بازدید 4106

جزئیات رسوایی تازه ارتش اسرائیل درباره ۷ اکتبر

خلبانان بالگردهای ارتش اسرائیل در ۷ اکتبر (اولین روز علیات طوفان الاقصی) به اشتباه به سمت اسرائیلی ها و افراد حاضر در فستیوال سوپرانو که به مناطق اطراف فرار کرده بودند، شلیک کرده و تعداد زیادی از آنها را کشته اند.
کد خبر: ۱۲۰۵۵۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۳ 19 November 2023

به گزارش تابناک، روزنامه اسرائیلی هاآرتص در گزارشی افشاگرانه گفته است در جریان درگیری های روز ۷ اکتبر (اولین روز از عملیات طوفان الاقصی) که منجر به کشته شدن بیش از ۱۴۰۰ صهیونیست شد، تعدادی از این افراد توسط یگان های نظامی ارتش اسرائیل کشته شده اند.

گزارش هاآرتص مشخصاً مربوط به اتفاقات فستیوال موسیقی در روستای رعیم در نزدیکی نوار غزه است که طی آن گفته شده، خلبانان بالگردهای ارتش که در این عملیات حضور داشتند، برخلاف ادعاهای گذشته، به اشتباه به سمت اسرائیلی ها و افراد حاضر در این فستیوال که به مناطق اطراف فرار کرده بودند، شلیک کرده و تعداد زیادی از آنها را کشته اند.

اشتباه ارتش اسرائیل در هدف قرار دادن اسرائیلی ها که منجر به کشته شدن اشتباهی آنها شده، البته تنها محدود به این اتفاق نیست.

خبرگزاری تسنیم، پیش از این در گزارشی به ماجرای اتفاقات در کیبوتص بئری در نزدیکی نوار غزه و در جوار محل فستیوال موسیقی پرداخت و در آن گفته شد که «باراک خیرام» فرمانده نیروهای کمکی ارتش -که برای مقابله با رزمندگان فلسطینی به بئری آمده بود- از نیروی هوایی درخواست کرده تا مهدکودک این کیبوتص را که احتمال می داده فلسطینی ها در آن باشند، مور اصابت قرار دهد.

در این جریان این حمله که با آسیب های زیاد به ساختمان مهد کودک و ساختمان های اطراف آن همراه بوده، برخی ساکنان نیز کشته شدند که تعداد آنها اعلام نشده است.

پس از انتشار گزارش هاآرتص، خبرنگار تسنیم نیز اطلاعات جدیدی از منابع عبری خود به دست آورده که طبق آن، حمله اشباهی به افراد حاضر در فستیوال موسیقی توسط همان بالگردهایی صورت کرفته که در منطقه بئری در حال عملیات بودند.

تصاویر منتشر شده از بئری و مناطق نزدیک به آن نیز –همانطور که در گزارش تسنیم گفته شد- نشان دهنده این بود که این تخریب ها نمی تواند بوسیله تجهیزات سبک نیروهای مقاومت -که نهایتاً به آر.پی.جی مجهز بودند- اتفاق افتاده باشد.

به گفته روزنامه هاآرتص، تحقیقات پلیس رژیم صهیونیستی از خلبان این بالگردها اثبات می کند که اساساً نیروهای حماس در روز عملیات طوفان الاقصی در جریان فستیوال موسیقی در این منطقه نبوده اند.

بنا براین گزارش، ۳۶۴ نفر در خلال این مراسم با حملات و بمباران بالگردهای ارتش رژیم صهیونیستی و نه حماس کشته شده‌اند چراکه خلبان مدعی اند این افراد را در مناطق اطراف با نیروهای حماس اشتباه گرفته اند.


ویدیوی منتشر شده از این ماجرای نشان می دهد بالگردهای ارتش صهیونیستی به صورت کور به سمت هرجنبده‌ای بر روی زمین های اطراف محل فستیوال «سوپرنوا» در روستای رعیم شلیک می‌کنند.

به گزارش تسنیم، حداقل تعداد ۲۵ نفر از کشته شده های اسرائیلی در کیبوتس بئری نیز به دست نیروهای ارتش اسرائیل کشته شده اند.

در اولین دقایق شروع جنگ، بسیاری از کیبوتس‌ها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه درگیر شدند که کیبوتس‌های «بئری»، «کفر غزه»، «کیسوفیم» و «نتیو هعسرا» از جمله مهمترین آنها هستند.

عملکرد نیروهای ارتش در روز ۷ اکتبر در این مناطق بخصوص با فرماندهی باراک خیرام مورد انتقاد بسیاری از صهیونستها نیز واقع شده است.

برای مثال، یکی از اعضای محافظ کیبوتس بئری به شبکه ۱۲ اسرائیل گفته است: "وقتی ما به‌شدت با مهاجمین درگیر بودیم، نیروهای کمکی از ارتش در بیرون منطقه منتظر ایستاده بودند و صحنه را تماشا می‌کردند".

او تأکید کرده است: "این رفتار آنها بسیار ناامیدکننده بود خصوصاً وقتی که دیدم با تعداد کمی از نیروها به اینجا آمده‌اند".

همین بی برنامگی و غافلگیری نیروهای نظامی اسرائیل، یکی از علت های عملکرد اشتباه آنها در مقابله با گروه های فلسطینی در مناطق صهیونیست نشین بوده که به کشتار اشتباهی تعداد زیادی از ساکنان سرزمین های اشغالی ختم شده است.

در کنار این، برخی صهیونیستها که در معرض اسارت توسط نیروهای حماس قرار داشتند نیز به صورت عمدی به دست نیروهای ارتش اسرائیل کشته شدند تا از تعداد اسرا کم شود.

در نبرد طوفان الاقصی، بیش از ۲۳۰ نفر از صهیونیستها به اسارت گروههای مقاومت فلسطینی درآمدند که همین مسئله فشارها بر دولت نتانیاهو را نیز بیشتر کرده است.


منبع: تسنیم

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه