بازدید 5083
۲

راز لایف استایل رتبه برترها فاش شد!- موفقیت در کنکور با الف مشاور

در این مقاله، با اصلی ترین عوامل در لایف استایل رتبه برترهای کنکور آشنا خواهید شد؛ همچنین ما در این محتوا راهکارهایی برای بهبود آنها را به شما ارائه دادیم. با ما همراه باشید.
کد خبر: ۱۱۹۳۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰ 18 September 2023

راز لایف استایل رتبه برترها فاش شد!- موفقیت در کنکور با الف مشاور

لایف استایل یکی از مهمترین مباحثی است که در روند زندگی ما تاثیر گذار است؛ این مفهوم شامل تمام عواملی مانند سلامتی، آرامش، پول، روابط، تحصیل، شغل و… است. برای دانش آموزان کنکوری و افرادی که هدف آنها رتبه برتر شدن است، لایف استایل نقش بسیار مهمی در موفقیت آنها دارد؛ بدون شک، دانش آموزانی که لایف استایل مناسبی دارند، عملکرد موفق تری در کنکور خواهند داشت. در این مقاله، با اصلی ترین عوامل در لایف استایل رتبه برترهای کنکور آشنا خواهید شد؛ همچنین ما در این محتوا راهکارهایی برای بهبود آنها را به شما ارائه دادیم. با ما همراه باشید.

منظور از لایف استایل رتبه برترها چیست؟

نکته ای که بهتر است دانش آموزان کنکوری و پشت کنکوری ها به آن توجه داشته باشند، این است که کنکور همه ی زندگی شما نیست و تنها بخشی از زندگی شما است و باید به تعادل بین زندگی شخصی و تحصیلات خود توجه کنید؛ در صورتی که کنکور را تمام زندگی خود ببینید، نه تنها در آزمون کنکور عملکرد موفقی نخواهید داشت، بلکه کلی آسیب به روان خود وارد میکنید.

بهتر است بدانید افرادی در کنکور موفق می شوند که لایف استایل مناسبی داشته باشند؛ به گونه ای که علاوه بر مطالعه برای کنکور، برای سلامت جسم، آرامش روان، روابط خانوادگی و دوستان، خواب کافی، استراحت، تفریح و… وقت بگذارند؛ در این راستا، رعایت لایف استایل مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا به دو هدف مهم خود، یعنی موفقیت در کنکور و داشتن زندگی شاد و سالم، برسید.

اگر استرس و فشار روانی زیاد باعث شده است نتوانید برنامه ریزی درستی داشته باشید و بین زندگی شخصی و مطالعه برای کنکور تعادل ایجاد کنید؛ نگران نباشید، زیرا مشاوران حرفه ای الف مشاور به خوبی می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند تا با یک برنامه ریزی مطلوب بهترین عملکرد را در کنکور داشته باشید؛ برای دریافت برنامه ریزی کنکور الف مشاور به آدرس www.alefmoshaver.com مراجعه کنید.

راز لایف استایل رتبه برترها فاش شد!- موفقیت در کنکور با الف مشاور

تغذیه درست چه تاثیری در روند مطالعاتی کنکوری‌ها می گذارد؟

معمولا زمانی که دانش آموزان در جو و فضای کنکور قرار می گیرند به دلیل استرس زیادی که به آنها وارد می شود از تغذیه مناسبی که باید داشته باشند، فراموش میکنند؛ برای اینکه انرژی بیشتری داشته باشند به صورت مداوم از شیرینی جات و نوشیدنی های کافئین دار مصرف میکنند؛ اما نکته ای که بهتر است بدانید این است که این مدل تغذیه نه تنها باعث کاهش انرژی شما خواهد شد بلکه آسیب های زیادی به جسم شما وارد می شود و در آینده باعث بروز بیماری های جسمی خطرناک خواهد شد.

همچنین کافئین باعث ترشح هورمون کورتیزول (هورمون استرس) در بدن می شود و سطح استرس شما را افزایش می دهد، بنابراین نه تنها مشکل خواب شما برطرف نخواهد شد، بلکه تمرکز و یادگیری شما کاهش خواهد یافت و نمیتوانید به طور مفید به مطالعه بپردازید.

یکی از مواردی که رتبه برترها به آن اهمیت زیادی میدهند، تغذیه است؛ داشتن تغذیه مناسب به شما کمک میکند تا بتوانید به صورت عمیق و مفید به مطالعه بپردازید و یادگیری شما سریع تر خواهد بود. در ادامه مواردی را که در تغذیه خود باید رعایت کنید را شرح دادیم:

 • رژیم غذایی متعادل داشته باشید و پرخوری نکنید
 • شب‌ها غذاهای سنگین مصرف نکنید
 • تا جای ممکن مصرف فست فود را کاهش دهید
 • روزانه به مقدار کافی آب بنوشید
 • مصرف قهوه و نوشیدنی‌های کافئین دار را محدود کنید
 • مصرف شیرینی جات را به حداقل برسانید
 • انواع مغزها و آجیل را جایگزین تنقلات ناسالم کنید
 • میوه و سبزیجات زیادی مصرف کنید
 • مصرف صبحانه را به هیچ عنوان فراموش نکنید
 • و…

آیا در سال کنکور باید خواب و استراحت را کم کنیم؟

برخی از دانش آموزان با این تفکر که هرچه از خواب و استراحت خود کم کنند و ساعت مطالعه خود را افزایش دهند، در کنکور موفق تر عمل میکنند؛ اما بهتر است بدانید کمبود خواب می‌تواند برای مطالعه کنکوری‌ها مشکلاتی ایجاد کند؛ برای مثال، باعث کاهش تمرکز و توجه می شود و عملکرد درسی آن‌ها را تحت تاثیر قرار می دهد؛ همچنین، باعث افزایش استرس و اضطراب، کاهش حافظه و توانایی یادگیری شود. به علاوه، خواب کافی به عنوان یک عامل اصلی در بهبود سلامت روانی و جسمی فرد نقش دارد و در صورت کمبود، ممکن است به مشکلات جسمی و روانی منجر شود.

کنکوری ها با توجه به فشار شدید در طول سال تحصیلی، نیاز به استراحت و خواب کافی دارند؛ در واقع، خواب و استراحت مناسب می‌تواند برای آن‌ها بسیار مفید باشد و بهبود عملکرد و پیشرفت آن‌ها در کنکور کمک کند. بهترین روش برای داشتن خواب و استراحت کافی، رعایت روال خواب منظم است. باید سعی کنید هر شب در ساعت مشخصی به خواب بروید و صبح‌ها هم در ساعت مشخصی بیدار شوید. همچنین، از مصرف قهوه و نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات اعتیاد زا مانند سیگار خودداری کنید، زیرا این مواد ممکن است باعث اختلال در خواب شما شوند.

خوب است به این نکته توجه داشته باشید که استراحت مناسب شامل فعالیت‌های آرامش‌بخشی مانند یوگا، ماساژ، ریلکسیشن و استراحت در طبیعت است. با انجام این فعالیت‌ها، شما می‌توانید استرس و فشار روانی را تا حد زیادی کاهش دهید؛ به این ترتیب، می‌توانید در سال کنکور با انرژی بیشتری به مطالعه بپردازید و پیشرفت بیشتری را تجربه کنید.

✔ اگر امسال کنکور دارید و دچار استرس شدیدی شده اید و با هیچ روشی نتوانسته اید استرس خود را کاهش دهید و این استرس نمی گذارد به خوبی تمرکز کنید و به مطالعه بپردازید، پیشنهاد میکنیم در جلسات مشاوره کنکور الف مشاور شرکت کنید؛ مشاورین متخصص الف مشاور به خوبی می توانند شما را در این زمینه یاری کنند و استرس شما را کاهش دهند.

راز لایف استایل رتبه برترها فاش شد!- موفقیت در کنکور با الف مشاور

چرا ورزش در سال کنکور اهمیت زیادی دارد؟

امروزه تعداد دانش آموزانی که ورزش را در برنامه روزانه خود دارند، بسیار کم هستند؛ در حالی که ورزش کردن در سال کنکور بسیار مهم است و می‌تواند به بهبود عملکرد شما در آزمون کمک کند. ورزش کردن باعث افزایش سطح انرژی و توانایی فرد می‌شود که می‌تواند باعث افزایش تمرکز و توجه در مطالعه شود. همچنین، باعث کاهش استرس و اضطراب می‌شود که می‌تواند باعث بهبود حافظه و توانایی یادگیری شود. به علاوه، ورزش کردن به سلامت جسمی و روحی شما کمک میکند.

افرادی که در کنکور رتبه برتر را کسب کرده اند، در سال کنکور ورزش را جدی گرفته اند، زیرا ورزش تا حد زیادی می تواند فشار روانی را کاهش دهد و افکار استرس آور فرد را سروسامان دهد و باعث شود فرد امید خود را نسبت به موفق شدن در کنکور از دست ندهد.

7 توصیه مهم رتبه برترها به کنکوری‌ها

 1. با تمام افرادی که روزانه در ارتباط هستید، اطلاع دهید کنکور شرکت کرده اید و سبک زندگی شما امسال متفاوت از سال‌های دیگر خواهد بود.
 2. درباره هدف خود (رشته مورد علاقه و دانشگاه مورد علاقه) به هیچکس سخن نگویید.
 3. از والدین خود بخواهید درباره میزان تلاش شما و اهداف شما در هیچ جمعی سخن نگویند.
 4. همانقدر که بیش از حد خوابیدن مضر است، سخت گیری و کم خوابی نیز مضر است.
 5. به صورت مستمر مطالعه کنید، یعنی مطالعه شما نوسانی نباشد به طوری که یک هفته را خیلی خوب مطالعه کنید و تست کار کنید، هفته بعد را کاملا استراحت کنید!
 6. یاد بگیرید نه بگویید؛ معمولا در سال کنکور دوستان ممکن است از شما بخواهند که به گردش بروید؛ اگر درخواست آنها به برنامه ریزی کنکور و لایف استایل شما لطمه وارد میکند، بهتر است قاطعانه نه بگویید.
 7. دست از مقایسه کردن خود با دیگر کنکوری‌ها بردارید و فقط طبق برنامه خود عمل کنید.

به طور کلی برای رتبه برتر شدن در کنکور نیاز است که لایف استایل شما شبیه لایف استایل رتبه برترها باشد، یعنی علاوه بر مطالعه دروس و برنامه ریزی اصولی، باید به سلامت جسم و روح خود نیز اهمیت دهید و خواب کافی، ورزش و تغذیه مناسب را در برنامه روزانه خود داشته باشید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر از گام‌های رتبه برتر شدن به صفحه رتبه برتر شویم الف مشاور مراجعه کنید.

در این مقاله شما را با اصلی ترین عواملی که در لایف استایل رتبه برترها است، آشنا نمودیم؛ از اینکه تا انتها ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۲
میمیریت بگید سبک زندگی ... لایف استایل دیگه چیه؟!
متاسفانه نویسنده چنان از کلمات انگلیسی لایف استایل استفاده کرده است که بنظر می‌رسد ایشان نسل اندر نسل انگلیسی بوده و تازه با فارسی آشنا شده است.
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری