاری از این نوآوری ها، کارهای ارزشمندی بود که هرگز دشمن باور نمی کند که بدست کارشناسان و نیروهای زبده ما صورت بگیرد. کارهای اساسی در جهت بالابردن بنیه دفاعی، ایجاد امنیت در دریا، هوا و زمین کارهای افتخار آمیز بود.

وی در همین زمینه بیان داشت: تلاش شبانه روزی باعث شده تا قدرت ارتش، سپاه و بسیج دلاور قدرت بازدارندگی داشته باشد.

جواب هر قلدری نیروی ظالمی را محکم خواهیم داد

رییسی عنوان داشت: قبلا هر وقت می خواستند با ایران اسلامی سخن بگویند با تهدید و گزینه نظامی روی میز سخن می گویند اما دیگر از این حرف ها نیست و آنها می گویند قصد درگیری با جمهوری اسلامی نداریم و این قدرت مردم و نیروهای مسلح ما است که این بازدارندگی را ایجاد کرده و اگر نیروی ظالم و قلدری بخواهد قلدری کند، جمهوری اسلامی جواب او را جواب محکمی خواهد داد.

رییس جمهوری کشورمان ادامه داد: قدرت نظامی ما در منطقه تهدیدی برای هیچ کشوری در منطقه نبوده و نیست بلکه قدرت ما قدرت امنیت ساز است و کشورهای منطقه می توانند به این قدرت اتکا کنند و اساس آن نیز بر پایه ایمان و ایستادگی قرار داده شده است. همان قدرتی که در غزه می بینید. قدرت ایمان در غزه را ببینید که چگونه مادری که 4 شهید داده، حسبی الله سر می دهد. چیزی جز قدرت ایمان و قدرت خدا نیست.

غزه صحنه شکست اسراییل و حامیان اوست

وی تأکید کرد: قدرت ایمان در مقابل قدرت های متجاوز به پیروزی رسیده و آنچه در غزه اتفاق افتاده، تفوق انسان های با شرافت در مقابل اشرار و متجاوزان است و امروز پس از 110 روز، پیروز میدان، مردم مقتدر فلسطین و شکست خورده میان اسرائیل و حامیان او و آمریکا است.

رییسی با بیان این که چهره بسیاری از شهرها و مناطق هرمزگان به برکت جمهوری اسلامی تغییر کرده اما بدلیل برخی مشکلات همچنان نیاز به کار جهادی و تحول داریم، گفت: دولت با کمک مردم این تحول را پیش می برد تا انتظار رهبری و مردم را فراهم سازد و همه نیروها می بایست تلاش کنند تا مشکلات را از پیش پای مردم بردارند و یقین داریم که برکت الهی نیز شامل خواهد شد.

مشتاقم همه شهرها و بخش ها و روستاها را بازدید کنم

رییس جمهور گفت: در سفر قبلی بدلیل شرایط کرونایی، شرایط دیدار مردمی محقق نشد اما این سفر توفیق عرض سلام فراهم شد و دوست می داشتم که فرصت بود تا به دیگر شهرها هم عرض سلام کنم و معتقد دارم که شرایط رفتن به شهرستان ها متفاوت از گزارش گرفتن در مرکز است و شنیدن کی بود مانند دیدن. بعضی ما را مورد ملامت قرار می دهند که چرا این سفرها انجام می شود ولی ما این را انتخاب کرده ایم چون دیدن مسائل و مشکلات مردم در بلاد در پیگیری حل به موقع مسائل اثربخش است.

وی از مدیران پرتلاش استان در حوزه مسکن و رفع بیکاری، راه اندازی کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل تشکر می کرد که گام های خوبی برداشته شده و کار آنان موجب افزایش امید در دل مردم می شود و ما دنبال آنیم که رشد تولید مدنظر رهبری را تحقق بخشیم.

حتی تلاش یک کشاورز مینابی در رشد اقتصادی کشور موثر است

رییس جمهور گفت: کشاورز عزیز مینابی بداند که تلاش او منجر به رونق اقتصادی کشور می شود و ما مصمم به رشد تولید و رشد اقتصادی هستیم و این گام ها به استقلال اقتصادی منجر می شود.

وی در زمینه اقتصاد دریا هم گفت: بسیاری از کشورهای مرتبط با دریا، نیمی از تولید ناخالص خود را از دریا تأمین می کنند اما ما با ساحل گسترده، بهره وری کافی از دریا را نداریم و باید در زمینه گردشگری، تولید آبزیان و ... برنامه ریزی کنیم و این کار در دولت پس از ابلاغ رهبری معظم انقلاب آغاز شده و با قدرت ادامه خواهد یافت.

جزییات بودجه هایی برای میناب

رییسی از اختصاص 300 میلیارد تومان برای بیمارستان 160 تختخوابی میناب، 150 میلیارد برای آبرسانی، 150 میلیارد برای سد میناب، 170 میلیارد برای زهکشی دشت میناب، 20 میلیارد برای مجتمع فرهنگی میناب، تکمیل خوابگاه دختران میناب، تکمیل آموزشکده فنی و حرفه ای میناب خبر داد و گفت: رفع مشکل مسکن در مرکز استان با کمبودهایی مواجه است اما در شهرستان ها اختصاص زمین، مسکن سازی و در اختیار قرار دادن زمین به مردم ادامه خواهد داشت.

وی درباره صنایع تبدیلی نیز گفت: ارزش افزوده محصولات کشاورزی مدنظر قرار دارد و مسأله کشاورزی مورد توجه مهم دولت است و پیگیری صنایع تبدیلی در این منطقه رشد خوبی داشته و باید تداوم یابد.

رییس جمهور از کاهش شدن نرخ بیکاری در استان نیز به عنوان گام مهمی یاد کرد که همچنان پیگیری خواهد شد و نقش مردم در این زمینه را یادآور شد و گفت: آنچه دهه فجر انقلاب اسلامی نوید می دهد، امید به آینده و بهبود شرایط است و دشمن می خواهد یأس و ناامیدی القا کند و باید مراقب بود و به هیچ عنوان مدیران و دستگاهها هیچ مانعی را نباید به رسمیت بشناسند و می بایست با حرکت تحولی و جهادی کار را پیش ببرند و آیه یأس خواندن جایی در این دولت ندارد و می بایست تلاش ها مضاعف شود.

 

ادامه تلاش دولت برای تامین مسکن مردم در شهرها و روستاها

همچنین در روز اول این سفر، جشن اهدای ۱۴ هزار واحد مسکونی و ۱۱ هزار قطعه زمین در قالب نهضت ملی مسکن به متقاضیان هرمزگانی با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

رئیس جمهور با اشاره به گزارش وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تحویل ۶ هزار واحد مسکونی به متقاضیان در گذشته و تحویل ۱۴ هزار واحد مسکونی در سفر دوم دولت مردمی به هرمزگان و نیز تحویل۱۱ هزار قطعه زمین به متقاضیان گفت: تلاش دولت در زمینه تامین نیاز مردم به مسکن در شهرها و روستاها با قوت ادامه خواهد یافت.

آغاز اقدامات اجرایی تکمیل پل خلیج فارس از سوی سازمان منطقه آزاد قشم

رئیسی پنجشنبه شب و در ادامه برنامه‌های دومین سفر دولت مردمی به استان هرمزگان در نشست پیگیری موضوعات ویژه استان حضور یافت و ضمن دریافت گزارش از موانع، مشکلات، مسائل و موضوعات اولویت‌دار هرمزگان، دستورات لازم برای رفع یا بررسی این موانع را صادر کرد.

رئیس جمهور در این نشست، موضوعات ویژه هرمزگان، موانع تکمیل پل خلیج فارس، چگونگی جلوگیری از رسوب کالاها در بنادر استان، بازآفرینی بافت ناکارآمد شهری در هرمزگان و چرایی ممنوعیت استقرار واحدهای صنعتی در فاصله ۲ کیلومتری سواحل مکران را مورد بررسی قرار داد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۶
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۳۱
باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
اشتباهی دستم خورد منفی دادم. کاش می شد منفی و مثبت رو ویرایش کرد
آقای رییسی،
ارزش پول ملی در عرض 2 هفته 15% کاهش یافته. آیا اطلاع دارید؟
خوب شد رییس جمهور نشدم دلار بشه ۵۷ هزار تومن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
اونم مقصر آشوب طرفداران حسن روحانی و فرهنگ کثیف غرب بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
با شود بانکی ۳۰ درصد دلار سال دیگه زیر ۱۲۰ نیست
شعار، نمایش و بازدید، شده کار یومیه مسئولان مملکت.
در اقتصاد که توانستی سروسامان بدهی ودل مردم را شادکنی خداپشت وپناهت ای دانای روزگار
البته واقعا ما دوست داریم که جواب دندان شکن به آمریکا و دشمنان ایران بدهید. ولی واقعیت این است که دولت شما جواب کوبنده به زیر ساخت های اقتصادی و منافع ملی و نیز معیشت مردم وارد کرده است. متاسفانه واقعیت تلخ است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
حواب کوبنده رو وقتی دادن که امریکا گزینه نظامی رو برای عراق و یمن مطرح کرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
مردم خودشونو بکشند هم اینها حرف حرف خودشونه
مرغ اینها یک پا داره
اصلا باید حرف خودشونو به کرسی بنشنند حتی ضرر مطلق برا مردم و کشور
جانم فدات سید محرومان که تلاش میکنی فرهنگ شرف و شعور کشور رو حفظ کنی از شر این غرب گدایان بی ریشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
:-)))))))
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
همه رو محروم میکنه بعد میشه سیدشون. خدا قوت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
معلومه بد جوری از ناکامی های سید محرومان سوز داری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
ان شاالله
ناشناس
| Turkey |
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
مگر ریشه چهار درصد چقدر می شود
ناشناس
| Turkey |
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
ما با افتخار غرب گدا هستیم ولی هم وطن شما نه
۶۰۰ هزار ریال ما، یک دلار اونا. ما بیشتر و قوی تریم
انصافا راست میگه، شما نگاه کن توی یک سالِ گذشته آمریکا عملا التماس ما رو کرده که حمله نکنیم، همین الانشم بیشترین ذخایر اورانیوم ۶۰ درصد رو داریم، یکی از مهمترین خطوط کشتیرانی تجارت جهانی هم تحت کنترل ماست، در عمل واقعا یک قدرت جهانی هستیم، ازین به بعد اقتصاد هم درست میشه.
ظاهرا روی میز شما گزینه ای جز نظامی نیست
عجب شعر قشنگی واسه چشمات سرودم
عجب کشوری درست کردی سید محرومان
۲۰ درصد طی دو هفته سفره ملا رو کوچک کردی و عملا افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان رو تو همین یک هفته خنثی کردی و تورم بعدی باشه پیش کش ؟؟
میدونی عیدی که سید محمد خاتمی به کارمندان میداد یه سکه کامل میشد ولی عیدی دولت تو یک پانزدهم سکه هم نمیشه و میشه نیم گرم سکه؟؟؟؟؟
خدا رو شکر ما رئیس جمهور نشدیم که دلار 5000 تومان شود.
قیمت امروز دلار: 57000 تومان است .

ما زبالاییم و بالا می رویم
باسلام. آقای رئیس جمهور من مدجوی کمیته امداد امام خمینی ره ودارای سه فرزندپسر.خونه ای قدیمی وترک خورده دارم نوسازی ووام خوداشتغالی برای بعضی آماده است ولی برای بنده مدجوی کمیته امداد جواب درستی داه نمیدهند. جزیره هرمز شهری کردشکری اگر وام خوداشتغالی بدهند مشکل ما حل خواهد شد باتشکر
کلا کار مسئولان مملکت شده جمله‌سازی و بازی با کلمات
حاج اقا چیزی هم از غزه به جا مانده
متاسفم که ریس جمهور کشور خیلی راحت می گوید گزینه نظامی در کار نیست . این ساده لوحی است .
شما در این مدت نشان دادی که تنها می توانید به ملت خود زور بگویید و به تقاضاها و نیازهای آنها جواب محکم نه بدهید.
دوازدهم بهمن میبایست با وزرای کاربلدش جهت افتتاح مثلا راه اهن فرودگاه ...میرفت از نبودن کار اساسی چند تا برگه مجوز صیادی داده دست چند تا صیاد که یکعمره کارشون صیادیه خودش و وزیراشم وایسادن وسط صیادا واسشون دست میزنن.....
چه جمعیت انبوهی در محل سخرانی حضور داشتند !!!!
راستی این آقا خبر داره پاکستان به ایران تجاوز نظامی کرد یا بهش نگفتن هنوز؟؟؟
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی